ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.04.2010

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Extrem de nemulțumit

Paste in Nessebar

Paste in Nessebar,

Am fost de multe ori in Bulgaria, dar nu am fost pana acum cazata la un hotel de 5 stele, Sincer va spun, am fost usor dezamagita; ma asteptam la alta calitate. Cazarea a fost buna, insa masa a lasat de dorit, meniu usor diversificat.

Plaja sub orice critica, noroc ca nu a fost vara, nu aveai unde sa faci plaja; era f ingusta si multe pietre.

Barul din fata piscinei nu a fost deschis, cu toate ca ar fi fost necesar. Sincer nu as recomanda acest hotel pt concediu; de mentionat este faptul ca am intrat cu cina (cu toate ca cazarea incepea la ora 14)

Trimis de lumi11 in 11.04.10 15:31:33

VIZUALIZĂRI: 3215 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lumi11); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 400 PMA (din 1 vot)

magdalena
    [11.04.10 16:20:52]

Cazarea incepe la ora 14, dar prima masa e cina peste tot pe unde am fost in Bulgaria!

Hotelul nu e pentru plaja, sigur ca acest lucru va era cunoscut cand ati facut rezervarea.

Urat din partea lor ca aveau barul de la piscina inchis.

Sunt curioasa cum stateau la capitolul incalzire.

eklor
    [11.04.10 16:31:29]

Sunt si hoteluri unde incepe sejurul cu pranzul, dar acest lucru se specifica de regula in oferta; de ex. pt 1 mai hotelul Kristal (Nisipuri) specifica acest lucru. Am mai patit asa anul trecut de revelion, la hotelul Berlin Golden Beach (Nisipuri), prima masa a fost pranzul. Un vot pt Liliana pt ca este prima impresie care o vad despre NESSEBAR ROYAL PALACE.

Sus, in titlu, cred ca este o greseala pt ca apar doar 3 stele pt acest hotel, care are 5 *, asa cum precizeaza si Liliana.

[11.04.10 16:59:54]

Cred ca nu stiai absolut nimic despre acest hotel inainte de pleca, si cred ca nici acum mare lucru nu ai spus despre el.

1. Ai postat gresit ,hotelul despre care vorbesti este altul, macar ai privit pozele puse de mine? seamana un pic macar?

2. Cum spune si Magdalena daca ora de intrare e 14. oo e cam greu sa primesti si pranzul, insa intotdeauna exista un loc unde se ofera ceva intre mese, fructe, sandwichuri, piza...

3. Plaja pe care ai notat-o foarte prost, e destul de buna, ingusta dar in nici un caz de 12. 5% iar tu nu cred ca trebuia sa o notezi deloc pentru ca nu ai folosit-o si nici macar nu e a hotelului, e plaja publica. Piscinele nu erau acolo si n-ai vazut nici miniparcul acvatic.

4. In rest note foarte proaste fara a da nici o explicatie.

Ma dezamageste astfel de review-uri care nu spun nimic dar arunca cu noroi. Cel mai greu e sa recuperezi acest lucru, noroiul sau piatra aruncata.

Eu am stat la Sol Mare un hotel foarte bun care bate toata Albena si multe din hotelurile din Nisipuri si nu pot crede ca hotelul alaturat avand si o stea in plus e de nivelul de 46. 5%

Webmaster te rog muta acest... la Sol Nessebar Palace acolo unde ii e locul

molko*
    [11.04.10 17:04:05]

daca e vorba de Sol Palace... nu e de 45% e de 60%. Am stat si eu o noapte si am fost dezamagit.

mariand
    [11.04.10 17:07:11]

... acum de paste am fost cazat la VIVA CLUB in nisipuri si desi check-in era cu ora 14, ajungand mai devreme adica in jur de 12... la receptie au zis... putetzi incepe deja cu pranzul in jumatate de ora... un lucru super ok tinand cont ca vii dupa un drum de minim 6 ore... prinde bine intrarea cu pranzul, te scuteste de a cauta in graba o terasa ceva... mai ales ca de PASTE nu prea vazusem deschise! asa ca itzi inteleg dezamagirea... legata de acest lucru; ca mancarea nu a fost prea o. k. la SOL NESSEBAR am primit si eu informatia de la alte persoane care au trecut de PASTE si pe acolo!

eklor
    [11.04.10 17:07:46]

Cred ca e o confuzie la mijloc...eu am crezut ca este vorba despre Sol Nessebar Palace...

[11.04.10 17:11:16]

Mariand ; Viva face parte din alt lant , bulgaresc cu alt proprietar care are regulile lui , daca de la receptie au fost de acord sa va puna bratarile la 12.00 asta inseamna ca aveti acces din acel moment la absolut toate facilitatile hotelului , daca nu .....

Eklor si eu am crezut la fel dar pozele.... cu Royal nessebar....

[11.04.10 17:32:01]

@vezeteu liliana, te rog sa ne luminezi la care hotel ai facut referire: la NESSEBAR ROYAL PALACE care este de 3 stele sau te referi la SOL NESSEBAR PALACE care intr-adevar are 5 stele asa cum afirmi si tu?

Scrie simplu intr-un ecou si modificam noi.

costin1968
    [11.04.10 18:32:07]

Pranz in prima zi? Regulile Hoteliere (internationale) sunt , peste tot la fel si anume :Cina doar, in prima zi. Mic dejun si Pranz (chiar daca check-out este la ora 12) in ultima zi.Restul sunt inventii ale conducerii Hotelului respectiv.Barul era de la piscina exterioara ? Daca era deschis in perioada 3-6 Aprilie 2010, pt cine sa fi fost deschis?

Despre identificarea Hotelului : nu este sigur poza Hotelului Sol Nessebar Mare 5*.

[11.04.10 18:41:42]

@Costin : pozele sunt puse bine , review-ul nu este , aici suntem la pagina hotelului Royal nessebar palace de 3* din nessebarul vechi adica de pe insula , pozele sunt cu acel hotel Royal.

magdalena
    [11.04.10 19:00:28]

Vezeteu Liliana. la acest hotel faci referire: click aici

Nu ai precizat deloc unde este situat hotelul, tinand cont ca exista atat orasul vechi, cat si cel nou.

Din sumara descriere reiese ca ai vorbit de Sol Palace..., care este situat intr-un parc foarte frumos.

Royalul nici nu l-am ochit cat am fost acolo, uite ca daca mai trec ii trec si pragul.

[11.04.10 19:21:27]

Trebuie sa asteptam confirmarea de la @vezeteu liliana. In descrierea ei sunt putine amanunte si nu ne putem lua dupa intuitie. Mai asteptam putin, poate intervine, daca nu vom muta la SOL NESSEBAR PALACE care este intr-adevar de 5 stele

lumi11AUTOR REVIEW
    [11.04.10 20:34:26]

imi cer scuze, m-am referit la soll nessebar palace-vina imi apartine

[11.04.10 20:39:44]

Ok, impresiile au fost mutate la SOL NESSEBAR PALACE

madelaine
    [15.04.10 10:01:06]

Am fost si eu anul acesta de paste la acest hotel, insa nu inteleg de ce aveti aceste pareri.

Nu pot intelege cum puteti spune ca mancarea nu a fost diversificata. Se gasea de toate pt toate gusturile. Spre ex, eu vineri si sambata am tinut post si, cu toate acestea, am avut din belsug de unde alege. La fel si sotul meu care nu a tinut. Legume, peste, carne, paste, fructe, prajituri, inghetata, pizza, sosuri chiar ceva in stil chinezesc si multe, multe altele. dimineata nu mai vorbesc de cat de bogat era mic dejunul. Eu cu greu puteam sa ma hotarasc. Oare ce ati mai fi vrut?

Personalul era serviabil, promt. Daca se puneau farfuriile la marginea mesei le luau, chiar daca mai ramaneau la masa persoanele respective. De fapt, am observat multi care dupa ce li se luau farfuriile, se mai duceau de cateva ori sa ia, si cu toate astea nimeni nu se uita ciudat (poate doar eu).

Vorbesc in cunostinta de cauza. Sunt un client al hotelurilor de 4 sau 5 stele. Ultimul hotel la care am stat a fost Melia Alicante de 5 stele din Spania, acum cateva luni. E adevarat ca exista ceva diferente, dar sa spui ca nu era mancarea diversificata mi se pare exagerat. Barul de la piscina intr-adevar nu era deschis, dar nici vremea nu ajuta (vant etc, doar nu puteai face baie si trebuia sa iei ceva de la barul piscinei! ). Insa puteai lua din lobby sau de la bufetul organizat la sala de biliard, ceva si servi pe terasa daca intr-adevar doreai sa stai afara.

Eu voi reveni cu siguranta aici, poate nu pt concediul de vara, dar de Paste, 1 mai sau Craciun cu siguranta. Este o destinatie aproape de Bucuresti si ofera servicii bune.

costin1968, domidoc, eklor, ionescunic, lumi11, madelaine, magdalena, mariand, molko*
    Alte impresii din această RUBRICĂSol Nessebar Palace Resort:

• pagină generată în 0.051913976669312 sec