ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.08.2017
AUG-2017

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Hotel. COM - Albena

Pornind de la faptul ca anul trecut 2016 am fost cazat in perioada 1-7 august la acest hotel, provenind dintr-o familie modesta care nu are fite, am fost multumiti de serviciile oferite de acest hotel, motiv pentru care anul acesta 2017 am luat in aceiasi perioada la acelasi hotel 7 nopti, cu una mai mult si de aceast data impreuna cu cumnatul si cumnata mea. Dezastru este putin spus, si sa incepem de ce:

1. Restaurantul de pe plaja, Rai, unde anul trecut se servea masa in regim all inclus nu mai oferea aceste facilitati si masa si bauturile se serveau la Green Forest un fel de terasa asezata intre tufe de stuf si papura... la distanta de 200 metri de plaja dupa ce traversai soseaua.

(aici la ora 11 cind deschidea, stateai cite 10-15 min la rand sa poti lua bere,

- la suc mergea mai repede putin,

- mincarea ca la cantina studenteasca dar foarte putin variata.)

2. Vestitul autobuz cu care puteai ajunge la plaja si care lasand la o parte faptul ca daca, urcai ziceai ca esti in muzeul de antichitati auto, anul trecut avea statie in vecinatatea hotelului, pe cind in acest an statia era la 300-400 metri de hotel. (ptr. cunoscatori linga Aqua parc).

3. Piscina hotelului unde anul trecut puteai face baie dupa ora 21.00 fiindca era perfect luminata si curata, anul acesta ti se cerea sa iesi afara din apa la ora 18.00 si pina a doua zi nu puteai face baie sau daca faceai cind nu te vedea nimeni era asa ca la un strand parasit fara lumina si senzatia ca esti vb aia, ultra all inclusiv, (dar doar tu)... si pe marginea piscinei in interiorul acesteia cind anul trecut nisipul adunat, era aspirat... anul acesta era cit sa faci un mic castel.

4. Wi-fi lipsea cu desavarsire... anul trecut aveai net in jurul piscinei, la snak bar, si cite odata pe balconul camerei... pe cind acum in 2017 august in plin sezon sa poti vedea si tu ceva pe net trebuia sa stai lipit de scaunul de linga receptie.

5. Berea care si asa era cum era, dar macar era rece in 4 zile consecutiv... cite doua ore de pe la 15.00 (se strica aparatul si nu mai curgea), situatie ce anul trecut nu am intilnit-o.

Daca ma credeti si apa plata lipsea din aparatele de apa, si am ajuns in situatia in care la nervi am rupt bratara de la mina si am aruncat-o in ochi sefului de la restaurant care mi-a rasuns foarte senin ca..., apa s-a terminat si asta e situatia, . Apoi receptia mi-a pus alta bratara.

6. Personalul de servire se vedea pe chipul lor ca erau folositi la maxim si nu mai aveau puterea sa schiteze un zimbet atunci cind le multumeai ca au luat farfuria, au pus o bautura... paraca era sclavi chinuiti

Cei care cred ca ce au citit nu e adevarat le recomand sa mearga sa se convinga dar eu am scris nu sa denigrez hotelul ci poate daca eu scriu, si scriu si altii se va schimba ceva pentru cei care se vor mai duce (fiindca eu sigur nu mai merg acolo).

7. Frigiderul unde era snak-barul avea gratarele ruginite pe interior, curatenia era lipsa... numai suc pe jos, paie de la suc cazute si nestrinse, lipsa becuri la corpurile de iluminat de pe terasa... lucururi pe care nu le-am vazut anul trecut fiindca daca le vedeam, cu siguranta nu mai mergeam acolo.

Intr-un cuvint un hotel care s-a degradat mult si daca continua asa va fi parasit.

Agentiile care citesc le recomand sa spuna turistilor aceste lucruri fiindca vor pierde credibilitate in fata clientilor cu care colaboreaza. Mai bine sinceritate decit minciuni.

Daca vreti in privat pot sa confirm spusele mele cu poze facute cu tel mob. acolo in perioada 1-8 aug. 2017

Trimis de Floriniftode in 09.08.17 13:39:49
Validat / Publicat: 09.08.17 16:25:40
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 2151 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Floriniftode); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P08 inghetata cu cacao era un lux si abia in ultima zi au adus doar doua cutii...

[09.08.17 15:31:49]

Bun review de debut, merită remarcat

@Floriniftode: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Încărcând inițial impresiile la o rubrică de călătorie, rubrica de CAZARE a fost nedisponibilă pentru notare. Te-aș ruga să indici o notă și pentru acest capitol - cazarea - folosind linkul EDIT IMPRESII, afișat cu roșu mai sus și disponibil permanent la publicare (şi timp de 30 minute după aceasta).

fanespoitorul
    [09.08.17 18:01:13]

@Floriniftode: Te cred pe cuvant. Super documentat. Pozele spun multe. Pacat, vacantele sunt atat de scurte si le asteptam atat de mult.

FloriniftodeAUTOR REVIEW
    [10.08.17 09:15:29]

@fanespoitorul: sunt mai mult decît revoltat si stiu ca nu mai are rost dar pentru cei care vor citi vreau sa fiu împăcat cu gîndul ca le-am spus experienta mea

nrs †
    [10.08.17 10:04:35]

e dezastruos ce ai prezentat. o singura observatie: numai in RO inghetata de cacao este apreciata (cu toate aceasta stii care e raportul de vanzare cacao-vanilie in RO? 25%-75% ti-o spune unul care a vandut multa inghetata!!), in alte tari este cotata la "si alte arome"

fanespoitorul, Floriniftode, nrs
    Alte impresii din această RUBRICĂ.COM Hotel: