Unde mâncăm în Eforie Nord?

08.08.2017
Avatar Adibi74
DIN Lugoj [TM]
înscris/ă în 03.08.17
AUG-2017

Autoservire Berlin

Urmare de aici

Evitați această autoservire. Preturi mari, mâncare multă și proasta.

Am cerut un piure de cartofi cu ceafa de porc și salată de varză. O porție de cartofi piure 10 lei. Ceafa de 250 g 18 lei.

Am întrebat vânzătoarea de ce costa cartofi așa mult și mi-a spus că eu am cerut 3 trei porții.

Gust oribil, ceafa nefăcută și probabil carnea provenea de la un vier pentru că mirosea. Salată de varză parca era tăiată cu barda, bucăți mari și cred că s-au chinuit sa pună în ea doar nervurile. Evitați!

Multe muște, personal la prima vedere amabil, dar pus sa te înșele și la cântar și la calitatea produselor.

Mai bine mâncați un covrig!

Impresii încărcate de Adibi74 in 08.08.2017 08:56:58

Validat / Publicat: 08.08.17 10:33:10

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: În multe locuri

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Adibi74); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1800 PMA (din 3 voturi) nota2
  • Ai fost acolo? - Scrie impresii / Incarcă foto din excursie
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de Adibi74? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

- zlatna
[08.08.17 11:34:42]

@Adibi74: Am mâncat de multe ori la terasa Berlin. Acolo se deosebire de multe terase, porțile se plătesc la gramaj nu la bucată și de multe ori te duce în eroare acest fapt. Te uiți la ceafă prețul e trecut la 100 de grame și cânt colo te trezești cu un preț de te ia cu amețeala.

În ultimul timp nu am mai mâncat aici, preferam Pescărușul și Litoral.

Toate cele bune.

- cristina47
[08.08.17 17:36:45]

De-acord: mai bine un covrig si un iaurt! :)

- Adibi74
[09.08.17 20:37:31]

@zlatna: de acord că totul se plătește la gramaj, dar cât de nesatul sa fii să ceri 350 gr de piure? Dar despre preparate? Mirosul de vier/scoafa? Consistența de cauciuc? Tot de la gramaj sa fie?

Și de ce zici că nu mai mănânci la această terasă?

- zlatna
[11.08.17 21:35:19]

@Adibi74: "Dar despre preparate? Mirosul de vier/scoafa? Consistența de cauciuc? " - da nu am zs nimic despre preparate, nu sunt de acor u mirosul cărnii de orice animal ar fii, stiu că virul/scroafa miros urât.

Nu mai mânănc la terasa Berlin mai mult din cauza că vând produsele la gramaj şi nu mi se pare corect ca de exemplu, la un şniţel de porc, să plătesc oul şi făina cu în care e preparat la preţ de carne.

Să stii că eu nu le-am luat apărarea în ecooul anterior.

Toate cele bune.

- Djbobo
[20.08.17 20:55:15]

De cate ori am fost in eforie am mancat la berlin, mi-a placut ca preturile sunt la 100 gr si am vazut cat platesc spre deosebire de alte locatii. carnea e din macelarii, n-au crescut ei porcii acolo, asta se poate intampla si cand cumparati ptr acasa din market... de aia eu nu cumpar din market.

Intotdeauna m-a intrebat despre bucata de carne daca e bine, daca nu, ii spuneam sa-mi puna mai mica sau mai mare, la fel si garniturile, n-am avut nici o prb, se pare ca lipsa de cominicare e cauza acestor prb. Fetele sunt ff ok.

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos