ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.08.2017
DIN: Sibiu
ÎNSCRIS: 02.08.17
AUG-2017

Evitați locul, patronul m-a lovit pentru ca am întrebat de apa calda

Noi am mers la lacuri în special pentru arteziană, adică pentru aerosoli. Am trecut peste lucrurile rele deja cunoscute, infrastructura deficitară, toalete cu un miros puternic de urină, prețul mai mare faţă anul trecut adica 25 RON intrarea fata de 20 RON in 2016. Am încercat să ne relaxăm la soare, în apă sărată, din păcate arteziana a funcţionat doar pentru o perioadă scurtă.

La sfârşit am intenţionat să facem un duş dar am constatat că apa era foarte rece, am întrebat la poarta de ce şi am fost informaţi că trebuie să lăsăm apa să curgă pentru a avea apă caldă.

Am aşteptat 1-2-3-4 minute dar apa tot rece curgea. Ne-am clătit pe faţă şi pe mâini de sare cu apă rece şi ne-am pregătit de plecare. La plecare am vrut să întrebăm din nou la poartă cum se face că apa caldă se lăsă aşteptată şi eventual să primim scuze pentru această situaţie dar omul de la poarta plecase din post. L-am căutat la terasa dar un alt angajat ne-a spus să aşteptăm deoarece domnul de la poarta are altă treabă.

Am aşteptat 5 minute după care am recunoscut patronul care tocmai trecea pe lângă noi. L-am întrebat de ce nu merge apă caldă dar în loc de scuze am fost luaţi peste picior ca nu ştim să folosim duşul, că apa caldă merge şi că el nu are nici un motiv să-şi ceară scuze sau să se revanşeze prin un discount, o reducere de preţ ceva care să dovedească bunul simţ care trebuie să existe în turism.

A pus un angajat să ţină apa deschisă ca să ne demonstreze că apa caldă curge la dus iar el a intrat în camera tehnică de unde a dat probabil drumul la boiler (apă caldă e pe gaz şi era oprită pentru a face economie probabil) ieşind afară, din mers ne-a spus să ţinem apa pornită că se va încălzi... asta în condiţiile în care noi eram deja îmbrăcaţi şi cu bagajele în mână. Am încercat sa îl opresc şi şa-i explic că nu aşa se procedează în turism la care el a ridicat tonul şi a spus că nu ne datorează nici o explicație si sa plecam.

I-am spus că e o nesimțire ce face, asta i-a atras atenţia şi s-a oprit, a venit către mine şi a simulat că mă loveşte cu pumnul în stil de bişniţar. Eu am dat să plec şi odată plecat m-a lovit cu piciorul în spate, am decis sa nu răspund la provocare şi am continuat drumul dar la 15 metrii din sens invers a apărut un angajat “bodyguard” în slip de baie (eu am crezut că e un turist) care m-a lovit cu pumnul în maxilar din trecere pentru a nu atrage atenţia celorlalţi turişti.

Desigur că imediat am sunat la 112 şi am chemat poliţia, am făcut plângere pentru lovire şi aşa mai departe.

Ancheta e in curs dar bunul simt al patronului nu il poate resuscita nici o ancheta pentru ca el pur si simplu nu exista. Evitati acest strand, mergeti la lacurile naturale.

Trimis de Adrian_726 in 02.08.17 02:03:46
Validat / Publicat: 02.08.17 10:49:54
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în OCNA SIBIULUI. A mai fost în/la: Felix, Valea Prahovei, Cluj, Timisoara, Iasi, Bucuresti, Craiova, Litoral, Orsova, Deva, Bacau, Suceava, Arad.

VIZUALIZĂRI: 3616 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Adrian_726); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[02.08.17 10:43:34]

Ne pare rău pentru experiența neplăcută pe care ați avut-o și vă felicităm pentru că ați ales să o postați pe site.

Totuși, articolul va fi publicat fără note pentru că nu ați stat efectiv în această pensiune.

Bine ați venit pe site și vă așteptăm cu recomandări mult mai fericite din destinațiile dumneavoastră de vacanță.

• Alte impresii din această RUBRICĂComplex Strand: