ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.08.2017
AUG-2017

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Colibita peisaj elvetian dar administrare românească

Am tot auzit de frumusetea de basm a acestui loc si intr-o duminică caniculară de august ne-am urcat in masina si la drum.

De cum am ajuna in zonă ne-a fascinat frumusețea peisajului si a naturii dat entuziasmul ne-a părăsit repede de cum me apropiam de un renumit complex din zona (nu le dau numele pentru că nu merită).

Circulația blocată, masini parcate si pe o parte si pe alta accesul facandu-se mica intelegere între conducătorii auto. In zonă nici tipenie de politist. Ei, am intrat in complex unde era o aglomerație de nedescris.

Am incercat sa servim masa dar fără nici o sansă. Am intrebat o chelnerita dacă au locuri libere si mi-a spus pe un ton repezit că numai dupa amiază.

In cele din urma am ochit o masa la care clientîi se pregăteau sa plece si am zis sa mai fac o încercare Mai intreb o data, de data asta un ospătar in cat timp se onorează o comandă, iar acesta imi spune ca aprox o ora jumatate

Ne-am îndreptat spre barul de la plajă sa ne racorim, aici am constatat ca toate băuturile costau 5 lei (no comment) Ne-am racorit si zis sa mai vedem cate ceva din minunatiile locului

Din pacate nu am constatat ca frumusețea peisajului nu este în concordanță cu administrarea locului

Ne-am intors spre casă si in minte mi se intiparea o intrebare: Dacă turcii, elvetienii, austriecii sau altii aveau o asa minunatie cum ar fi aratat?

Concluzia: O dată merită vazut dar atât.

Trimis de ioan dorin in 05.08.17 20:26:48
Validat / Publicat: 06.08.17 00:14:03
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în COLIBIȚA [BN].

VIZUALIZĂRI: 5050 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ioan dorin); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[06.08.17 00:13:54]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 51&ridAnt=80177

sunflower
[07.08.17 10:35:44]

Am fost și noi la Colibița, acum câteva săptămâni, într-adevăr așa e... peisaj de vis, dar aglomerație cât cuprinde și grija pentru turist ZERO! Noi am venit din Bucovina, pe acest sens de mers, drumul este neasfaltat, am acceptat, ne-am asumat, asta a fost... Ajunși acolo, nu știam încotro să o apucăm... am ajuns la complexul pomenit de dumneavoastră, ne-a plăcut, copilul cel mic s-a jucat, cel mare a pescuit într-o margine a complexului... Noi ne-am plimbat, ne-am umplut sufletul de frumusețea locului, am admirat raiul acela plantat pe pământ. Apoi am servit masa la restaurant, am așteptat puțin, dar ceea ce am comandat ne-a plăcut. E aglomerație, așa e, iar patronii știu că treaba merge oricum, pentru că are ”are balta pește”, a se citi turiști, așa că... prețuri mari, servicii invers proporționale! Eu zic ca e o zona în care să mergi maxim un weekend.

sunflower
Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă zona Colibița: