ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.04.2010
ÎNSCRIS: 14.10.09
APR-2010
2 AD. + 1(4 ani) COPII

Satisfactie 100%

Am plecat cu inima stransa gandindu-ma ca poate alegerea hotelului nu a fost inspirata deoarece auzisem ca cele mai bune hoteluri sunt cele din preajma obiectivelor turistice. Ma bucur sa pot spune ca alegere mai buna nu puteam face si ca raportul pret calitate a fost foarte bun.

Localizare Hotelul se afla in sectorul 3 pe Lucemburska 46, cu legaturi foarte bune spre obiectivele turistice, statia de metrou Flora fiind peste drum de hotel, in incinta Mall-ului Flora.

Dotari Hotelul este clasificat la 4 stele, beneficiaza de parcare proprie subterana pe 3 nivele, (cca 20 euro ptr 24 de ore dar noi am avut gratuitate) restaurant la parter, sala de fitness, sali de conferinte, este corp comun cu un mare centrul de afaceri, vis-a-vis de unul dintre cele mai mari moluri din Praga si intr-o zona foarte frumoasa si linistita.

Camerele Camerele sunt toate duble, executive, foarte spatioase, mochetate, cu un pat matrimonial (in cazul nostru) si cu o canapea extensibila foarte mare considerata pat suplimentar in cazul nostru. Are aer conditionat, internet (contra cost dar gratuit ptr. noi), tv, birou si scaun, dulap de haine, un mic loc cu dotari ptr facut cafea si ceai si bineinteles si cafeaua si ceaiul aferente, apa minerala. Sub locul de facut cafea era un seif si un frigider pentru nevoi personale. ca un minus, camera nu avea balcon

Baia mare, frumos decorata cu cada cu draperie, oglinda mare, obiecte sanitare de firma, oglinda mare pe usa baii. Dotari specifice celor 4 stele aferente, uscator de par, cosmetice -gel de dus, sampon, crema de corp, servetele demachiante, prosoape schimbate zilnic.

Mic dejun Am fost foarte incantata de ce am gasit la restaurant. Desi era in fiecare zi acelasi meniu, nu ne-am plictisit.

Somon afumat, Branza cu mucegai, Camembert, svaiter, cascaval, 3 feluri salam uscat, 3 feluri sunca, carnaciori si bacon prajit, cartofi taranesti, omleta, oua fierte, clatite cu sirop de artar, 5 feluri de fructe proaspete taiate cu 3 feluri de iaurt. iaurturi sigilate la cutiuta, 5 feluri de paine, 5 feluri de produse de patiserie, 5 feluri de cereale, 4 feluri de fresh, dulceturi servite in vafe, banane si mere, seminte si fructe uscate si cafea, ceai sau ciocolata calda.

ospatarii -extraordinari, ne-am imprietenit cu ei, mai ales Darius care primea cate o ciocolatica in fiecare dimineata.

Peste tot foarte mare curatenie, nu veneam bine de la micul dejun si gaseam deja curat. In holul mare era aparat de curatat pantofii, personalul era vorbitor de limba engleza, am primit sfaturi, harti, ghiduri turistice. liftul functiona doar pe baza de cartela dar daca o uitai in camera iti dadeau alta. Parcarea era pazita si o caracteristica a Pragai, era foarte mare curatenie.

Eu personal daca voi avea ocazia voi reveni la acest hotel, rezervarea am facut-o pe Booking si a fost acelasi pret la receptie, un pret foarte mic la 73 euro camera pe noapte cu mic dejun, parcare si internet incluse.

la capitolul nemultumiri, as fi vrut sa mai fie in camera un cuier sau un dulap, cand mergi ptr o saptamana cu un copil dupa tine mergi cu haine destul de multe, dar ne-am descurcat cumva.

Trimis de Sanziana in 12.04.10 16:18:43

VIZUALIZĂRI: 1964 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Sanziana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 patul pe care se vede Schit, catelul de plus este patul suplimentar
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 64.00 EUR pe cameră

molko* [12.04.10 16:26:01] »

a fugit mouseul si am dat doar 200 PMA in loc de 400. nu cred sa te superi.

pepsi70ro [12.04.10 16:53:20] »

Am rectificat eu..

Sanziana [12.04.10 16:56:05] »

@molko, voturile oricum sunt anonime.Intentia conteazadeci multumesc

daca vezi si fotografiile vei vedea ca intradevar nu am exagerat si hotelul e pe masura asteptarilor

molko* [12.04.10 17:02:27] »

pana la fotografii... intrebare. Cati ani are Darius? Sa inteleg ca ai fost cu el cu masina pana acolo? ... Bravos... eu nu reusesc sa conving soata la drumuri mai lungi de 400 km cu fii-mea. Cica e prea obositor pt copil. !

Astept si celelalte pareri despre Praga... e un oras de care eu m-am indragostit.

ancamariagadea* [12.04.10 17:59:11] »

Sanziana, cu asa mic dejun, nici eu nu m-as fi plictisit o saptamana!

piti [12.04.10 20:27:12] »

Hotelul e mai la periferie sau totusi central dar nu pe langa obiective turistice?

Acasa ne-a picat net-ul si am venit la firma caci stiam de peste zi ca ai scris despre Praga. Asteptam continuarea.

georgiana [12.04.10 21:26:45] »

Abia astept si eu continuarea... si eu visez de mult Praga, nu e departe de noi, dar inca nu a fost sa fie!

webmaster13 [12.04.10 22:41:55] »

sanziana, daca te-ai gandit la o alta melodie sau nu-ti place cea atasata, schimbam fara probleme!

aaa... era sa uit... bravo!

Sanziana [12.04.10 23:49:38] »

@molko, Darius are 4 ani si cred ca l-am facut in masina viata lui sa mearga cu masina, nu am avut nici cea mai mica problema cu el

@piti hotelul este la vreo 5 statii de metrou de centru, 3 statii pana la muzeul national cca 10 min deci rezonabil. pe jos cica faci 20-25 de min da nu am incercat. Este intr-o zona rezidentiala cu corespondenta foarte buna la autostrada, am ajuns relativ repede cu ajutorul "mincinoasei" care ii spunea mereu lui Cristi ca a depasit viteza.

Deh, fiind mai de la tara nu pot aprecia daca asta inseamna mult sau putin cu metroul, dar mie mi s-a parut putin.

@web multumesc de melodie este o cantareata draga mie

celalalt review despre praga, maine, ca este greu de ales ce poze sa pun (am vreo 2000) si nu poti descrie praga in cateva cuvinte, ar fi un sacrilegiu.

Ce am uitat sa adaug, erau niste lenjerii superbe, impecabile, in care dormi dumnezeieste.

molko* [13.04.10 00:17:34] »

as mai vota si pt melodie.. dar e interzis!

domidoc, georgiana, molko*, piti