Primasol Ralitsa Superior Aqua Club Hotel (ex Ralitsa)

01.08.2017
Avatar soacramea13
înscris/ă în 16.07.14
JUL-2017
REGIM MASĂ Ai
+ COPII: 2 -- varsta: 7 si 11

Ralitsa Primasol Aqua în picaj

Exact cum am zis si in titlu o sa scriu doar minusurile in acest rewiu.

Am 3 ani consecutiv la acest hotel, chiar mi am cerut scuze colegei care a descris nemaipomenit de bine acest complex Primasol.

Acum nu ma pot abtine si trebuie sa stiti la ce minusuri va puteti astepta pe parcursul sejurului pentru a nu va strica vacanta

- ajunsi la ora 8 seara ni s a dat o camera in corpul C cu vedere la aqua. Noi obisnuiti in corpul E pentru ca e mult mai facil pentru copii mergem la receptie ne spunem oful si ne raspunde ca pana maine cand vine managerul nu are ce face. Pe bune??? Dar ce program are acest manager?!?! Raspuns 9-17. Ok si daca e o urgenta nu se poate lua legatura cu el? Hai cu chiu cu vai imi arata o camera cu 3 paturi (noi fiind 4) in corpul E. O acceptam ca sa nu o mai lungim.

- parcarea cu plata 10 leva pe zi

- 10 leva si intrarea in statiune

- curatenie in camera pe tot sejurul doar o singura data dat un aspirator, lenjeria neschimbata niciodata, sapun si sampon o singura data la venire

- o zi sucurile nu au avut acid ca au ramas fara dioxid de carbon

- lapte la barul de la piscina nu au avut intr o zi

- barurile si restaurantul inchideau la fix pe fix

- gratarele (cu jar) au fost doar din 2 in 2 zile cu legume, porumb, carnati, piept de porc

- managerul venea in restaurant si facea poze nemtilor, personal

- la pizza o frantuzoaica a comandat din cauza regimului alimentar in loc de parizer, salam uscat. S a putut!!! Pentru altii nu...

- la restaurantul Rai servetele la masa ioc iar cand ceream imi dadea unul, cand i am zis ca suntem 4 mi a dat 2. Ciorba la pranz daca se termina nu mai aducea.

- in seara cand trebuia sa tina petrecerea la piscina nu au mai tinut o pe motiv ca vine ploaia. Bineinteles ca ploaia a venit dar dupa ora 23...

Specific inca o data ca aceste minusuri nu le am scris pentru a va speria ci doar pentru a puncta anumite lucruri care nu sunt normale la un hotel de 4 stele atunci cand ai pretentii.

Pe mine nu m au speriat, am avut o vacanta minunata ca asa am vrut eu.

Impresii încărcate de soacramea13 in 01.08.2017 20:14:59

Validat / Publicat: 01.08.17 20:46:01

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (soacramea13); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  8550 PMA (din 12 voturi) nota2

[01.08.17 20:31:27]

@soacramea13:

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 76&ridAnt=79986

[01.08.17 21:11:00]

@webmaster45: imi cer scuze webmaster, dar la acest rewiu nu o sa pun poze ca nu am facut nici macar una.

- Zoazore
[01.08.17 21:46:00]

@soacramea13: Bravo, măi, mamă-soacră! Bine că măcar ai avut o vacanță frumoasă! Fiindc-ai vrut! Deci, se poate!

[01.08.17 23:58:49]

@Zoazore: Orice se poate daca vrei!!! Viata m a invatat ca oricand e loc si de mai bine dar si de mai rau. Traiesc clipa ca si cum ar fi ultima doar sanatosi sa fim!!!

Anul trecut am stat tot sejurul la spitalul din statiune. Enterocolita. Am cazut toti pe rand in afara de sot. Cu ce ma incanta atata lux? Cu nimic!!!

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[02.08.17 01:14:59]

@soacramea13:

- parcarea cu plata 10 leva pe zi

- 10 leva si intrarea in statiune

Dacă restul minusurilor le pot înţelege, mai ales că au rezultat din comparaţia cu sejururile precedente la acelaşi hotel, povestea cu parcarea mult mai scumpă anul acesta nu i se poate imputa hotelului, ci cel mult societăţii care administrează hotelurile din Albena.

Oriunde te-ai fi cazat anul acesta în Albena, tot aceiaşi bani i-ai fi dat pentru a parca în apropierea hotelului. S-au dus vremurile când dădeam 6 leva pentru întreg sejurul.

[02.08.17 07:22:17]

@nicole33: Ai perfecta dreptate!!! S a cam dus vremea Albenei...

pagină generată in 0.161641120911 sec