ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.08.2017
JUL-2017

Sub orice critică

încărcat de pe telefon!

De evitat

Acesta a fost ultimul, din cele 3, hoteluri in care ne-am petrecut vacanta in 2017.

Am ajuns in jurul orei 14 venind de la Marmaris.

Parcarea daca asa se pot numi cele exact 6 locuri de care dispune hotelul de cica 5 stele era bineinteles plina, pe cele 2 stradute perpendiculare pe plaja aveai nevoie de sansa pentru a gasi un loc.

Camera este mare, cu un balcon mare, baia este moderna avand o cabina de dus de mari dimensiuni. Am stat in corpul principal, chiar in dreptul lifturilor, nu stiu cum arata camerele din corpurile secundare.

Care a fost problema principala, noaptea ardeau/incinerau gunoiul, am primit o singura cheie si am dormit cu geamul deshis, la 3 noaptea ne a trezit duhoarea, am crezut ca un localnic a dat foc la gunoi in gradina. A dua noapte la fel dar am reactionat mai rapid si nu ne am trezit cu camera plina de fum si duhoare. Am mers la relati cu publicul si am reclamat situatia se faceau ca nu inteleg engleza. Pana la urma la interventia tur operatorului am primit a doua cheie, am solicitat si sa nu mai incinereze gunoiul noaptea. A doua zi la 6 am iesit pe balcon, am stat 2 secunde trasnea putoarea.

In hotel mai erau 3 famili din Brasov, am intrebat nu au avut probleme cu duhoarea.

Uneia din doamne i s-a umflat o masea, de la receptie i sa solicitat 100 de euro doar ca sa vina sa o vada doctorul, fara chitanta.

Langs vechiul bazar sunt 2 cabinete, cu tot cu tratament a costat 50 de euro cu chitanta pentru asigurare. In holul hotelului era un panou mare in care se spunea ca au contract cu o clinica care acepta toate asigurarile.

Am identificat si de unde provenea prima problema, in dreptul balconului era o gura de acces din subteran cu un cos de evacuare, vantul fscea restul.

La revenirea in tara am facut o plangere tur operatorului, pierdere de timp, acesta a trimis-o hotelului, care a raspuns ca nu incinereaza gunoiul. La noi exista garda de mediu dar probabil in Turcia nu, sigur OPC nu au.

Trimis de cosmin radu in 05.08.17 20:22:50
Validat / Publicat: 05.08.17 21:00:57
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Cam pe tot litoralul turcesc

VIZUALIZĂRI: 11139 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cosmin radu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[05.08.17 20:58:45]

Ne-am bucura să putem citi impresiile tale şi de la primele două hoteluri scrise ca articole (review-uri) noi.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[06.08.17 00:22:33]

@cosmin radu:

Chiar dacă îţi înţeleg perfect nemulţumirea referitoare la mirosurile neplăcute îndurate, mi se pare că aceasta şi- pus amprenta asupra tuturor celorlalte aspecte.

Eu cred că ai avut ghinion primind acea cameră şi trebuia să soliciţi schimbarea acesteia chiar în dimineaţa următoare.

Îmi este destul de greu să cred că parcarea la acest hotel constituie o problemă atât de gravă pe cât laşi să se înţeleagă.

Am fost cazată de două ori aici şi am parcat de fiecare dată pe străduţa din dreapta hotelului cum priveşti spre mare, nu a fost nicio problemă şi am şi ieşit cu maşina la plimbare şi am găsit alt loc la întoarcere. Chiar în stradă fiind, parcarea era pe vremea aceea păzită permanent de un tip de la security.

Puteam parca şi pe străduţa din stânga unde era mereu mai liber, dar am evitat acest lucru, deoarece pe acolo intra maşina de gunoi în fiecare dimineaţă şi riscam să-mi zgârie maşina sau să-mi declanşeze alarma (senzorul de şoc este mai sensibil). Se pare că pe vremea Egeriei gunoiul era ridicat şi nu incinerat .

cosmin raduAUTOR REVIEW
[06.08.17 10:57:05]

@nicole33: in prima seara, am crezut ca au dat foc la gunoi undeva in casele din prejur, nu m am gandit ca incinereaza gunoiul noaptea, dupa a 2 noapte m am uitat si am gasit pe sol cosul de evacuare, au propus sa schimb camera dar mai aveam doar o zi in plus am obtinut a 2 cheie si am putut sa lasam pornita clima. Am stat la acest hotel inainte de egeria se chema club melisa se putea parca fara probleme pe prima straduta, acum e alta situatie hotelul este mult mai mare si era aglomerat nu gaseai loc nici pe straduta cu tranzit de aprovizionare, masina de gunoi nu am vazut sau auzit. La strada principala erau max 10 15 locuri de parcare, s au construit niste ansambluri rezidentiale. Parcarea chiar constituia o problema, in plus este foarte departe fata de bazarul din port, practic am luat 3 zile si in kusadasi pentru acesta, statiunea nu se compara cu Fethie, Marmaris sau Bodrum.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[06.08.17 11:57:23]

@cosmin radu:

Nu ştiu ce şi unde se mai putea construi în zonă, eu nu-mi amintesc de niciun petic de pământ liber în primul rând de la mare şi nici în al doilea. Seară de seară mă plimbam pe faleza din Davutlar de la un capăt la altul până departe spre Guzelcamli. Acele ansambluri de vile (sitesi) au ani buni vechime.

Într-adevăr, Palm Wings Kuşadasi are mai multe camere decât avea Egeria, corpul principal al hotelului, construit în locul corpului D (cel mai prost) de la Egeria, are mai multe etaje. În plin sezon şi aglomeraţia este mai mare.

Distanţa dintre Davutlar şi Kuşadasi este de 13 kilometri şi există şi dolmuş cu care poţi ajunge în centrul oraşului. Ultima dată costa 4 lire turceşti de persoană, dar au trecut vreo şapte ani de atunci ).

La ce hotel ai stat în Didim?

cosmin raduAUTOR REVIEW
[06.08.17 12:15:47]

@nicole33: cred ca au demolat si au construit ansambluri noi

era o piata pe stanga cum veneai la hotel, inainte de giratoriul de langa hotel, acum e un bazar pe dreapta de mari dimensiuni,

din ce era in 1999 am mai gasit doar alimentara din intersectie si magazinul de peste de peste drum,

nici fata de acum cativa ani cand am stat la grand belish nu mai semana zona.

Nu am vrut sa folosim dolmusul, din cauza distantei, in plus cu masina puteam vizita si cele 2 bazare situate pe drum cat si cele 2 malluri.

Nu am scris chiar tot in recenzie, de la aerisiri mi sa umflat un ochi si am facut otita la urechea stanga, nu am mai vrut sa apelez la doctorul hotelului desi aveam asigurare, am preferat sa cumpar picaturi de la farmacie, o decizie f buna.

I am reclamat la tur operator dar plangerea a ajuns la hotel care nu recunoaste incinerarile, o sa incerc sai reclam autoritatilor turce.

In Didim am stat la Buyuk Anadolu am scris acum review

cosmin radu
Alte impresii din această RUBRICĂPalm Wings Beach Resort (ex Egeria) [Davutlar]:

• pagină generată în 0.046031951904297 sec