ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.07.2017

Extrem de nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Coşmarul vieţii

Salut

nu stiu cum sa incep ce am gasit la bue logan e de neimaginat asa ceva nu se poate intini nici in puscarie

tentativa de hotel este aplasata in pustiu cea mai apropiata plaja se afla la 2100 de metri dar plaja este pustie cu pietre de nu poti merge mari

in roda nu exista plaja este un sat de pescari nici decum statiune

revin la hotel este aplasat longa soseaua principala nu te poti odihni nici o data trec masinile si mai ales ateveuri si motoscutere la ori ce ora zi si noapte

tintari roiuri cite 3 aparate in priza dintre care si unul special vu solutie

camerele forte mici la bae nu ecista geam decit um z ca semnu lui hitler mic care da intrun hol comun cu celenalte camere la care poate sa te vada oricine pe gaurica aceea

am astupato cu un prosop dar nu ma mai vedeam de abur

apa canda este doar ziua cind este soare nu are celtrala are doua solare pe casa cin e apuca sa faca bae primul bine cine asteapta a 2 zi

camerele miros toate a mucegai egrasie

din partea gzdei nu primesti nici un raspuns la ontrebari

la bae nu aveam bec am luat unul din camera

dezastru total asa ceva nu mai exista

toti greci din roda sunt foarte lenesi nu gasesti o curte lucrata

sarparia te maninca

curtea hotelului e mare dar plina de boschete iti este frica de serpi am vazut prim stufisuri

nu scrie nimic la intrare se aseamana cu o vurte parasita

nu ai tv nu ai net esti izolat am intrat pe tlf mobil sa aflu cite o stire fb si ma taxat 50 de euro

intra semnal de albalia nu este stat u e

am schimbat camera dupa 2 zile credeam ca am scapat de mirosuri urite

teapa datuse cu sprai spalase pe jos cu ceva ce mirosea bine am plecat la plaja si cind mam intors mirosea mai rau

dupa 5 zile a luat foc insula in zona noastra

am sunat la angentie se faceau ca nu stie

am sunat la buc am cerut schimbarea locatie am primit promisiuni

in momentul cind focul a ajuns in apropiere de hotel di nimeni nu mai putea locui am godt abandonati de angentie nu raspundea la tf

eu unul mam lipsit de 7 zile de c o si am luat masina si am plecat

romini au destinatie speciala au 8 camere un fel de casute acoloii cazeaza labue logan tot ce am relatat este adevarat va las aderesa de imei pentru mai multe informatii [***]

Trimis de Negu in 27.07.17 22:27:33
Validat / Publicat: 28.07.17 09:13:46
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Kasandra

VIZUALIZĂRI: 2502 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Negu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -3 PMA (din 3 voturi)

[27.07.17 23:18:29]

@Negu: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Blue Lagoon Apartments [Roda], CORFU" (deja existentă pe sait)

[28.07.17 09:40:31]

Ar putea sa fie util celui care reuseste sa descifreze articolul printre atatea erori gramaticale si nu numai.

La erorile de gramatica nu prea e nimic de facut, insa putina atentie atunci cand scriem n-ar strica, mai ales ca nici macar numele tarilor sau al locatiei despre care se discuta nu este scris corect.

[28.07.17 09:52:36]

In alta ordine de idei, incendiile de vegetatie sunt chiar o problema in sudul Europei.

Desi multe din informatiile legate de plaja, cazare, locatie in general si facilitatile din Roda se puteau obtine inainte de plecare pentru a evita surprizele neplacute mie mi se pare ciudat ca o agentie turistica se pare ca nu prea ajuta in situatiile " de criza".

Sunt atatea reviewuri care seamana cu asta in ceea ce priveste lipsa de sprijin din partea agentiei pe care o plateste lumea incat practic nu-i vad rostul, practic mai mult te incurca decat te ajuta.

NeguAUTOR REVIEW
[28.07.17 10:00:44]

@giuliani: faci parte cumva din cei care trebuea sa ne ajute cine este interesat poate sa. inteleaga conditiile si dezastru

[28.07.17 12:18:57]

@Negu: Daca si vorbesti cum scrii... e clar!

Ca de vazut te-am vazut, de distrat m-am distrat copios, dar de inteles ceva din articolul tau... mai trebuie sa rad odata, poate-asa pricep ceva!

Esti cam de varsta mea, pe vremea noastra se facea carte, cum de-ai ratat?

Andox CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
[28.07.17 12:21:15]

Please translate!!

[28.07.17 12:22:35]

@Andox: Nu ma bag! Roaga-l pe Gogle transleit

[28.07.17 12:23:41]

@Negu: Nu vreau sa par absurd, insa daca contactezi o agentie turistica si scrii sau vorbesti asa cum ai facut aici este foarte greu sa fii luat in serios. Poti sa te trezesti ca iti vand cea mai proasta cazare pe care o au din simplu motiv ca si aia trebuie vanduta cuiva.

Deci, fara misto, atentie la limbaj pentru ca de multe ori modul in care vorbesti sau scrii te poate salva.

mondo_76
[28.07.17 14:02:32]

Te rog spune-mi ca nu tu ai scris articolul, ci pustiul tau de 13 ani. Nu se poate sa-l fi scris tu.

adrianaglogo
[28.07.17 16:05:25]

@mondo_76: Gresit, poate un pusti de 7 ani! La 13 ani ar trebui sa scrie corect, cu semne de punctuatie, cu majuscule unde e cazul.

adrianaglogo
[28.07.17 16:09:31]

@Negu: Ma abtin sa dau vot negativ, dar nu pot sa nu comentez cum ai mutilat limba noastra.

M- am chinuit sa citesc tot, mai mult din ambitie si din obisnuinta de a nu lasa o actiune neterminata.

Atatea greseli intr- un text, nu am msi intalnit.

Tuturor ne mai scapa cate un caracter gresit, mai ales daca scriem de pe telefon, dar la tine rar scapa un cuvant corect !

Cu toate astea, regret vacanta ratata.

Mult noroc data viitoare.

[28.07.17 16:39:28]

Esti de groaza...

intamplarea face ca am fost cazata cu domnu in aceasi perioada si la aceasi hotel (te.am recunoscut in poze) foarte nemultumit foarte ofticat...

3% adevar in ce sa chinuit sa scrie... apa calda am avut conditii decente... plaja aproximativ 500 m de hotel intradevar drumul spre plaja lasa de dorit... eu nu am vazut serpi...

plaja super ok, curtea hotelului amenajata frumos curata, piscina curata, internet a fost... doar ca semnalul a fost mai bun pe terasa...

[28.07.17 19:37:57]

@BiancaR: )

Poate ca asta se chinuia sa ne scrie domnul si nu ne-am prins noi ))

[28.07.17 22:57:19]

@giuliani: eu am auzit live nemultumirile, poate de asta am inteles "mesajul"

[30.07.17 21:25:45]

@BiancaR: Te rugăm noi frumos, scrie și tu despre Roda, să pricepem și noi cum e p-acolo!

De fapt, omul ne-a prevenit din titlu c-o să avem un coșmar!

[30.07.17 22:09:33]

Roda e o statiune de familie linistita oamneni primitori restaurante am gasit vreo 2 cu meniuri in romana, plaja si cu piatra si cu nisip, intrarea in apa a fost ok... sunt o persoana care nu stie sa inoate si m-am dus desul de departe si apa era pana la talie. Hoteluri pt toate buzunarele noi am fost cazati la Blue lagoon un loc decent... sincer cand am ajuns nu am observat intrarea hotelului eram foarte obosita de pe drum... intrarea parea ca un loc parasit dar cand am intrat in curte semana cu ce am vazut pe internet, o piscina frumoasa o curte mare... o cladire mare si apartamente (gen casute) noi am fost 3 am primit o "casuta" cu 2 camere baie si o bucatarie 1 camera cu pat matrimonial si 1 camera cu 2 paturi pt copii... in prima zi am avut o mica problema la baie era infundat la dus dar sa rezolvat, am luat si noi preventiv plicuri pt desfundat. Bun, nu am fost cazati langa plaja eram la sosea, pana la plaja am avut de mers cam max 10 min la pas lejer pana la plaja in spatele hotelului era o zona neamenajata care iti dadea impresia ca cine stie ce animale se ascund pe acolo nu am vazut serpi doar soparle, tantari fara numar fara spirale pt exterior si pastile nu am stat. Ca locatie nu e cea mai curata cea mai perfecta dar nici cea mai rea... Acum sincer va spun la cati bani am dat mai bine de atat nu se putea...

flaviana77
[02.08.17 15:08:03]

greu... tare greu... de 2 ori am citit ca sa inteleg ceva... limba noastra-i o comoara...

ce sa spun... pacat de vacanta ratata, dar cu scrisul ce ati avut domnule?

si eu mai gresesc cateodata ca ma grabesc sa scriu multe si mai mananc cate o litera poate... dar chiar asa... regretabil.

[02.08.17 15:13:08]

@BiancaR: Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

fra
[05.08.17 13:19:02]

@BiancaR: pai si cat ati dat de fapt? Ma refer strict la cazare

sunflower
[05.08.17 13:29:47]

Așa ceva inca nu mi - a mai fost dat sa citesc!!! De cosmar! Al vieții chiar!

[05.08.17 13:37:12]

@fra: 570 € cu tot cu transport 3 persoane din TM nu stiu exact cat a fost eu am luat "pachetu" si aia a fost... se vorbea pe plaja ca pe privat ajungi la 80 € pe zi

sweetkrina
[20.08.17 21:17:02]

Va rog, vedeti dincolo de modul in care a scris, important si util este continutul. Dansul si-a petrecut timp scriind un review, prin care si-a dorit sa ajute alte persoane. "Cartea" ratata de domnul sau nu, este problema dansului.

Am fost la blue lagoon si are dreptate in tot ce scrie. Este, intr-adevar, un loc de evitat.

[20.08.17 21:23:38]

@sweetkrina:

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

koolshen
[10.04.18 10:55:35]

In Roda este plaja si este destul de mare! Tintari... probabil, cand am fost noi mai multi erau in Acharavy (unde am vrut sa mergem pe jos din Roda, insa, tintarii ne-au facut sa ne intoarcem).

Ada_Alex, adrianaglogo, BiancaR, flaviana77, fra, giuliani, koolshen, mondo_76, Negu, sunflower, sweetkrina, Zoazore
Alte impresii din această RUBRICĂBlue Lagoon Apartments [Roda]: