Rudi Studios (unitate neclasificată)

18.07.2017
Avatar ady bucuresti
înscris/ă în 04.08.12
JUN-2017
REGIM MASĂ fara masa

Vacanta in Sarti, vegheati de Sfantul Munte Athos

Asa cum am promis, voi scrie cateva cuvinte si depsre pensiunea unde am fost cazati in Sarti - Rudi Studios. Asta pentru cei care doresc sa cunoasca cateva lucruri despre locatia in cauza, avand in vedere ca in statiune sunt zeci de pensiuni, multe care nu se gasesc insa pe internet ci doar la fata locului au cate un panou pe care este scris ”Free rooms”.

Noi am gasit Rudi Studios cautand pe internet cam cu un an in urma si ne-au placut fotografiile de pe pagina oficiala - rudistudios.gr. - fotografii elocvente, conforme cu realitatea.

Asadar, ca avantaje, pensiunea este situata la 10-15 metri de plaja, astfel incat aproape ca ieseam din camere direct pe nisip. Are parcare cu destule locuri chiar in fata sa, deci din acest punct de vedere nu am intampinat probleme.

Am fost cazati la studiourile 4 si 5, cumva la un fel de mezanin deoarece coboram cateva trepte pana la camere.

Acestea erau dotate cu tot ce este necesar: frigider si congelator Indesit, aer conditionat, TV, aragaz Indesit tactibil, o masa de sticla si scaune. Studiourile au doua camere, una de trecere, as putea spune ca un living, avand doua canapele extensibile, cealalta camera avand un pat matrimonial. Cred ca 4 persoane intrau fara probleme intr-un studio. Gaseai, de asemenea, vesela, tacamuri, pahare de toate marimile, oale, tigai, cani, deci tot ce este necesar ca sa te autogospodaresti.

Studioul 5 avea chiar doua bai, una de serviciu (chiuveta si toaleta), cealalta si cu dus.

La intrarea in fiecare camera era un fel de terasa, cu o masa si doua scaune, unde dimineata puteai s-ti savurezi cafeaua, iar seara se putea sta la o bere sau la un spriţ.

Totul era insa self-service. De cum soseai gaseai doua seturi de prosoape, de le cele mici pana la cele mari, si doua seturi de cearceafuri pentru pat. Pe parcursul sejurului acestea nu se schimbau, iar curatenia era, de asemenea, treaba exclusiva si directa a turistului, ca si dusul gunoiului din camera. Este adevarat, aveai la dispozitie tot ce era necesar curateniei: matura, faras, mop, lighean, galeata etc.

Ca si puncte slabe, daca le pot numi in felul acesta, as mai spune ca semnalul Wi-Fi in camera nu era dintre cela mai bune, iar presiunea la apa in baie si bucatarie lasa de multe ori de dorit in sensul ca era scazuta. Am inteles ca Sarti este alimentat de cateva rezervoare uriase, care atunci cand este consumul foarte mare nu mai fac fata... Asta asa, ca sa fiu eu exigent pana la capat 

Proprietara, o femeie foarte discreta (sotia antrenorului nationalei de volei masculin a Albaniei, Jovan Melka), nu cred ca am intalnit-o de 2-3 ori pe acolo.

Noi am trecut insa peste aceste mici inconveniente pentru ca, nu-i asa, atunci cand esti in concediu in Grecia, vegheat si de Sfantul Munte Athos, locul unde au calcat pasii Maicii Domnului, nu ai cum sa te superi, ci dimpotriva, trebuie sa te bucuri de fiecare zi in care vezi rasaritul linistit al soarelui si sa multumesti cu recunostinta la la fiecare apus bland al sau.

Vacante frumoase tuturor! Doamne Ajuta!

Impresii încărcate de ady bucuresti in 18.07.2017 09:48:09

Validat / Publicat: 18.07.17 12:22:29

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (ady bucuresti); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4500 PMA (din 6 voturi) nota2

[18.07.17 10:08:07]

@ady bucuresti: Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 66&ridAnt=79336

Mutat în rubrica "Rudi Studios, SARTI [Sithonia]" (nou-creată pe sait)

[18.07.17 11:28:49]

@webmaster26: da, e în regula

- alinafulg
[18.07.17 13:31:08]

Puteti sa-mi spuneti care a fost pretul pentru o noapte de cazare?

[18.07.17 16:29:27]

@alinafulg: da, a fost 50 euro/noapte, dar cu early booking.

[18.07.17 16:36:42]

@ady bucuresti: și totuși, în rubrica PREȚ SEJUR ai completat

PREŢ SEJUR: 500 FĂRĂ transport

Iar la nr de nopți ai scris 7.

De unde ar rezulta un preț / noapte de aprox 70 euro.

Unde o fi greșeala?

- alinafulg
[18.07.17 16:44:37]

@ady bucuresti: Multumesc. Si care a fost modalitatea de rezervare?

[18.07.17 18:35:50]

@alinafulg: Cu placere. Anul trecut am facut rezervarea, am intrat pe siteul pensiunii, intrebat pe mail daca se pot face rezervari, raspunsul a fost pozitiv, facut rezervarea pe mail, trimis acont in contul proprietarului (suma o stabiliti de comun acord pe mail sau pe telefon) si cam asta a fost...

@webmaster: greseala a fost a mea. ocupandu-se sotia de toate aspectele astea birocratice...

- april12
[07.12.17 12:35:51]

@ady bucuresti: Proprietarii au negociat pretul sau dupa trimiterea ofertei nu au mai scazut nimic?

[07.12.17 23:49:56]

@april12: buna seara. nu, pretul nu a fost negociabil.

- april12
[09.12.17 14:01:16]

@ady bucuresti: Multumesc.

Publicitate    [19.12.17 00:25:26]

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos