ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.07.2017
ÎNSCRIS: 28.07.14
JUL-2017

Parere despre Fisherman Hotel

Buna ziua.

Am avut ocazia sa fiu de putin timp pret de o noapte cazat la hotelul Fisherma din BN de pe malul lacului Colibita. In ciuda recenziilor gasite deja pe net, care nu sunau destul de bine. Desii am plecat la drum cu un oarecare scepticism, ajuns la fata locului, furat de peisajul mirific, am concluzionat destul de repede ca Fisherman are de departe cele mai bune atractii (piscina, hidrobiciclete, trasura cu cai. teren de tenis, vaporas, terasa, terasa ponton, sezlonguri etc.) iar pozitionarea extrem de avantajoasa te face sa iti doresti destul de mult sa ai sansa sa te cazezi acolo. Am avut camera 20. In ceea ce priveste curatenia in camera nu am nici un repros - impecabil. Calitatea mobilierului, asternuturile curate, igiena baii - ireprosabil. Fara mirosuri de imbacseala sau altceva neplacut. 10+

Decenta si ospitalitatea personalului m-au facut repede sa uit de orice citisem rau pe net. Oamenii care munceau acolo erau formidabil de respectuosi, nu au ezitat o secunda sa faca cele mai bune sugestii culinare. Nu am intalnit nici un angajat care sa aiba o fata acra sau sa raspunda la per'tu in doi peri, felicitari celui care ii instruieste - cu totii merita o marire de salar. Calitatea si CANTITATEA mancarii m-au facut sa fac ochi de melc - portiile erau absolut gigant (spun asta in cel mai bun mod cu putinta), ii drept ca a durat putin sa ajunga la masa, justificabil as spune eu, mentionand ca nu mai era nici o masa libera pe terasa (oamenii asteptau sa se elibereze o masa pentru a fi ocupata imediat) am asteptat circa 25 min. Privelistea de pe terasa - una care sa merite toti banii.

Seara personalul ofera paturici celor mai frigurosi pe terasa. Am ramas extrem de placut surprins cand la lasarea intunericului s-au oferit din partea case ca si "catalizator" paharele de palinca celor ce au dorit sa isi incalzeasca sangele si visinata celor care doreau ceva mai "moale". O initiativa formidabila, iar felul de prezentare... absolut genial. Again 10+. Tot la capitolul mancare - mic dejun - bufet suedez - demn de 4stele.

Per total o experienta extrem de placuta. Categoric am sa revin.

Singurul lucru care mi-ar place schimbat - ora ceckout poate cu o ora mai tarziu.

Trimis de locul2 in 13.07.17 17:11:48
Validat / Publicat: 13.07.17 22:14:54
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în COLIBIȚA [BN]. A mai fost în/la: Mare Munte Dunare etc.

VIZUALIZĂRI: 2922 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (locul2); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 55.00 EUR pe cameră

• Alte impresii din această RUBRICĂFisherman's Hotel:

• pagină generată în 0.038152933120728 sec