Flora Hotel

DIN Tg jiu
înscris/ă în 05.08.17
JUL-2017
REGIM MASĂ Uai

Fugiţi cât vă ţin picioarele😐

Cu parere de rau spun Asta, pentru ca eu am fost tot timpul de partea litoralului Românesc.

Am fost la Flora în perioada 29 iulie-4 august.

Am ajuns dimineata am gasit la receptie o doamna nici prea prea nici foarte foarte😣. Am primit cartela camerei am mers pentru a ne stabili.

Ce gasesc? O camera cu un geam, fără balcon. O baie mică cu un dus al cărei scurgere nu era buna, toata apa se ducea spre wc. Ok, treaca meargă😏

Au trecut trei zile din sejur, nu tu lenjerie schimbată, nu tu prosoape schimbată, în condițiile în care stai 6 zile cred ca ar fi necesar, nu au fost schimbate niciodata.

Au dat putin cu aspiratorul, mi-au luat gunoiul si hartie la baie. Ă inceput mirosul, aerul inchis, deși am stat cu geamul deschis tot sejurul.

Boooon... Mai departe... la restaurant găsești fete lungi, neatenți la comenzi iar la linie aceeasi mâncare pe fiecare zi. Copil bolnav în acest sejur din cauza mâncării...

Colac peste pupăză sin cauza neplatii salariilor sau ce dumnezeu s-a întâmplat si-au dat demisia o parte din angajați până la urmă sa inchis linia.

Am plătit 3000 lei pentru acest sejur din care 1000 ron vaucer (sa mâncăm la hotel), 2000 ron în care intrau cazarea si micul dejun. Mult... foarte mult pentru un astfel de hotel.

Poziționarea Ok, dar sincer nu ma încântă mai deloc daca serviciile sunt de [***].

Nota 1 daca mai spun si pe unde am parcat nu merita nici 1.

Nu recomand, nu voi mai merge niciodata aici.

Impresii încărcate de adelinalaura in 05.08.2017 15:41:17

Validat / Publicat: 05.08.17 16:19:11

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Delfin

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (adelinalaura); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  450 PMA (din 1 voturi) nota2

[05.08.17 15:58:41]

@adelinalaura: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 84&ridAnt=80157

- nicole33
[05.08.17 18:40:49]

@adelinalaura:

Ce gasesc? O camera cu un geam, fără balcon.

Nu cred că era un secret faptul că hotelul Flora nu are balcoane. Acesta este un dezavantaj major pentru un hotel la mare, nu doar pentru fumători, ci pentru oricine are nevoie să-şi usuce undeva costumele de baie şi prosoapele de plajă.

Nu înţeleg care ar fi motivele pentru care aş alege un hotel cu impresii preponderent negative, doar cu speranţa că totuşi aş putea avea o vacanţă măcar ok.

Flora are pe AFA o medie de 5.50 şi un grad de recomandare de doar 35%, ceea ce mi se pare mai mult decât concludent.

Nu am înţeles nici ce reprezintă acel UAI trecut la regimul de masă, din cele citite văzând că ai avut doar mic dejun şi o sumă de 1000 lei pentru restul meselor, iar Flora nu oferă all inclusive, ci maxim pensiune completă.

pagină generată in 0.0758228302002 sec