ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.07.2017
ÎNSCRIS: 08.07.17
JUL-2017

încărcat de pe telefon!

Hotel Neptun, Eforie Nord // Experienta neplacuta.

Rezervare facuta si achitata cu 2 saptamani inainte, iar in ziua cazarii, de la receptie, ni s-a transmis ca check-in-ul se face dupa ora 14 si sa lasam nr de telefon ca ne va suna cineva de la receptie cand sunt camerele gata.

La ora 18 cand am ajuns la receptie, dupa o zi intreaga de asteptat pe plaja cu un copil mic de 1an 3l iar eu insarcinata in luna a-8-a fiind, ne-au dat camerele la. etajul 3, liftul nefunctionand.

Cand am cerut sa se gaseasca o alternativa la aceasta problema ni s-a raspuns cu nonsalanta "nu va convine va dam banii inapoi si plecati" solicitand apoi un echipaj de politie pentru a ne scoate din hotel, asta la ora 19.

Comportamentul personalului si al conducerii lasa de dorit.

Nu recomand acest hotel, platiti o gramada de bani pentru niste servicii care teoretic exista dar practic nu te poti folosi de ele.

NU recomandam.

Trimis de Andreea Marinescu in 08.07.17 09:44:48
Validat / Publicat: 08.07.17 12:28:43

VIZUALIZĂRI: 2947 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Andreea Marinescu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[08.07.17 12:27:09]

Mutat în rubrica "Neptun Hotel [Eforie Nord], EFORIE NORD/SUD" (nou-creată pe sait)

Articolul va fi publicat FĂRĂ NOTE, cf. Regulamentului - nu aţi fost cazați efectiv (minim o noapte) la această unitate.

Mitica49
[08.07.17 16:46:13]

@Andreea Marinescu: Acest stabiliment ar fi de trecut la "acolo nu e voie! ". .

Mulțumim pentru atenționare!

Andreea MarinescuAUTOR REVIEW
[08.07.17 18:06:53]

@Mitica49: Daca dvoastra vi se pare normal, ca si manager/patron/sau ce o fi fost domnul acela sa vorbeasca cu un client scobindu-se in nas si intorcand spatele, in conditiile in care platesti 300lei/noapte, atunci eu ma declar nebuna. Ma bucur ca v-a fost de ajutor review.

iceklax05
[08.07.17 20:46:59]

@Andreea Marinescu: Stimata Doamna, daca dumneavoastra si se pare normal sa ajungeti in locatie si sa incepeti sa faceti scandal si sa injurati sa amenintati, iar sotii dvs in stare de ebrietate avansata sa ameninte cu bataie si sa faca scandal si in receptie si in parcarea hotelului, ne pare rau dar nu ne dorim astfel de clienti!

Vi s-a comunicat in receptie ca liftul urmeaza sa fie functional oficial in cel mai scurt timp posibil, lucru care s-a si intamplat pana la sfarsitul serii, iar dvs ati inceput sa urlati ca doriti sa va fie returnati bani.

Am comunicat receptionelui sa va inapoieze suma de bani platita!

In conditiile in care comportamentul insotitorilor dvs a devenit foarte agresiv solicitarea 112 a fost normala deoarece nu ne puteam permite ca linistea hotelului sa fie perturbata de niste indivizi in stare avansata de ebrietate!

NB iceklax05 este (sau a fost) reprezentant al unității
iceklax05
[08.07.17 20:50:51]

@Mitica49: Stimate domn, ar trebuie sa facem publice inregistrarile din receptie si parcare ca sa auda toata lumea modul in care insotitorii doamnelor s-au comportat, sa se observe nivelul de educatie al domnilor nemultumiti.

NB iceklax05 este (sau a fost) reprezentant al unității
[08.07.17 22:34:51]

@iceklax05: rugăm trimiteți înregistrările pe adresa saitului (webmaster@amfostacolo.ro).

Rog atașați și o eventuală copie după procesul verbal de la Poliție - dacă s-a întocmit un asemenea document.

Dovezile solicitate nu vor fi făcute publice (nu e posibil acest lucru), dar după analizarea lor este posibil să fim nevoiți să luăm măsuri - mergând până la includerea pe ”Lista Neagră a turiștilor-problemă”.

Andreea Marinescu, iceklax05, Mitica49
Alte impresii din această RUBRICĂNeptun Hotel: