ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.04.2010
DIN: Ploiesti
ÎNSCRIS: 28.05.09
APR-2010

Minunat!

Am fost impreuna cu sotul in perioada sarbatorilor pascale la hotel Marina Beach 4 zile-3 nopti. Catmar, care a postat mai devreme, a descris perfect situatia de acolo.

Am gasit o camera mare, curata, frumos mobilata, calduroasa, mancarea mai mult decat suficienta, gustoasa si diversificata, bauturi gratis si contra cost, dulciuri diverse.

Personalul stie sa zambeasca, unii vorbesc putin romaneste, sunt politicosi, amabili, ne salutau ori de cate ori ne intalneau. Au organizat fel de fel de distractii pt copii si adulti iar duminica seara am avut parte de discoteca, muzica, dans, tombola, focuri de artificii. In seara de Inviere au pus la dispozitie autocare care ne-au transportat la o bisericuta.

Domeniul, pot sa-i zic asa, este mare, cu gradini, foisoare, teren de minigolf, terenuri de tenis, curat si foarte bine intretinut desi nu era sezon.

Ne-am balacit in piscina acoperita a hotelului Royal Mariana (unii romanasi deschideau usa exterioara a piscinei si ramaneau in prag sa vada ei ce si cum iar noi tipam "usaaa") si am lucrat un pic la sala de fitnes.

Plaja este imensa in comparatie cu cele ale noastre.

Am vizitat Sozopol, un oras medieval, frumos, curatel, interesant unde am facut multe poze in care am reusit sa surprindem si 2 delfini.

In concluzie, tot sejurul a meritat banii si oboseala, ne-am simtit excelent, rasfatati si, desi, Bulgaria nu a intrat niciodata in planurile mele de vacanta din orgoliu de romanca, ma voi gandi bine in vara asta unde vom merge.

Trimis de musette2008 in 09.04.10 11:24:44
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2529 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (musette2008); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

mariand
    [14.04.10 17:22:18]

... am rezervat si eu azi pentru 12-19 AUGUST , un sejur la ROYAL MARINA BEACH, [recunosc ca am incercat la ROYAL MARINA PALACE dar este in stop-sales], pe diverse site-uri apare ca are 4 stele pe unele 5... care este adevarul de la fata locului... ???

.din cate am citit RIVIERA BEACH este construit in 2007 iar MARINA PALACE IN 2004... deci ar trebui sa arate super o. k. mai ales ca pretul este usor ridicat fata de multe alte locatii bune din BULGARIA..

astept noi detalii...

multumesc!

[14.04.10 19:14:00]

Marina Beach Duni are *oficial* 4 stele, dar merita clar 5. Parerea mea.

[15.04.10 08:51:26]

Draga Mariand, eu am fost de Paste la Marina Beach, am folosit piscina acoperita de la Royal Marina si pot sa-ti spun ca amandoua hotelurile sunt catalogate 5 stele.

Totul este nou, de la mobilier si mocheta pana la mobilierul de gradina Nu te poti plictisi acolo pentru ca ai multe posibilitati de distractie, de la plaja (foarte mare), piscina, leagane pt copii, volei, fotbal, darts, tras cu arcul, teren de minigolf.

La 15 km se afla orasul Sozopol, un oras vechi pescaresc, superb.

Te vei simti super acolo, respectat si rasfatat.

robert_tontoiu
    [17.04.10 20:31:01]

Buna ,am si eu niste intrebari:

La Marina Beach este pisina interioara? sau doar la palace si este gratis sau contra cost?

Internetul este contra cost?

Ce alte servicii sunt contra cost? Ms

[19.04.10 08:57:48]

Buna, Robert, Marina Beach nu are piscina interioara ci numai Royal Marina unde accesul este gratuit, putandu-se intra si din interiorul hotelului si din exterior.

Internetul nu este gratuit ci contra cost ce pornea de la 5 leva.

Royal Marina are si sala de fitnes, 13 leva /zi.

Accesul la terenurile de volei, fotbal este gratuit, minigolful costa 12 leva/adult si 6 leva/copil, undeva, mai departe sunt si terenuri de tenis de camp dar nu stiu daca sunt gratuite sau nu, bauturile din import sunt contra cost iar restul de rasfaturi (masaj, spa) tot contra cost.

Oricum, in momentul achizitionarii unui sejur, daca te grabesti si cu putin noroc, vei afla mai multe informatii. Te vei simti excelent.

valia
    [22.04.10 05:49:43]

buna dimineata! noi avem rezervari la Marina Beach in august 2010 si in ultimele doua zile auzim tot felul de zvonuri (o parte chiar de la reprezentantii agentiilor) privind anularea rezervarilor de catre bulgari la hotelurile Marina Beach si Marina Royal Palace, in special in perioada iulie-august, inclusiv pt. cei care aveau deja voucherele ridicate; stie cineva ceva?!?

Suntem putin ingrijorati pt. ca timpul trece si putem pierde reducerile si nu numai! multumesc!

[22.04.10 13:20:08]

Buna, Valia, eu cred ca ar trebui sa intrebi la agentia de unde ti-ai cumparat sejurul sau sa dai un mail direct la hotel. Mie nu-mi vine sa cred ca ar face bulgarii asa ceva. Sau poate o fi la mijloc Elena Udrea ca tot e ea disperata sa se intoarca romanul pe litoralul romanesc...mai stii? Succes!!

catalinsiatit
    [25.04.10 22:39:40]

Ciao! Noi o sa mergem de 1 mai, ma interesa daca acest hotel, am inteles ca nu are piscina interioara si ca avem acces la Royal, asa este, putem merge la Royal doar la piscina la club, sau chiar putem lua masa si la Royal? Merci!

tm67bru
    [26.04.10 00:47:32]

din pacate, raspunsul este... de trei ori nu.

- Marina Beach NU are piscina interioara

- din cate stiu eu (nu sunt foarte sigur), NU poti folosi piscina interioara de la Royal Palace, daca nu esti cazat acolo. Pe de alta parte, s-ar putea ca personalul sa va permita totusi accesul (sa mai inchida ochii)

- masa sigur NU o poti lua la Royal. Poti merge insa (si chiar iti recomand) la oricare alt restaurant din complex - sunt chiar multe

[26.04.10 08:56:37]

Noi am fost de Paste la Marina Beach care nu are piscina interioara dar am folosit-o pe cea de la Marina Royal fara probleme deoarece fac parte din acelasi complex. Accesul la piscina se face si din interiorul hotelului dar si din exterior de pe terasa. Am si mancat acolo odata sa vedem daca se servea altceva. Tin sa mentionez ca pentru un sejur atat de scurt nu am avut bratari de identificare care sa ne deosebeasca cine de la ce hotel vine.

catalinsiatit
    [26.04.10 13:26:59]

ok! am inteles ca si de 1 mai ca si de Paste este o exceptie pentru ca cei de la Marina sa poata folosi piscina de la Royal, asa spun si cei de la agentie, deci vad ca si altii confirma acest lucru. Merci!

clipa
    [27.04.10 10:01:00]

in sezon nu ai acces la piscina interioara si la masa daca nu esti cazat la marina royal... la cea exterioara da, insa este muuult mai frumoasa cea de la marina beach si am vazut f multi cu bratari galbene (royal) la piscina la marina beach

amalia02
    [04.06.10 18:29:16]

in 2009 am fost la Duni impreuna cu parintii

Pot spune ca a fost ok Parintii nostrii au fost impresionati si acum mai povestesc ce frumos a fost la bulgari

Ptr noi fara a fi ipocriti dupa ce vezi Italia (Taormina), Grecia (Rhodos) nu mai ai aceeasi exaltare, mai ales ca am trait si cu teama ptr masina

La Duni am stat in Belvedere absolut ok aproape de zona de spectacole.

Merita sejurul la Duni absolut fiecare banut va veti simti excelent

amalia02, catalinsiatit, clipa, domidoc, mariand, musette2008, robert_tontoiu, valia
    Alte impresii din această RUBRICĂDRR Marina Beach Hotel:

• pagină generată în 0.20583009719849 sec