ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.08.2017
ÎNSCRIS: 16.07.12
JUL-2017
2 AD. + 3 COPII -- v: 1,6,9

Fara pretentii!

Ne-am intors saptamana trecuta, vineri de la acest hotel. Impresia generala este de genul asa si asa.

Sa incep cu hotelul care este unul vechi comunist si imbunatatit la receptie, restaurant iar camerele micute, mobilier inlocuit, tv lcd, minibarul ok, baia si balconul insa deplorabile dar functionale. Voi atasa foto pentru a va face o parere personala. Rezervorul de apa de la wc a trebuit sa-l repar, wc-ul murdar, iar atentie la consumabilele de la dus ca nu se mai inlocuiesc pe perioada sejurului, la 2 stele asta e. Ac-ul nu a functionat la inceput dar l-au reparat.

Desi am ajuns pe la 12.30, doua familii, am impins 50 lei sa ne cazeze, intrucat spunea sa asteptam dupa ora 14. Imediat receptionerul ne-a chemat si ne-a spus ca are camere doar la parter sau la 4, ultimul etaj. Am ales parterul avand un infant cu noi.

Curatenia mediocra, se ridica gunoiul si se stergea cu mopul pe jos, dar era ok si-asa. Conditiile sunt pe masura stelelor, personalul de-asemenea, nu vorbesc decat in bulgara iar la receptie si in romana. Parcarea ok, 10 leva/zi cum se stie.

Piscina frumoasa, barul ok, bauturile de-ale lor, slabute dar satisfacatoare. Mancarea variata si suficienta.

Personalul lasa mult de dorit, poate ni s-a parut noua, dar esti tratat in sitir si se uita ciudat daca soliciti ceva. Oricum nu inteleg mai nimic in engleza. La gratarul de la piscina ti se pune in farfurie friptura cat considera ei ok, atentie trebuie sa stati toata familia la rand cu farfuria in mana pentru ca nu puteti lua mai multe portii, ve-ti fi ignorat si se trece la urmatorul.

Ar mai fi multe de remarcat si despre romanii, s-au moldovenii mai bine zis care erau in numar foarte mare la propriu vorbind si care ne reprezentau "intocmai", tricouri ridicate peste pretioasele burti, pe care le mangaiau si le plesneau parca sa se mai aseze mancarea si bautura in exces. Tatuati, galagiosi cu tupeu de tarani si limbaj obcen stricau mult din dispozitia celorlalti turisti, fie ei romani s-au straini.

In concluzie recomand hotelul celor de genul care tocmai i-am amintit s-au celor fara pretentii de un concediu prea relaxant. Nu vreau sa acuz pe bulgari de comportamentul fata de ramani, din acest punct de vedere. Daca aveti copii mici ve-ti gasi scaunelele pentru ei lasate la mese imprastiate si pline de resturi de mancare, fara a fi duse in locul special amenajat pentru a beneficia si alti copii. Bunul simt nu exista pe acolo, trebuie sa treceti peste, sa mai luati un paharut si sa incercati sa va inveseliti altfel.

Raportul comfort/pret cred ca e unul destul de echilibrat, dar sentimentul a fost ca acest hotel lasa mult de dorit pentru turistii veniti sa se relaxeze.

Statiunea este frumoasa si curata.

Sper sa va fie de folos cele spuse si sa alegeti in consecinta.

Vacante frumoase!

Trimis de ady77 in 01.08.17 10:10:58
Validat / Publicat: 01.08.17 12:03:38
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 1538 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ady77); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

radubogdan [07.08.17 08:24:28] »

Vorbeste [...] firav si cu bun simt, care plateste mii de euro si vrea respectat. Vino pe litoralul romanesc sa vezi [...] cum dorm pe plaja si scuipa seminte... Ai strans si tu 500 euro si te-au deranjat [...] ca se frecau pe burta

ady77 [07.08.17 12:21:56] »

@radubogdan: Esti d-ala bre, te deranjeaza musca si pe tine. [...] Concluzia ti-ai tras-o singur.

webmasterX [07.08.17 12:36:44] »

@radubogdan, ady77: oameni buni, păreți civilizați & decenți ambii: lăsați-o mai moale cu referirile ”etnice” și mai ales cu generalizările (deplasate)

ady77 [07.08.17 13:27:23] »

@webmasterX: Hei men, nu am nimic cu nici o etnie, imi pare rau daca asa a reiesit din review, dar 80% din romanii cazati acolo aveau accentul zonei, iar masinile aveau numere de Iasi. Asta a fost motivul pentru care am facut referire la moldoveni.

In privinta noastra te-ai inselat ca am platit o suma si cautam respect. Am fost pentru a doua si cred ca ultima oara in Bulgaria. Valoarea sejurului a fost una corecta, pentru ca n-am sa inteleg de ce romanii merg acolo si platesc mii de euro pentru marea la fel ca a nostra, doar ca au allinclusiv-ul? Cel putin in acest hotel asta este atu-ul principal, conditiile se pot vedea. In fiecare an mergem in Grecia, am fost si anul asta si urmeaza sa mergem si pe litoralul romanesc o saptamana, deci credema ca incerc sa fiu obiectiv si de folos prin review-urile mele.

ady77, radubogdan
    Alte impresii din această RUBRICĂKaliakra Mare (ex Dobrotitsa) Hotel: