ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.07.2008
JUN-2008
[?] AD. + 3 COPII

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Cea mai nereusita vacanta din ultimii ani

Un hotel de 3 stele din toate punctele de vedere, cu exceptia pretului, care a fost pentru cazare si servicii de 5 stele

- Hotelul este intr-o zona in constructie, santier mai exact - zgomot si praf

- Sa nu optati niciodata pentru o camera family, cea mai mare pacaleala: camera copiilor nu a avut geam si abia aveai pe unde sa calci de mica ce era

- Plaja este cu nisip, insa la intrarea in apa este pietris, foarte deranjant.

- Locuri pe plaja insuficiente; daca nu te trezesti la ora 6, nu mai gasesti locuri spre mare, unde mai adie putin briza, sezlongurile fiind asezate sub niste copertine

- Si la piscine aceeasi problema- nu gasesti locuri; ciudat e ca toate sunt ocupate cu prosoape de plaja oferite de hotel, deci probabil au cumparat sezlonguri mai putine decat paturi

- Aerul conditionat este centralizat, nu-l poti regla la ce temperatura vrei; si il mai si opresc din cand in cand...

- Frigiderul ..... a fost umplut zilnic cu 1 sticla de apa plata, 1 sticla (500 ml) pepsi si 1 sticla (250ml) apa minerala; toate acestea pentru 5 persoane.....

- Piscinele sunt singurele carora nu li se poate reprosa nimic, apa foarte curata, tobogane de toate marimile pentru copii

- Restaurantele foarte curate, insa cu mancare de proasta calitate si putin variata; de remarcat doar coltul dietetic, de unde puteau manca si copii ceva in afara de cartofi prajiti.

- intre 10 si 12 nu ai voie sa ti se faca foame, nu e niciun restaurant deschis; si nici dupa 9 seara

- Berea foarte buna, insa altceva nu ai ce alege: sucurile pline de coloranti, bauturile straine se limitau la Garone

- Inghetata de la 4 la 5, daca ai nervi sa stai la coada in concediu

- Cafea turceasca doar intr-un bar din interiorul hotelului, unde nu se fumeaza; in rest expresso mai prost decat in Gara de Nord

- Restaurantele a la carte nu stiu ce rost au in acest hotel "family" deoarece copiii mici nu au acces in aceste restaurante, iar programul este pana la ora 21.30...

- Animatie: copii au fost foarte fericiti pentru ca stateau in fiecare seara cca 1 ora pe scena, cantau si dansau. Parintii... viseaza la o vacanta adevarata!

Trimis de lorinacovalciuc in 23.07.08 14:07:53

VIZUALIZĂRI: 2303 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lorinacovalciuc); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

florianais [03.08.08 02:58:06] »

Eu nu stiu la ce restaurant ati fost, dar noi am fost coplesiti de bunatatea si varietatea ofertelor de mincare. De altfel exista la piscina pentru copii un bufet, la prinz si seara, cu jumatate de ora inaintea mesei din restaurantul principal.

Legat de plaja: noi am fost cu fetita noastra de 11 luni si nu au deranjat-o deloc acele pietricele; ma mir cum pe voi v-au deranjat.

Gresiti cind spuneti ca intre 10 si 12 nu ai unde sa maninci: restaurantul principal este deschis pina la 11, pentru cei care dorm mai mult. Si sa-mi fie cu iertare, dar daca nu ai mincat micul dejun pina la 11, prinzul cind vrei sa-l mai servesti?

Copiii nu au acces pentru ca stau gratis in hotel si in al doilea rind ar deranja lumea care vine sa serveasca o cina in liniste. Si pe noi ne-a afectat, dar am mincat cu schimbul si a fost OK.

Parerea mea e ca sunteti cam circotasi. Ginditi-va ce ati fi primit pe Litoralul romanesc de aceiasi bani.......??????????

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [08.05.09 21:16:51] »

In opinia mea, unul din cele mai importante criterii in aprecierea unui hotel este reprezentatde exeprienta anterioara in Turcia - sub aspectul asteptarilor care le ai despre un hotel/resort sau altul.

As vrea sa te intreb, pentru a intelege mai bine calificativul general acordat - la prima vedere in contractictie cu celelalte impresii - daca ai mai fost in Turcia? [Daca ai fost, anterior, in alte zone, unde conditiile suntmlt mai potrivite pentru anumite gusturi/genuri de vacanta, nemultumirea ti-e, poate, perfect indreptatita]

Eventual, in ce alte destinatii ai fost?

florianais [09.05.09 10:38:33] »

Am mai fost in Turcia la Papillon Ayscha si la Marmaris. E drept ca Papillon Ayscha este peste Crystal, dar opiniile scrise mai sus nu le-as schimba. Anul asta mergem la Delphin Palace Lara. Nu ma astept la cine stie ce miracole acolo. Pentru fetita noastra e importanta Marea, ceva mincare si joaca. In rest toate sunt la fel. Mincare multa, bautura multa.

Mai sus am comentat pentru ca nu imi plac comentariile neadevarate. Mincarea la Crystal a fost foarte buna si variata. Mi s-a confirmat acest lucru si de alte familii care au fost acolo. Daca mergi intr-un "tarc", nu te intereseaza ce este imprejur. Daca mergi pentru peisaje nu alegi un resort all inclusive.

Legat de plaja: sa fim seriosi, daca pe fata mea de 11 luni nu au deranjat-o pietricelele de pe malul marii, nu vad cum niste adulti au fost asa de revoltati.

Si la urma urmei trebuie sa compari ce ti se oferea de aceiasi bani in Romanica, la Mamaia de exemplu. Poate cazare si mic dejun.

Alte destinatii: Grecia, Corfu (Kontokaly Bay Hotel); Grecia, Sithonia (Porto Carras Resort); Montenegru, Budva; Spania, Costa Brava; SUA, Florida; Croatia, Insula Pag. Si acestea doar vara. Iarna au fost altele.

Legat de calatorii in strainatate, stai linistit. Poate ca am dormit in mai multe hoteluri (in Ro si in strainatate) decit unii au facut-o acasa in patul lor. job-ul meu era de asa natura.

Multumit?

andrei

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [09.05.09 10:43:22] »

ticula: intrebarea mea era ptr lorinacovalciuc, *ea* a dat calificativ negativ hotelului... [cumva in contradictie cu celelalte 2 reviews-uri postate pana acuma].

oricum, probabil trebuie sa-mi cer scuze si ei (vad ca se poate interpreta altfel): nu am vrut deloc sa "trag pe cineva la raspundere ptr opiniile sale", ci doar sa inteleg mai bine diferenta mare dintre calificativele acordate de ea si ceilalti...

In rest, felicitari ptr alegerea Delphin, in opinia mea este unul dintre cele mai bune din Antalya... Astept sa vad daca imi vei confirma parerea sau nu, ne scrii la intoarcere, sper...

florianais [09.05.09 10:51:08] »

Sigur, nici o problema.

Daca vrei, putem vorbi la telefon, si iti pot spune mai multe legate de comentariile mele de mai sus.

telefon [...]

andrei

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [09.05.09 10:54:09] »

cred ca nu am fost - din nou - suficient de explicit: comentariile tale le-am inteles perfect, pe cele ale autorului review-ului (lorenacovalciuc) vroiam sa le inteleg mai bine...

florianais [09.05.09 10:59:49] »

OK.

Weekend placut.

Apropo, la care Delphin ai fost?

andrei

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [09.05.09 11:00:48] »

La cel din Alanya... Dar am trecut (intrat, haladuit un pic) si pe la cel Lara.

andrei2577, florianais
    Alte impresii din această RUBRICĂCrystal Family Resort [Bogazkent]: