ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.07.2017
ÎNSCRIS: 30.07.17
JUL-2017
2 ADULȚI -- v: -

încărcat de pe telefon!

Raport pret-calitate foarte bun, personal de exceptie

Am gasit hotelul prin intermediul unei agentii de turism, si nu am stiut la ce sa ne asteptam avand in vedere celalalte recenzii lasate de alti turisti, mai ales ca nu sunt multe din ultimul an.

Am plecat la drum, fara transport asigurat, drum cam dificil datorita vamilor aglomerate si am ajuns cu sufletul la gura sa vedem cum va fi concediul ales last minute.

Am fost foarte placut surprinsi sa aflam ca multe comentarii negative au fost minciuni sau nu mai erau de actualitate. Este adevarat, camerele nu sunt ca la hoteluri de 5 stele si mobilierul nu este modern, dar este foarte curat, nu am avut probleme ca aparatura sa nu functioneze, sau sa se rupa mobilier, iar dupa parerea mea, stilul in care camerele sunt amenajate contribuie la farmecul hotelului.

Fiecare camera este dotata cu aer conditionat si terasa sau balcon propriu, uscator de rufe, printre cele asteptate (paturi, mobilier, baie etc). Daca mergeti sa va bucurati de ce este prin zona, mare si sa nu va petreceti timp in camera, dupa parerea mea este arhisuficient.

Am fost foarte multumita de curatenie, spre deosebire de cele spuse de altii, noua ni s-a facut curatenie in camera in fiecare zi, prosoapele au fost schimbate o data la doua zile, conform hotelurilor de 3 stele, iar lenjeria de pat la fel. Au fost in camera atat sapunuri si geluri de dus cat si prosoape de corp, par si un prosop de fata pentru baie.

Piscina este de asemenea curata.

Ceea ce face din hotelul asta o experienta cu adevarat unica si un concediu placut este personalul. Am prins 3 ospatari de exceptie, doua femei si un barbat care au fost extraordinar de serviabili, zambareti, cu adevarat placuti si prietenosi, si au dat viata hotelului.

Mancarea (la all inclusive light) a fost buna, nici poveste de feliute de salam si cascaval aduse cu portia sau interdictii la portii. A fost bufet suedez la fiecare masa, cu cate doua feluri de carne, doua garnituri, salata, sos si mereu cel putin un fel de paste, desert. Sunt o persoana care nu mananca orice, destul de pretentioasa si pot spune ca nu m-am ridicat de la vreo masa sa nu fiu satula. Singurul inconvenient la masa erau albinele, care umblau peste tot pe la parterul hotelului. Nu au muscat pe nimeni in timpul sejurului, pentru ca mereu este o farfurioara cu mancare pentru ele, dar uneori se aseaza la tine in farfurie sau daca esti mai sperios nu sunt chiar ideale.

Locatia hotelului este foarte frumoasa, inconjurata de paduri de pini, racoroasa, cu privelisti frumoase, ideala pentru fotografii.

Pana la plaja sunt vreo 600m, dar este in panta, se poate merge pe jos, daca sunteti mai sportivi, dar daca nu, exista un trenulet care te ia din fata hotelului si te duce pana pe plaja. Pana in statiune, aceeasi poveste, doar ca sunt vreo 400m.

Una peste alta, a fost un concediu foarte foarte reusit si recomand cu caldura hotelul pentru persoanele care nu au asteptari de 5 stele de la un hotel de 3, si pentru cei care isi doresc un sejur linistit si mai grecesc, nu romanesc sau turcesc, mai rustic sa spun asa. Si-a meritat fiecare ban si vom mai merge cu siguranta, mai ales pentru felul in care am fost tratati, personalul care e demn de un hotel de 5 stele.

Trimis de AndreeaDV in 30.07.17 21:21:25
Validat / Publicat: 30.07.17 22:21:33

VIZUALIZĂRI: 2481 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (AndreeaDV); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[30.07.17 22:14:46]

Bun review de debut

@AndreeaDV: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[31.07.17 16:20:05]

marival
    [08.03.18 16:58:52]

@AndreeaDV: Bună ziua va rog mai multe detalii ptr allincl Light băutură ați avut inclusa la discreție sau câte 1 pahar? La prânz și seara cam ce feluri de mâncare se servea? Plaja este cu nisip? Intrarea în apa Cum este în zona?? Sunt pietre arici? M ar tenta sa cumpăr un pachet aici cu autocarul ms frm

charisteas
    [20.03.18 00:41:09]

Subscriu la comentariul de mai sus, as dori sa stiu aceleasi lucruri plus daca trenuletul costa si cat, ma tot uit la acest hotel de 2-3ani poate anul asta rezerv aici, multumesc

crystyan59
    [04.07.18 12:09:08]

@AndreeaDV: Esti sigur ca ai stat la acest hotel. Cred ca vorbim de hoteluri diferite. Am inteles ai fot anul trecut ,daca ai curaj repeta concediul anul asta.

charisteas, crystyan59, marival
    Alte impresii din această RUBRICĂTheo Bungalows Hotel: