ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.07.2017
JUL-2017

Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Avertisment pentru romani!! Evitati acest hotel, aceasta statiune!

M-am intors de 10 zile din concediu, din Paralia Katerinis, Hotel Studios San Giorgio unde mi-am petrecut 7 zile alaturi de alte 2 familii de prieteni. In primul rand nu am primit camerele oferite (promise) de agentia din Romania.

Camerele sunt spatioase, balconul este destul de mare, utilitatile minime si foarte ieftine, pe jumatate defecte, curatenia lasa de dorit. (asa ca ne-am inceput sejurul cu o repriza de curatenie...)

Usa la baie nu se putea inchide, asa ca am apelat la administrator. A venit destul de repede, a vazut ca am dreptate si m-a intrebat: -Voi nu sunteti familie? , - Da, suntem... - Atunci de ce vreti sa inchideti usa la baie? , - Uite asa din obijnuinta... -OK, trimit luni pe cineva sa repare. - Multumesc, dar aerul conditionat de ce nu merge? - Merge dar trebuie sa-i dau eu drumul in schimbul a 4E. pe zi. Aerul era irespirabil asa ca nu mai te uiti la 28E daca vrei sa rezisti 7 zile. (nu primiti chitanta pe banii astia chiar daca cereti) In ceea ce priveste usa de la baie, a ramas ca la inceput, nu a trimis pe nimeni.

Daca doriti sa dormiti in liniste, evitati acest hotel. Jumatate de hotel era inchiriat de tineri sarbi, de 16-18 ani, ce stateau cate 6-7 in camera, beti si drogati tot timpul, dar mai ales noaptea, cand se incingeau petrecerile.

Nu va ganditi ca veti putea folosi gratarul de pe marginea piscinei - e plin cu flori.

Pregatiti-va cu saci de gunoi si hartie igienica deoarece primiti doar 1buc. pentru 7zile.

Sa stiti ca trebuie sa va carati singuri gunoiul afara in strada - va veti simti "ca acasa".

In ceea ce priveste statiunea, nu pot zice ca m-a cucerit. Caini vagabonzi pe strada, apa marii e plina de alge si meduze (in 7 zile nimeni nu a curatat plaja de alge si meduzele moarte). Paralia Katerini este o localitate plina de betoane si asfalt incins.

Mancarea din restaurante e buna, nu foarte scumpa, dar nici ieftina. Atitudinea ospatarilor, a agentilor de turism, etc iti lasa un gust amar.

Sfatul meu este sa platiti putin mai mult si sa evitati Paralia Katerinis!!!

Trimis de ADRIAN2002 in 26.07.17 04:50:03
Validat / Publicat: 26.07.17 09:05:36
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 1331 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ADRIAN2002); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster95 [26.07.17 09:05:09] »

@ADRIAN2002: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 74&ridAnt=79702

viki68r [26.07.17 13:45:08] »

Fara suparare, cand vrei sa stai in Grecia la pret de Eforie N. 2 STELE, e greu sa nu fii dezamagit, mergeti anul viitor la hotel Panorama in aceeasi statiune, la alt pret desigur, si va veti schimba parerea

ADRIAN2002 [26.07.17 19:18:19] »

@viki68r: ai dreptate 100%, nu aveam asteptari prea mari insa nu doar banii trebuie sa daca diferenta. Bunul simt nu-l poti cumpara. Chiar daca stateam in alt hotel, cainii vagabonzi erau tot acolo, apa marii era la fel de mizerabila, ospatarii si agentii de tourism la fel de nepoliticosi si jepcari. Promit sa nu mai trecut prin acele locuri. Multa bafta!!!

viki68r [26.07.17 20:14:40] »

@ADRIAN2002: incercam sa spun ca nu trebuie sa generalizati la intreaga statiune, am fost in aceeasi perioada acolo, la hotel Panorama si a fost exact invers, veti putea citi mai multe in reviewul pe care-l voi scrie

ADRIAN2002, viki68r
Alte impresii din această RUBRICĂSan Giorgio Hotel: