ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.07.2017
ÎNSCRIS: 21.08.11
JUL-2017
1 AD. + 2 COPII -- v: 13-17

“Regal… indeed! ”

Ne-am cazat aici intr-una din noptile week-endului dedicat Craiovei. M-au atras si pozele de la interior, dar si pretul accesibil.

Cand am ajuns la locatie, la ora 10 seara, m-a cam speriat zona, unde mi s-a parut ca se vedeau in zare si pe stanga si pe dreapta strazii Raului, umbre de “case cu turnulete”. A doua zi pe lumina, am vazut ca asa este, si cu toate astea nu era nici galagie, nici nu am avut probleme sau incidente. In jurul pensiunii sunt magazine de materiale de constructii, sanitare, spalatorii auto, dar fiind in week-end a fost liniste.

Am intrat indoiti in pensiune, pentru ca stiti ca noaptea toate pisicile sunt negre, iar imaginea pensiunii din afara, comuna si simpla, cu nimic nu te pregatea pentru ce gaseai inauntru, interioare spatioase si decorate cu mult bun gust, unde am dat peste o dna proprietara foarte draguta (si la propriu si la figurat), care se oferise telefonic sa vina sa ne ia de la gara.

Doamna s-a speriat initial, pentru ca erau si prietenii nostri cu noi, care ne adusesera de la gara, si a crezut ca vrem 5 persoane o camera dubla :)! Ne-a dus la etaj sa vedem camerele si sa ne alegem.

Erau toate foarte frumoase, dar, desi patul era urias si aveam loc cu amandoua fetele in el, am optat sa platim o diferenta de 20 de lei si sa ne cazam intr-o camera care mai avea inca un pat de o persoana. Camera era uriasa, cu tavane inalte, baia la fel. Cand sa intre in pat, cea mica nu avea curaj sa se bage in cearceafuri, asa de albe si impecabile erau (la fel si prosoapele) !

Camera avea aer conditionat, TV si minifrigider, toate binevenite pe timp de vara! Baia era luna si aveam si produse de igiena (sapun si gel de dus).

Vederea de la geamul camerei nu era prea interesanta (dar nici deranjanta), dand intr-un spatiu viran unde se parcau diverse masini.

Internetul nu l-am folosit, deci nu stiu calitate si viteza.

Interiorul pensiunii era o placere pentru ochi, cu oglinzi mari peste tot, cu flori peste tot, cu coltisoare dragute in care sa stai la sueta, cu spatii largi. Toate sunt noi si frumoase, si sper ca oamenii care vor trece pe aici sa le aprecieze si sa le protejeze.

La capatul holului era chiar si o iesire de urgenta, cu o scara exterioara, iar la interior securitatea era asigurata cu camere de luat vederi, care transmiteau in timp real ce se intampla in pensiune.

In curtea, inca in constructie, exista un loc de joaca pentru copii, cu casuta si topogane, unde ar prinde bine un copac cu umbra, 3 piscine (goale la momentul asta) si sezlonguri, o gradinita cu flori, o terasa.

La parterul pensiunii este si un restaurant, dar nici galagie, nici miros de mancare n-au ajuns pana in camera.

Desi este la sosea, masinile au fost foarte rare peste noapte si cu geamul inchis niciun zgomot nu ajungea pana la noi.

Daca voi mai avea drum pe aici, sigur va fi pe lista scurta cu cazari din Craiova!

Trimis de vulpe mihaela in 31.07.17 15:21:29
Validat / Publicat: 31.07.17 15:58:47
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în CRAIOVA.

VIZUALIZĂRI: 958 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P06 Receptia.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 19100 PMA (din 20 voturi)

[31.07.17 15:58:03]

Mutat în rubrica "Complex Casa Regală EAR, CRAIOVA" (nou-creată pe sait)

sunflower
[31.07.17 16:06:23]

Frumos, iar poza 21 e cea mai frumoasa!

[31.07.17 16:13:44]

@sunflower:

Multumeeesc.

nrs †
[31.07.17 17:57:33]

probabil daca ai fi stiut in ce cartier este nu te-ai fi cazat acolo. eu, inainte sa citesc ce ai scris, nu as fi recomandat locatia tocmai pentru pozitia ei.

felicitari pentru articol si de asemenea felicitari proprietarilor pentru ca au avut curaj sa faca o pensiune acolo, le va fi greu sa isi faca clienti. pacat.

chiar am trecut pe acolo si m-am cam mirat de pozitia unde s-a gandit cineva sa construiasca o pensiune

[31.07.17 18:31:26]

@vulpe mihaela: Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

nrs †
[31.07.17 20:34:33]

e ok

[01.08.17 11:37:36]

@webmaster26: Este ok.

diana2015
[16.05.18 09:25:55]

@vulpe mihaela: și un superbonus merge sau aleargă cu toată viteza către vulpița din partea mea bine că am reușit s-o prind

Frumos, votat cu drag

[16.05.18 09:29:13]