ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.08.2017
DIN: Timişoara
ÎNSCRIS: 03.09.16
JUL-2017

Aproape perfect

Am fost cazat la acest resort pentru 8 zile la finalul lunii iulie!

Pentru cele 8 nopti am platit 400$ camera dubla premium cu all inclusive!

De la aeroport la hotel am mers cu taxi, in jur de 10 $.

Resortul arata foarte bine, holul cu receptia este foarte impunator, chiar au si o fantana arteziana in hol, asa hotelul este foarte mare in jur de 500 de camere iar de la receptie pana la noi in camera faceam in jur de 3-5 min:-) )

Hotelul are si piscina cu tobogane dar cel mai frumos este golful propriu la marea rosie amenajat pentru baie dar si reciful de corali din spatele hotelului, noi am avut vedere catre acesta!

Peste tot sezlonguri, baruri, si tot felul de programe! Sucurile, cafea, berea, apa la discretie oricand chiar si noaptea!

Camera foarte ok, in stil de palat, curatenie in fiecare zi, cearsafuri si lenjerie la doua zile!!

Pe langa toate aceste lucruri frumoase mai exista si cateva nemultumiri printre care, la restaurant din cauza numarului mare de turisti, lipsa tacamurilor si a farfuriiilor, in ora de varf era o fuga dupa tacamuri si o galagie de nedescris cu atata lume si al doilea un lucru mic dar na conteaza si acesta, frigiderul din camera in loc sa raceasca, incalzea!

Dar in rest fara cuvinte pentru acest hotel clasat la 5 stele egiptene dar pentru noi europenii cam de 3 superior!! O sa revin!!!

Trimis de gcristian in 07.08.17 15:15:27
Validat / Publicat: 07.08.17 15:47:25
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EGIPT.

VIZUALIZĂRI: 4463 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gcristian); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P05 mancare la restaurant, era mereu bufet suedez

webmasterX [07.08.17 15:50:32] »

angela_tudose [07.08.17 23:30:13] »

Am stat si eu cazata la acest hotel de doua ori! Conditiile nu-s excelente, dar pentru pretul platit... zic eu ca-i bine! As mai reveni cu drag! Golful din interiorul incintei face pentru mine ca hotelul sa fie cu adevarat special!

gcristian [08.08.17 15:31:22] »

da este ok, este fix langa sunny days el mirrete

Neamtu [16.09.17 10:48:17] »

Buna ziua

Prețul de 400 euro este pentru o persoană si fara avion inclus?

gcristian [16.09.17 19:30:34] »

400 de dolari pentru doua persoane camera premium (adica nici cea mai ieftina nici cea mai scumpa) cu toate mesele incluse si bautura de oricare la orice ora, adica pana in 200 de ron pe noapte pt 2 persoane cu tot si cu wifi in camera care costa 40 ron pe zi

maria63sorin [11.01.18 08:39:35] »

@gcristian: Bună dimineata! Am luat si noi in aprilie sejur pe baza acestor impresii si va Multumesc! Dacă puteți să'mi spuneți mai multe despre all inclusiv pentru acest hotel. Nu am fost in Egipt până acum. Băuturi locale si dacă se gasesc in magazine vinuri bune întrucât nu

maria63sorin [11.01.18 08:44:21] »

Nu aveam bagaj cala si nu putem lua vinul preferat de soțul meu.

Andox [11.01.18 10:01:08] »

@maria63sorin: de ce sa nu poti lua vinul? Un bagaj merge la cala in Bucuresti si pot pune vinul

maria63sorin [11.01.18 11:07:28] »

@Andox: Oferta noastră e fără bagaj de cala. Avem 2 bagaje de mâna 22 kg. Multumesc oricum. Daca puteți să'mi spuneți ce valuta e mai avantajoasă si ce opționale merită?

Multumesc!

angela_tudose [11.01.18 11:51:46] »

@maria63sorin: Bună! Am stat de două ori aici și urmează să merg iar în aprilie. Chiar care este perioadaîn care mergeți, eu voi fi între 11 si 22. Din punctul meu de vedere si al celor doi bărbați din grup, băuturile nu-s grozave. Principalul motiv pentru care-l aleg iar, este laguna și plaja vastă. Nici la capitolul mâncare n-am fost super-încântată, dar ceva tot ai de ales! Mai ales că noi obișnuim să mâncăm de multe ori prin oraș.

Despre magazine cu băuturi, da, se găsesc în afara hotelului, dar și aici (mai scumpe). Poți lua din dutty-free când aterizezi în Hurghada, sau de prin oraș. E un vin "omar khayyam" care ne-a plăcut sau "obelisk". Pe Sharaton Street, la parterul hotelului Golf, este un bar, cu prețuri bune. Se poate negocia. Dar sunt si magazine unde se găsesc băuturi alcoolice.

Andox [11.01.18 12:39:57] »

@maria63sorin: stiu ca nu ai bagaj de cala dar la check-in in Bucuresti un bagaj il predai si merge la cala. Este adevarat ca atunci cand te intorci din Egipt nu-l mai predai la cala ci trebuie sa-l duci tu pana la avion si acolo in predai dar banuiesc ca nu vrei sa te intorci cu sticlele de vin ci sa le bei in Egipt. Deci intr-un bagaj poti pune tot ce nu este permis la bagaj de mana cu conditia sa nu mai aduci acasa.

Aia de unde ai cumparat sejurul chiar nu ti-au spus nimic?

maria63sorin [11.01.18 14:49:59] »

@angy12: Multumesc. Noi mergem din 24 aprilie

oviian [24.01.18 00:33:26] »

@maria63sorin: Buna,

plec in august cu sotia s copil de 4 ani, pentru prima data in egipt la acest hotel. Este problema cu mancarea? in sensul ca trebuie sa ocupi repede loc ca sa mai gasesti ceva de mancare?

multumesc

maria63sorin [24.01.18 08:21:26] »

@oviian: Bună, când revenim din sejur (dupa 1 mai) o sa va spun cum a fost. Tot prima oară si noi.

angela_tudose [24.01.18 08:44:26] »

@oviian: Depinde de perioada când mergeți. În august e posibil să fie mai aglomerat. Am fost în aprilie, doi ani la rând și n-a fost niciodată într-atât de aglomerat încât să aștept la rând sau să mă grăbesc că n-aș mai apuca mâncare.

maria63sorin [24.01.18 09:47:25] »

@angy12: Bună, puteți sa-mi spuneti despre opționale de la ag. locale si dacă euro moneda se poate folosi? Ce valută are paritate mai bună?

Mulțumesc! In aprilie mergem si noi.

angela_tudose [24.01.18 09:52:13] »

@maria63sorin: De preferat $. Oriunde în afara spețiului UE, se folosește $ mai bine.

1€ = 21 EGP

1$ = 17 EGP

Excursiile opționale, de recomandat de la agențiile locale. Ieși aproape la jumătate de preț. De ex. am luat pentru Cairo cu 50$ în loc de 95$ cât îmi vindea touroperatorul [***]

webmaster45 [24.01.18 09:53:42] »

@angy12:

maria63sorin [24.01.18 10:11:40] »

@angy12: Mulțumesc mult! O zi bună!

gcristian [25.01.18 21:17:28] »

nu repede la masa, este mereu loc numai ca na este foarte multa invalmaseala si putine tacamuri in rest de loc sunt, se gasesc mereu cateva si in orele de varf

gcristian [25.01.18 21:44:32] »

ma bucur ca a-ti ales aceasta locatie si hotel!! bauturi sunt in magazine!! bere buna locala ce mi-a placut sahara!! la resort 1$ iar la terase cam 3 lei!!

maria63sorin [25.01.18 23:48:38] »

@gcristian: Mulțumesc! Noapte buna!

BiancaF [05.09.18 12:25:47] »

@maria63sorin: Bună!

Plec la începutul lunii octombrie. Tot la sunny days el palacio. Îmi spuneți cum a fost experiența? Părerile sunt în contradictoriu. Am rezervare pt standard room. Voi avea acces la toate restaurantele, oricând? Poate ceva sfaturi?

Mulțumesc!

BiancaF [05.09.18 12:41:27] »

@oviian: Bună! Cum a fost șederea la Sunny days? Mâncarea? Ce tip de camera ați avut? Eu plec în octombrie-standard room all inclusive. Voi avea acces la toate restaurantele, oricând? Aștept mai multe impresii de acolo. Mulțumesc!

gcristian [05.09.18 19:31:08] »

@BiancaF: eu personal la bani dati zic ca este un hotel foarte bun de 4 stele!! nu stiu exact la standard room cum aveti dar eu zic ca la superiora, am avut pe plaja bautura, suc, cafea si larestaurantul principal ce doream, iar la cele 2 cel italian si pescaresc doar o masa, dar nu e stalucit, de exemplu la cel italian pizza era facut cu singurul salam care era la micul dejun si era oribil!!! cea mai buna mancare era supa, si carnea pe gratar!!

maria63sorin [06.09.18 20:01:19] »

@BiancaF: Bună, noi am fost in aprilie, cameră dublă cu marea sub balcon. Mâncarea excelentă, nu era program strict, dacă ajungeai târziu nu te dadea nimeni afară iar gratarul era la toate mesele. La celelalte restaurante nu am fost că nu era cazul. Am facut multe excursii cu un reprezentant local la 40% din valoarea oferită de alții. Un concediu de vis cu bani puțini!

Vă doresc la fel! ps. Am putut alege camera cu bagajistul după noi, am refuzat prima cameră fără probleme. (10 €) Cea primită era de 3 persoane, noi fiind 2.

webmaster45 [06.09.18 21:30:47] »

@maria63sorin:

Bună, noi am fost in aprilie, cameră dublă cu marea sub balcon.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

angela_tudose, BiancaF, gcristian, maria63sorin, Neamtu, oviian
Alte impresii din această RUBRICĂSunny Days El Palacio Resort: