ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.07.2017
ÎNSCRIS: 16.05.16
JUL-2017

încărcat de pe telefon!

Recomand!!! Surpriza ff placuta!!! (eram un pic speriata din cauza review-rilor de anul trecut)

Buna seara! Suntem in drum spre casa deja, astazi avand check out-ul si in continuare suntem uimiti de cat de bine a fost (desi citisem niste review-uri din anii precedenti de te lua capul...). Initial nu vroiam sa mergem aici dar pt ca si pretul a fost fff bun 3090 lei) si site-ul prin care am cumparat pachetul fff dragut si ne-au povestit cred ca orice detaliu pe care l-am cerut in avans si faptul ca este fff aproape de plaja am zis ca incercam pe pielea noastra 5 nopti. Incercarea a fost in totalitate un succes si cea mai buna alegere raport calitate-pret.

Ca sa va descriu putin pe scurt: camerele proaspat zugravite, mirosea a curatenie de la intrarea din Hotel, am avut 1 camera cu vedere la mare (senzatia este nemaipomenita). Baile curate si ele zugravite, ne-au fost schimbate prosoapele in fiecare zi (desi nu le lasam pe jos in fiecare zi).

Trecem la mancare si bautura: suficienta, varietate mare incat sa acopere toate gusturile, barul de la piscina de dimineata pana seara era al tau... piscina din cate am inteles de la alti turisti care venisera si anul trecut, este renovata si ea, iar placerea de a sta pe pontonul lor la umbra este deosebita.

Servirea si personalul, vedeam pe fata lor ca sunt fericitu, zambareti, serviabili, ca si cand nu ar fi fost la munca, jos palaria. In fiecare zi si la pranz si la cina, managerul era acolo prezent, vorvea cu noi, era acolo pt orice aveam nevoie...

Multumim site-ului pt recomandare, multumim Complexului pt tratamentul oferit (aici ma refer si la faptuk ca am ajuns de dimineata la check in si desi stiam ca se face la ora 18, m-au cazat in camera inca de la ora 12.00) si revenim cu drag si anul viitor!!! Recomand!!!

Trimis de alinadumi in 07.07.17 01:58:31
Validat / Publicat: 07.07.17 08:23:37
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: Olimp, Jupiter

VIZUALIZĂRI: 3088 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alinadumi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[07.07.17 08:23:24]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 09&ridAnt=78936

[07.07.17 08:47:54]

@alinadumi: Buna dimineata!

Am citit impresiile impartasite de tine si curiozitatea ma facut sa caut detalii si oferte pentru acest hotel insa accesand hotelmercurminerva.ro si citind cea ce scrie aici nu cred ca a alege acest hotel pentru o vacanta ar fi cea mai buna solutie.

Cu toate acestea observ ca hotelul este promovat de mai multe agentii turistice.

Vacante placute si pline de poveste!

[07.07.17 10:36:17]

@DanielG&Family:

A alege acest hotel nu o fi cea mai buna solutie pentru dvs., pentru ca va permite bugetul sa achizitionati vacante in locatii mai luxoase, de la 4 stele in sus.

Insa pentru cei care isi permit financiar un concediu la maxim trei stele, alegerea acestui hotel este o solutie foarte buna. Astfel, se justifica promovarea hotelului de catre agentiile turistice.

La fel de bine poate fi promovat si un hotel de doua stele, daca ofera servicii decente clasificarii sale si exista un raport calitate-pret corect.

[07.07.17 11:09:55]

@cris1982: daca ai citit ce scrie pe http://www.hotelmercurminerva.ro/ nu cred ca ai inteles bine la ce ma refeream.

Scrie clar pe acest site “… … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … … Intre timp, ne mentinem recomandarea adresata dumneavoastra si in trecut, de a adopta o conduita prudenta, evitand contractarea de servicii turistice pentru obiectivul Mercur_Minerva, pana la clarificarea finala a situatiei”

E recomandarea lor, nu e recomandarea mea si nu face referire la bugetele de care amintesti.

Am cautat detalii fiindca chiar sunt interesat de un sejur pe litoralul nostru si acest hotel pare fi o destinatie buna dar chiar ei au o problema.

In rest no comment.

Toate cele bune,

Corina70
[07.07.17 11:10:21]

Aici gasiti informatii pe larg privind problemele intampinate de acest complex, se pare ca de anul acesta revine in forta.

libertatea.ro/stiri/magaz ... antelor-1898854

[07.07.17 11:18:46]

@DanielG&Family: Nu am citit recent ce scrie pe site-ul lor si clar nu am inteles la ce va refereati. Mea culpa!

Se pare ca nici agentiile de turism nu cunosc problemele juridice actuale si au ramas cu ideea de promovare din trecut.

A fost o varianta de concediu pentru familia mea pentru anul trecut si de aceea m-a revoltat părerea dvs că n-ar fi o alegere bună.

[07.07.17 14:35:00]

@cris1982: Eu nu am facut nimic mai mult decat sa expun aici propria lor recomandare.

Scuzele sunt accptate.

O zi frumoasa!

nrs †
[07.07.17 14:46:01]

@cris1982:

pretul nu e prea mic, incat nu cred ca nu se gaseste o locatie mai buna la acesti bani. poate nu in Mamaia (care bine spunea cineva a ajuns mai scumpa ca Dubai

[07.07.17 17:26:32]

@nrs: Am observat si eu ca anul acesta ,,au explodat" preturile in Mamaia, comparativ cu preturile de anul trecut.

Insa Complex Mediteranean (fost Mercur-Minerva) (denumirea hotelului sub care se vand sejururile la agentiile de turism pentru anul 2017) a pastrat preturi decente comparativ cu celelalte hoteluri care ofera servicii asemanatoare. S-a dovedit insa ca pretul mai mic este apanajul problemelor juridice si nu garanteaza nimeni ca cei care achizitioneaza sejururi in aceste conditii vor si beneficia de ele pana la urma.

Dintre statiunile de pe litoralul nostru mie imi place doar zona central-nordica si nordica a statiunii Mamaia, insa daca se vor mentine aceste preturi exagerate si pentru anul viitor, cred ca voi cauta cazare prin alte parti. (de ex. Mamaia Sat).

alinadumiAUTOR REVIEW
[07.07.17 23:02:50]

@DanielG& :

Daca intrati pe pag lor de facebook sau site Complex Mediteranean Mamaia, care sunt de fapt paginile reale pt acest Complex anul acesta de cand si-au rezolvat problemele juridice, o sa vedeti atat filmulete cat si poze reale facute de turistii de anul acesta 2017 (ca si mine).

Vechea pagina de facebook (complex mercur minerva si site-ul) este in continuare sub controlul fostilor actionari care vor sa faca mai mult rau decat bine... intrati si vedeti si dvs cu ochii vostri.

[08.07.17 08:13:39]

@alinadumi: Dvs când şi cui aţi achitat sejurul? Proprietarului Fati sau titularului dreptului de folosinta Mareea? Din acest articol reiese ca Mareea a castigat procesul. libertatea.ro/stiri/magaz ... antelor-1898854

Şi cine v-a prestat serviciile în perioada în care aţi fost dvs la ei?

Nu sunt suficiente pozele de pe facebook pentru a convinge potenţialii turişti că sejururile lor nu ar fi în pericol. Eu înţeleg că sejururile sunt vândute în prezent de către proprietarul Fati, însă Mareea are drept de folosinţă asupra hotelului. Incertă situaţie!

alinadumiAUTOR REVIEW
[08.07.17 17:36:41]

@cris1982: eu am achitat unui site, dar factura finala este de la Wiena... cred ca este firma proprietarului... repet, eu nu am avut nici cea mai mica problema legata de sejurul meu. Zi buna!

luciv
[09.08.17 14:34:08]

salutare,

spune-mi te rog daca hotelul are plaja proprie, si daca daca da, au si un bar acolo pentru varianta all inclusive?

multumesc anticipat!

alinadumi, Corina70, cris1982, DanielG&Family, luciv, nrs