ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.08.2017
DIN: Geoagiu-Bai
ÎNSCRIS: 19.05.15
JUN-2016

Papillon Zeugma - Un Hotel Ok

Am vizitat Papillon Zeugma de două ori, prima dată in septembrie 2015 iar a doua oară in iunie 2016.

Prima dată a fost destul de aglomerat, plin de ruși dar și foarte mulți mulți români, a doua oară, în iunie 2016, destul de puțină lume din cauza incidentelor cu rușii și a atentatelor.

Zeugma este o locație frumoasă, compusă din două corpuri unite între ele printr-un lobby decorat frumos, lobby în care se află și Terrece Bar, care, așa cum sugerează și numele, este un bar ce are o terasă cu o deschidere superba catre curtea interiara, respectiv catre piscina principală și către mare, un loc minunat unde să stai seara la un cocktail sau o bere rece.

In locație se afla o multitudine de baruri și terase, vreo șase dacă nu mă înșel. Peste tot atât băuturi locale cât și de import.

Mâncarea este ok dar nu spectacol. Pui cât vrei și sub orice formă, pește, etc. Repet, ok, gustos dar nu wow. Dacă sunteți amatori de baclava sau alte deserturi turcești, acestea se regăsesc din belșug. La fel și fructele.

Restaurantele a la carte nu m-au uimit nici ele. Sunt ok dar sub așteptări. Pentru rezervări la a la carte se achită 10 Euro de persoană. In general, la capitolul food & beverage, cu exceptia băuturilor, nota mea este cam 8.

De fiecare dată am fost cazați în camera tip luxury pool suite. Excepțional! Din balcon ai acces direct în piscină, ceea ce este super, cu atât mai mult cu cât seara piscina este superb luminată. Curățenie de nota 10. Minibarul umplut în fiecare zi cu bere, sucuri naturale la cutie, apa minerala plată și carbogazoasă, cola, fanta, etc.

Curățenie se face zilnic, cu schimbat de lenjerie (dacă vrei), iar personalul este foarte prietenos și atent la orice request ai.

Am cunoscut-o pe Gabriela, de la guest relation, care a facut ca șederea noastră acolo să fie de exceptie.

Plaja este foarte frumoasă, șezlonguri suficiente, nu trebuie să stai cu teamă că dacă ajungi mai târziu la plajă riști să nu prinzi șezlong.

La zona de entertainment, referindu-mă strict la showurile din fiecare seară, pot spune că mi-ai plăcut.

Recomand cu căldură acest hotel dacă nu sunteți foarte pretențioși la mâncare.

Vacanță plăcută!

Trimis de dani.mihu in 07.08.17 02:14:05
Validat / Publicat: 07.08.17 02:55:13
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 1337 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dani.mihu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P09 Baia poza 1

webmasterX [07.08.17 02:28:24] »

Odată cu primul review încărcat, să-i spunem și lui @dani.mihu: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 10&ridAnt=80235

webmasterX [07.08.17 02:55:00] »

• Alte impresii din această RUBRICĂPapillon Zeugma Relaxury Hotel: