Condor Hotel

DIN Braila
înscris/ă în 23.07.17
JUL-2017

Sejur de coşmar la Hotel Condor Mamaia

Am petrecut un sejur de cosmar la Hotel Condor din Mamaia.

Ce pot spune cu certitudine este ca nu voi mai reveni la acest hotel. Pretentiile hotelului sunt tare mari, adica au 4 stele, stele care se reflecta doar in preturile percepute pentru cazare si mancare, serviciile oferite nu sunt nici macar de 2 stele. Vreau sa va spun ca am ales un hotel de 4 stele, intelegand sa platesc mai mult pentru ca am vrut cateva zile de vacanta cu servicii mai bune.

Dar hai sa si descriu sejurul. Ne-am cazat in jurul orei 16. Am primit o camera la etajul 3 cu vederea spre nord, adica spre Navodari, ca sa explic mai bine. Camera parea curata la prima vedere, dar cand am intrat in baie am constatat ca se facuse o curatenie superficiala, stropi pe oglinda, pe chiuveta, dare pe cabina de dus etc. Paturile erau ciudate, adica foarte inalte (aveau cate 2 saltele, nu am inteles de ce) si teribil de incomode, adica riscai sa cazi din ele.

Noaptea un zgomot infernal (muzica) de la clubul de peste drum si de la cele de pe plaja. Zgomotul era atat de mare si la o frecventa joasa, incat simteai cum vibreaza peretii camerei si patul, deci nu am putut dormi nici macar o noapte.

Si culmea rusinii pentru acest hotel, la sfarsitul sejurului verificau camera, sa nu cumva sa dispara vre-o telecomanda sau halat. Vreau sa va spun ca am mai fost cazata si la alte hoteluri de 3 sau 4 stele si din Mamaia sau din alta parte a tarii asteia dar asa ceva nu mi s-a mai intamplat. Cel mult intrebau in momentul predarii camerei daca ai consumat ceva de la minibar, dar nici macar o data nu a venit nimeni in camera sa verifice.

Acum haideti sa va povestesc despre serviciile oferite de restaurantul de 4 stele al hotelului Condor din Mamaia.

Micul dejun asa cum se practica mai peste tot era inclus in pretul rusinos de mare pe care l-am platit. Micul dejun tip bufet suedez foarte sarac, cateva feluri, aceleasi, fara exceptie, in fiecare zi din cele 4 pe care le-am petrecut acolo.

La masa de pranz si cina ne-am aventurat, in prima faza sa mancam tot la restaurantul hotelului. Soc: restaurant de 4 stele, cu niste preturi rusinos de mari pentru calitatea serviciilor. Meniurile nu erau deloc diversificate, erau formate doar din cateva feluri, foarte putine si dureros este ca asteptai in medie cam 45-60 minute (adica o ora) doar ca sa ti se ia comanda. Cand venea si mancarea te cam minunai de cat de mult erau intrate la apa portiile.

Amabilitatea personalului? Asa si asa, ba chiar mi s-a raspuns obraznic in prima zi cand am solicitat sa vorbesc cu seful restaurantului dupa ce asteptasem mai bine de o ora doar sa mi se ia comanda, in conditiile in care nici 25% din mesele restaurantului nu erau ocupate.

Cam asta a fost vacanta mea la Hotel Condor Mamaia.

PS: Am uitat sa va spun si de drumul spre plaja, un gang mirosind a urina si gunoi.

Impresii încărcate de Elena- in 23.07.2017 22:06:13

Validat / Publicat: 23.07.17 23:32:33

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Tot litoralul Marii Negre, Valea Prahovei, Transfagarasan, Valea Oltului, Bucovina etc.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Elena-); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4950 PMA (din 8 voturi) nota2

[23.07.17 23:31:52]

@Elena-: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 37&ridAnt=79582

- Radu Tudoran
[24.07.17 07:09:16]

Imi pare rau de sejurul tau ratat, dar trebuie sa-ti spun ca litoral inseamna si altceva decat Mamaia :)