ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.07.2017
ÎNSCRIS: 25.08.15
JUL-2017
4 AD. + 2 COPII -- v: 4,11

Taverna Pirofani - Sarti

Dupa ce ne-am hotarat sa mergem sa mancam, am mers la unul din restaurantele de langa plaja unde meniul era saracacios si preturile mari, am luat totusi o supa de pui (in meniu scria supa de carne) pentru fetita, supa care avea defapt un gust neplacut de carne de oaie, am intrat pe net sa caut un loc cu aprecieri mai bune si am gasit Taverna Pirofani. A urmat o discutie mai aprinsa cu sotia deoarece era impotriva faptului ca aleg pe baza parerii unor oameni, ca gusturile difera...

In final am mers la aceasta taverna, ceea ce s-a dovedid o decizie foarte buna. Mancare goarte buna la preturi decente.

Eu am comandat o supa de peste (foarte buna) si un mix de fructe de mare (9 euro, de asemeni foarte bun), cumnatul meu a luat niste cartofi cu branza si bacon la 5.5euro facuti in vas de lut la cuptor de al carui gust a fost chiar impresionat.

A fost o masa imbelsugata pentru 4 adulti si 2 copii (cu startere, cel putin un fel de mancare de fiecare persoana, bauturi si 2 cafele) care a costat in jur de 81 de Euro.

Multumita acestei taverne nu am dat satisfactie sotiei de a avea dreptate :)))

Trimis de I&G in 26.07.17 21:27:56
Validat / Publicat: 26.07.17 22:14:08
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Thassos, Santorini, Naxos, Kavala

VIZUALIZĂRI: 4430 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (I&G); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

DOINITA
[15.08.17 21:33:28]

Frumos scris, utile informatiile. Cred ca satisfactia mai mare a fost nu mancarea gustoasa, nu preturile decente ci faptul ca sotia nu a avut dreptate.

cazimirt
[02.08.22 21:02:36]

La pomul laudat...

Asa aflasem si noi, ca taverna "Piromanis" dupa cum am botezat-o, e teribila.

Numai ca la noi nu a fost asa.

Servirea de proasta calitate, rece si sec, mancarea... un pastisio de ieri, un peste destul de bine facut insotit de cartofi la cuptor reci, o salata minsucula, tsipouro nu se poate fi servit decat la 200 ml nu la 100, de parca era doza capsata.

Nu recomand. In schimb recomand Argiris pentru mancare si Kostas pentru localizare.

La randul meu am primit recomandarea de la colega noastra Diana: https://www.forum-hotel.ro/user9.php?uid=27929

cazimirt, DOINITA
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm? Taverne în Sarti şi împrejurimi: