ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.07.2017

Către satisfăcător
Către satisfăcător

4 stele???

Buna ziua,

Am fost in Kassiopi, la Memento resort, in perioada 27-06 - 04-07 Iulie (m-am intors ieri, da) si consider ca oportun sa scriu cat mai repede ce am intalnit acolo, pentru ca altii sa nu mai pateasca ce am patit eu cu acest resort.

O sa incep intai cu cazarea:

In prima zi, la check-in, totul a fost superb, am primit o camera mare, izolata fonic, proaspat renovata, in care se facea curatenie zilnic, se schimbau asternuturile la 2 zile sau zilnic, daca se cerea in mod express si, totul parea in regula.

In a patra zi, in baia camerei de mai sus nu mai era apa calda, la robinet/dus venea apa rece ca gheata. Dupa ce am anuntat la receptie, ni s-a spus ca se stie de problema si ca va fi rezolvat in aproximativ o ora. S-a rezolvat in 2 ore. A doua zi am avut aceeasi problema in jurul pranzului, s-a rezolvat in aproximativ 3 ore. A treia zi (duminica) aceeasi problema, insa nu s-a mai rezolvat si ni s-a propus sa schimbam camera, in alt corp de cladire. Am facut-o, insa am primit o camera mai mica, neizolata fonic, unde usa de la intrare nu se inchidea (bagai palma intre usa si toc in partea de jos), iar usa de la balcon se deschidea singura in toiul noptii daca batea vantul. Totusi, avea apa calda.

Continui cu mancarea:

NU LUATI ALL INCLUSIVE aici. Mancarea este execrabila, toate felurile de mancare sunt gatite execrabil (in afara de cartofi prajiti, oua ochiuri si bacon la micul dejun). Nu sunt scarandiv la mancare, insa nici nu pot sa mananc orice, iar nevasta si copilul au fost deranjati la stomac doua zile dupa ce au mancat ce ni s-a servit. De asemenea, stati departe si de salatele cu rosii, foarte periculos pentru stomac. In fiecare zi cel putin trei feluri de paste cu doua feluri de sos separat. Bineinteles ca nu aveau nici un gust, plus ca nu stiau nici ei din ce-s facute, vezi mai jos partea cu alergiile.

Sa mergem la facilitati:

Curatenia este intr-adevar la rang de 4 stele, se schimba lenjeria de pat la 2 zile sau zilnic daca se cere acest lucru, prosoapele zilnic, zilnic consumabile de baie, etc

Facilitatile pentru copii nu sunt cele mai bune, insa sunt, si va puteti lasa copilul linistiti o ora, doua impreuna cu personalul care se ocupa de ei.

Barul lasa de dorit, bauturile sunt slabe calitativ, insa se poate bea un brandy relativ bun si o bere decenta. Sucurile "naturale" sunt de evitat, vinul este, ,,sa zicem ca a vazut si cate-o boaba de strugure pe litru.

Personalul:

Destul de multi romani in acest loc, de la femei de serviciu la sef de sala al restaurantului si de la administrator camere (nu general manager) la muncitor. A fost ok faptul ca am putut auzi anumite lucruri (sa ne ferim de rosii si salate, printre altele) fara sa intrebam pe nimeni.

Personal foarte slab pregatit, mai ales la bucatarie si in restaurant. Am intrebat ce alergeni exista in mancare, daca exista fructe de mare in sosuri si mi s-a raspuns ca!!! nu stiu, sa gust, sa vad!!! , iar fi-miu este alergic la fructe de mare...

Pe scurt, NU RECOMAND.

Trimis de andreighe in 05.07.17 16:22:52
Validat / Publicat: 05.07.17 20:06:44

VIZUALIZĂRI: 1202 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andreighe); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P04 poza din unul din baldachinele din jurul piscinei mari a complexului

[05.07.17 19:01:27]

@andreighe: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂMemento Kassiopi Resort (ex Michelangelo Village) :