Vila Bogdan [Căciulata] (unitate neclasificată)

16.07.2017
Avatar roxyserbi
înscris/ă în 16.07.17
JUL-2017
REGIM MASĂ fara masa

La vila Bogdan din Caciulata

In data de 15.07.2017 am plecat la Caciulata cu familia mea si cu sora (si ea cu familia). Nu am gasit cazare telefonic si am plecat la ghici.

Ne-am cazat la o batrinica, intr-o casa ffff modesta. Am luat trei camere (avand in vedere ca eram 8 persoane-- 4 adulti si 4 copii). Am platit inainte si am plecat la strand. Intre timp a vazut si sotul camerele si a refuzat sa stam acolo peste noapte, drept pt care am sunat-o pe batranica care ne a cazat s-o anunt, asa cum era normal.

Printr-o minune am gasit cazare linga gardul ei, la vila Bogdan. Avea 1 apartament cu 2 camere la 240 lei. ne-a spus din start fara copil, daca luam 1 camera, Drept urmare l-am lasat pe copilul nostru la sora mea.

Dupa 3 ore mi am luat copilul sa-l schimb (incepuse sa ploua). Am intrat pe poarta vilei, timp in care patronii vilei Bogdan, unde stateam eu si sotul meu, au sarit ca arsi si au inceput sa tipe amandoi ca sa plece copilul meu din curtea lor, deoarece eu inchiriasem doar o camera din acel apartament (1 apart era 240 lei, iar o camera din acel apartament mi-a inchirat-o cu 150 lei). Nu era deloc normal, dar nu aveam alta posibilitate de cazare. Am ajuns in camera fara copil, iar sotul mi-a spun ca e deacord sa mai dam si restul de bani ca sa poata veni si copilul la noi.

Acum urmeaza partea distractiva: patroana nu a fost deacord, spunandu-mi ca nu vrea copii in curtea ei si mai mult de atat mi-a spus sa plecam imediat din casa ei. Trist nu?

Au intrat abuziv peste noi in camera (ea si sotul ei), ne-a facut nesimtiti si au tipat la noi sa plecam imediat. Sotul meu era socat si mirat, nu a vrut sa se certe. Puteam chema politia, nu?

Nu am vrut sa ne stricam seara si am parasit vila dandu-ne doar 130 lei din cei 150 lei pe care ii datusem la sosire. Ne-a spus ca ne asezasem pe pat si ea trebuie sa dea lenjeria la nufarul.

Nu pot crede ce ni s-a intamplat!!! In ce tara traim?

Imi cer scuze ca am scris detaliat si mult, dar NU VREAU SA TREACA NIMENI PRIN CE AM TRECUT EU SI FAMILIA MEA, la aceasta vila Bogdan [...], din Caciulata

Impresii încărcate de roxyserbi in 16.07.2017 23:11:18

Validat / Publicat: 17.07.17 09:01:41

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (roxyserbi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1800 PMA (din 4 voturi) nota2

[17.07.17 09:01:19]

@roxyserbi: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat în rubrica "Vila Bogdan [Căciulata], CĂLIMANEŞTI-CĂCIULATA" (nou-creată pe sait)

Articolul va fi publicat FĂRĂ NOTE, cf. Regulamentului - nu aţi fost cazați efectiv la această unitate.

- roxyserbi
[18.07.17 15:33:50]

@webmasterX: Tocmai ca am fost cazati si nu am dat note la gradul de sadisfactie pt acest motiv, ca aceasta era nota 0.

- Nasshu
[18.07.17 20:02:41]

@roxyserbi:

Tocmai ca am fost cazati...

vs

Nu am vrut sa ne stricam seara si am parasit vila...

Nu prea ai fost! 2-3 ore mie nu prea îmi sună a ''cazare ''!

Da chiar așa, nimic nu v-a plăcut acolo?! Nici măcar ''cadrul natural''!

Colo, nu colo nu!! Hmm! Sună mai mult a ''moftureală''

CIne-și lasă copilul în concediu cu mătușa?!

Și dacă din stat vi s- specificat fără, de ce nu ai schimbat copilul în camera mătușii?

Hmm, pfff!!

- nrs
[18.07.17 21:55:05]

copilul e de fapt un adolescent de 13 ani, din ce vad, care probabil trebuia sa plateasca ca un adult si l-ati lasat la matusa pentru o mica economie gandind ca poate nu se prind proprietarii cand veniti cu el. chiar asa la 13 ani inca il schimba mama?

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos