ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.07.2017
JUL-2017

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Mizerie şi insecte în cameră. Curăţenia lipseşte cu desăvârşire

Curatenia: Va scriu din camera. Sunt inca cazat la acest hotel. Astazi este a 3 zi, in care stau in acest hotel si in care nu se face curatenie. Aceiasi gandaci, fluturi si paianjeni pe jos omorati si lasati sa vad daca se matura, sunt tot acolo. Nu sunt minusculi.

Mancare: Asa zis multa dar... unele feluri de care nu te atingi. O faci? Pe raspunderea ta. Sunt stricat la stomac si am crampe (in conditiile in care nu am mancat tocaturi);

Tacamurile de pe masa daca au fost debarasate, gata. Nu mai ai cu ce manca. Mai au cateva intr-un sertar cei care debaraseaza si le dau numai daca mergi si ceri. Nu pun pe mese din propria initiativa.

Fructele sunt palite si fara gust (absolut toate: pepene rosu, pepene galben, cirese, piersici, nectarine).

Bauturile: Vin exista doar la restaurantul unde mananci. 2 butoiase care se termina pana la terminarea prog de servit masa. Alb, rosu si roze. Vin fara urma de struguri. Sucurile (dozator TEC), au un gust... nu am putut sa beau asa zisul coca cola. M-am limitat la apa de la dozatoare.

Piscina: Au o echipa de animatori care vb numai si numai in Bulgara. Danseaza si se joaca cu copii care inteleg ce zic. Apa din piscina cu frunze si nisip nu o curata. Este asa de 3 zile.

Sunt total dezamagit de acest sejur, pana acum. Anul trecut am fost vis a vis la Ralitsa. Acolo este superb. REGRET sejurul acesta.

M-am saturat de allinclusiv, de Bulgaria si de ce ofera ei.

Personal nu voi recomanda acest hotel nimanui si mentionez ca aceasta este parerea mea.

Trimis de tazmanya2006* in 26.07.17 21:57:11
Validat / Publicat: 26.07.17 22:33:39
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Ralitsa, Nessebar x 2

VIZUALIZĂRI: 1395 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (tazmanya2006*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[26.07.17 22:23:27]

@tazmanya2006*:

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 60&ridAnt=79750

Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile "Q&A" (întrebări şi răspunsuri), de multe ori foarte utile, în direct, de la "faţa locului".

Anul trecut am fost vis a vis la Ralitsa.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

soacramea13
    [27.07.17 11:47:06]

@tazmanya2006*: Au scazut mult si la Ralitsa... Incearca marea si restaurantul Rai de pe plaja...

tazmanya2006*AUTOR REVIEW
    [29.07.17 09:01:58]

@soacramea13: In afara de berea foarte slaba, feliile de pizza, inghetata si biscuitii aia ce are de oferit RAI? Bauturile de la dozator sunt sub orice critica. Nu am cuvinte sa le descriu. Pe viitor voi merge in Romania. Chiar si dupa 4 ani de Bulgaria, pot spune ca in Romania este cel mai bine.

Toata lumea face acuze la serviciile din Romania. Dar la Bulgari, la 3☆, cum este mai fratilor? Hai sa fim realisti. Hai sa ne dezvoltam turismul nostru nu pe cel al bulgarilor.

nrs †
    [29.07.17 09:29:30]

o intrebare: cat platesti la 2* in Romania? deja la 3* ma ia ameteala cand ma gandesc, compara mai bine preturile nu stelele

soacramea13
    [29.07.17 16:40:59]

@tazmanya2006*: Fiecare poate merge acolo unde crede ca ii este bine. La banii care i am dat pe sejur la bulgari in Romania stateam 3 zile. Toate minusurile Albenei de anul acesta, si sincer nu au fost putine, nu mi-au stricat concediul pentru ca pur si simplu sunt in VACANTA.

Imi este ffff draga tara mea dar preturile nu sunt pentru noi. Ca exemplu pur si simplu nu imi vine sa dau 1000euro la mine in tara cand cu 1000 euro merg in alta tara si unde cu siguranta conditiile sunt putin mai ridicate ca la noi.

Toate cele bune si nu uitati intotdeauna exista loc de mai bine dar si de mai putin bine

felixon
    [22.04.18 15:58:33]

@tazmanya2006*:

vizavi de Rai, nu stiu cum a fost in 2017, insa in 2015 la Rai era si mancare gatita, nu chiar ca la restaurantul de la hotel, dar erau garnituri, salate, diferite soiuri de carne... evident in intervalul pentru masa de pranz identic ca la hotel... restul, pizza, biscuiti, prajituri, bere, sucuri, fructe erau in permanenta...

cat despre hotel si preturi, eu fac de obicei un studiu comparativ cu romania, si de regula castiga turismul extern... as da un exemplu la hotel delta in jupiter anul 2013, la inceput de septembrie: 100 ron camera, in jur de 150 ron cina nu foarte copioasa dar includea program artistic, cam 55 euro pana aici, mai trebuia sa mancam de mic dejun si pranz, alti bani, piscina era piscinuta de la hotel california, ceva animatie la locul de joaca, plaja ca si inexistenta... cand aduni si imparti, iti mai trece patriotismul... avem si noi ceva AI, dar este mai scump in general cu 50% decat resorturile bune de la bulgari si de la turci, si daca mai vezi si rw cu salvari in miez de noapte, iti trece...

felixon, nrs, soacramea13, tazmanya2006*
    Alte impresii din această RUBRICĂVita Park Hotel: