ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.07.2017

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Hotel Denise Beach, Laganas

Puncte slabe:

HOTEL DENISE BEACH

- hotelul Denise Beach este foarte galagios atat inauntrul cladirii cat si in afara, desi am solicitat o camera mai linistita la receptie am primit una la strada (care atat ziua cat si noaptea era aglomerata de vehicule mari si mici - autobuze, scutere, ATV-uri, motociclete, etc -... ideea este ca nu se poate dormi noaptea fara balconul inchis, evident am "inchiriat" telecomanda pt AC - 7 euro pe zi -) !

- mobila este veche si paturile foarte tari si mici - efectiv ai impresia ca dormi pe o lespede de piatra - baia are urgenta nevoie de renovare (am adaugat cateva poze) !

- personalul hotelier este lipsit de ospitalitate, obosit, plictisit, de abia raspund la salut, in afara de romanul nostru, pe care am inteles ca il cheama Virgil si care este amabil!

- nu recomand acest hotel persoanelor, care in vacanta isi doresc sa se si odihneasca nu doar sa petreaca :))) !

- am observat ca in cladirea veche a hotelului sunt cazati in special esticii (romanii, ungurii, rusii)... putina discriminare... zic!

- NU ERA USA LA BAIE! - era un fel de "improvizatie" batanta, cu un fel de sina in partea superioara, adio intimitate :))) !

- WIFI nu functioneaza corespunzator in camera, doar la receptie.

- e un hotel care nu merita mai mult de 2 stele, cel putin cladirea unde am fost noi cazati - corp comun cu barul CIELO!

STATIUNEA LAGANAS

- apa e foarte mica pe o portiune de cateva zeci de metri, ideala pentru familiile cu copii mici;

- plaja din Laganas contine in mare masura nisip batatorit si ud, doar portiunea dinspre aeroport are nisip fin, fiind la o distanta de vreun kilometru si jumatate de hotel;

- statiunea este galagioasa si aglomerata, fara promenada, iar strada principala e ticsita de cluburi si fast-food-uri, prin urmare nu ai ce sa vezi!

- ATENTIE: am gasit seringi gri pe plaja!!!

- strazile din statiune sunt murdare si urat mirositoare;

- e o statiune plina de tineri englezi galagiosi si beti, in special dupa lasarea intunericului;

- strazi extrem de inguste si fara iluminat public, in cea mai mare parte;

Puncte forte

HOTEL DENISE BEACH

- hotelul e localizat pe plaja, fara nisip in fata - se intra direct in mare, seara obisnuiam sa ne plimbam prin apa mica si linistita, pana spre insula Cameo si de acolo spre la plaja Agios Sostis!

- curatenia in hotel se face zilnic.

- mancarea este buna - sigur gasesti ceva de mancat - , dar se cam uita grecii la tine in farfurie si lipsiti de profesionalism fac unele comentarii si aluzii - am vazut de mai multe ori acest tip de comportament!

STATIUNEA LAGANAS

- apa e limpede si fara valuri;

- insula este frumoasa si recomand plimbarile cu ATV-ul, pentru a descoperi plaje mai discrete si cochete, livezi de maslini, panorame interesante - recomand vizita la fabrica de ulei, Aristeon - au produse naturale de calitate;

- am facut turul insulei pe Corabia piratilor cu capitanul Spiro, cu destinatia Navagio shipwreck beach si a meritat pe deplin (a fost un spectacol total: pirati, poze, muzica buna, dansuri, DJ roman, acrobatii) !

Trimis de Miss Karina in 26.07.17 17:40:33
Validat / Publicat: 26.07.17 20:03:49
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: LEFKADA SANTORINI SKIATHOS

VIZUALIZĂRI: 2062 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Miss Karina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

• Alte impresii din această RUBRICĂDenise Beach Hotel: