ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.07.2017
JUL-2017
2 AD. + 2 COPII -- v: 7 13

încărcat de pe telefon!

Turist in Jupiter // Terasa Barina

Fam. cu 2 copii!!! Dilemă mare unde mâncam??? mai ales la inf. din mas media. Am ajuns in Jupiter la ora 12 ora prânzului să căutăm o terasă, restaurant.

Ajungem la terasa Barina, o terasă cu vreo 40 de mese. toate ocupate la acea oră iar ca să prinzi o masă liberă trebuia să ai STARTUL... bun. ca să ajungi primul față de ceilalți clienți ce doreau o masă.

Mâncare bună, servire promtă si rapiďă şi fără ospătari. plictisiți. Recomand cu cea mai mare incredere după un sejur de 6 zile in care

masa am servit doar la ei. Felicitări aşa mai departe Ceea ce faceți este foarte Ok... Mancare foarte diversificată... ciorbele foarte bune. 4 ciorbe cu 4 snițele cu garnitură si salată 2 ape minerale do o bere La 110 lei... Părerea mea că e ok...

Trimis de Kopasz72 in 26.07.17 19:20:52
Validat / Publicat: 26.07.17 20:55:01
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în JUPITER / AURORA.

VIZUALIZĂRI: 2140 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Kopasz72); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

cristina47*
[27.07.17 16:17:50]

Si pentru noi, Barina a fost baza.

urjanclaudiu CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[07.08.17 22:11:51]

Barina e baza pentru foarte mulţi turişti.

Este (probabil) cea mai căutată terasă din Jupiter. Nu este ceva de fiţe, ba dimpotrivă, însă preţurile, calitatea mâncării şi nu în ultimul rând atitudinea ospătarilor a făcut ca de la an la an acestei terase să-i crească renumele. Mai mult ca sigur, această ultimă calitate (atitudinea ospătarilor) are legătură şi cu faptul că îl au pe "jupânul" tot timpul printre ei, muncind cot la cot cu angajaţii, fiind atot-prezent printre mese şi coordonând toată activitatea. De-a lungul anilor am fost de faţă la multe întâmplări în care clientul a fost pus pe primul plan.

Poate că pentru mulţi nu are importanţă însă dacă vrei să-ţi meargă afacerea, acesta este un exemplu de urmat.

mardinu
[11.08.17 12:07:39]

Buna ziua,

Se poate plati cu cardul?

Multumesc

Corina70
[11.08.17 13:34:15]

@mardinu: Da, se poate plati (si) cu cardul, ospatarul te intreaba cum platesti in momentul in care soliciti intocmirea notei de plata.

Corina70, cristina47*, mardinu
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Jupiter / Aurora?: