ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.07.2017
    DIN: Brasov
    ÎNSCRIS: 12.07.17
    JUN-2017

Panos Studios

Am ales Studioul Panos dupa ceva cautari, doream sa stam intr-o zona linistita si in acelasi timp aproape de mare, statie de autobuz si magazine. Panos Studios se afla la intrarea in Nidri langa o intersectie de drumuri. Plaja din Nidri se afla la aproximativ 5 min de mers iar cel mai apropiat magazin la aproximativ la 6-7 min.

Noi am plecat cu autocarul din Brasov la 10.30 si am ajus in Nidri a doua zi la 9.30.

Doamna care ne-a intampinat ne-a comunicat ca putem sa stam la piscina pana se elibereaza camerele (in jurul orei 13). Bagajele se puteau lasa pe terasa de langa piscina.

Noi am ales sa stam la piscina dupa care am decis sa luam micul dejun pe terasa (5-6eur/pers si consta in ceva mezeluri, branza, miere, gem, unt, masline, rosii..., cafea/frape, apa, suc...).

Camera s-a eliberat mai devreme si spre incantarea noastra am fost cazati in camera nr. 10 (din recenziile anterioare aflasem ca este una dintre cele mai frumoase camere).

Camera este dotata cu chicineta complet utilata (renovata recent), frigider, nu are TV, aer conditionat 5 eur/zi (l-am platit fiind foarte cald in perioada cat am stat), balcon cu vedere superba spre mare.

Lenjeria si prosoapele se schimba o data pe sejur.

Piscina este primitoare si dotata cu sezloguri si umbrele.

Mai trebuie sa mentionez si ca pentru a ajunge la Studio trebuie urcata o panta de aprox 60-70 m.

Pana in port si centrul orasului se merge aprox 20 min.

Trimis de L+D* in 12.07.17 16:12:13
    Validat / Publicat: 12.07.17 20:14:16
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 1098 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (L+D*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P03 balcon cam 10

[12.07.17 16:20:11]

@L+D: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

maria55 † CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
    [12.07.17 21:23:13]

@L+D: nu cumva Panos Studio se află in Perigiali?! Adica pana in portul din Nidri, considerat aproximativ ca fiind centrul statiunii Nidri, erau peste 1,5km daca nu ma insel!

[13.07.17 07:56:43]

@maria55: E așa mai pe la mijloc între cele două!

[13.07.17 12:18:52]

@maria55: Si noua ne-a pus semne de intrebare la inceput fiind asa aproape de Perigiali

Pe site-ul lor scrie intrarea in Nidri si pe documentele de calatorie este trecut la locatie tot Nidri...

Centrul statiunii este un pic mai departe, dupa cum am mentionat in postare, la aprox 20 min de mers.

iulian68
    [13.07.17 14:51:55]

Subscriu cu privire la pozitionarea Panos-ului la intrarea in Nidri, destul de departe fe centru, dar mai adaug faptul ca in zona piscinei exista doua terase, una acoperita, cu mese si, cel mai important, un gratar foarte incapator pe care l-am folosit de trei ori. Deasemenea este de notat faptul ca puteai folosi piscina chiar si noaptea, pt ca pozitionarea sa nu deranja turistii cazati. Asadar toate elementele constitutive petrecerii unor seri memorabile si agreabile, ca sa compenseze panta ce trebuie urcata zilnic! ????

[24.07.17 13:55:19]

@iulian68: Scuze ca revin asa tarziu cu un raspuns la ce ai scris. Cei de la Panos au facut ceva schimbari si la terasa acoperita este barul lor. In plus scria ca putem sa folosim piscina doar pana la ora 20.

Cat am stat acolo nu am vazut turisti sa faca gratar si de aceea nu pot sa confirm acest lucru.

flaviana77
    [24.08.17 13:20:32]

mi-a placut, iar camera in care ati stat si se vedea marea este ceva super.

nu ati dat amanunte despre locurile unde ati fost la plaja, daca se plateau sezlongurile, daca ati folosit transportul in comun ca sa mergeti si prin alte locuri, etc.

cred ca merita acea panta sa o urci in fiecare zi pentru a avea acea faina priveliste.

frumos.

[31.10.17 19:55:15]

@flaviana77: am fost in 4 croaziere si am reusit sa vedem cele mai frumoase plaje si insule din jurul Lefkadei.

flaviana77, iulian68, L+D*, maria55
    Alte impresii din această RUBRICĂPanos Studios: