ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.07.2017

Sub orice critică
Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit

Un hotel de groaza - Atlas Studios - de evitat

M-am intors ieri din Zakynthos, o insula superba unde am stat 7 nopti la Atlas Studios cu mic dejun, sejur contractat de la o agentie din Cluj. Pe site apar doar doua poze una cu o camera de hotel iar alta cu o piscina langa mare unde se serveste masa. Cand am ajuns acolo realitatea era cu totul alta.

“Hotelul” era o o cladire veche, ascunsa intr-o curte fara numele hoteleul scris undeva, abandonata in trecut, si acum putin renovata pentru a functiona,

camerele aveau usi vechi, baile foarte vechi si urate, de iti era greata sa intri, usile de la bai si clantele pline de mucegai.

Curatenia era superficiala, sub pat era plin de praf, geamurile murdare, iar in baie atat faianta cat si robinelete aratau jalnic.

Paturile se vedeau ca sunt noi la fel si prosoapele si lenjeriile de pat. Geamurile nu izolau foarte bine, asa ca orice zgomot se auzea foarte usor.

La 20 m de hotel, erau cluburi si baruri la care mergea muzica uneori pana la 3 noaptea, astfel era imposibil de dormit. Cand se linistea muzica auzeai in tavan lovituri puternice, de am crezut ca intra cineva in camera, de fapt zgomotul era din podul care este plin de lilieci si care pana dimineata pe la 8:30 faceau un zgomot care te ingrozea de ti se ridica parul pe mana.

Chiar langa hotel este o gospodarie care creste gaini si cocosi astfel suntele de acolo te obliga sa te fii foarte matinal dimineata. La intrare in camera pe usa am gasit intr-o zi o soparla.

Dupa prima noapte in care nu am dormit deloc am sunat in Cluj la agentie si la Bucuresti ca se ne mute la alt hotel, pe nimeni nu a interesat problema noastra. Toti au spus ca ghidul din Grecia se ocupa de asta. Ghida care a venit sa vada hotelul a zis ca asta e situatia, ea nu are ce sa faca, iar cei de la hotel au spus, ca sa musamalizeze tot ca de fapt in pod era doar un cuib de randunici si ghida a plecat in treaba ei, si astfel am mai petrecut o noapte de cosmar in care iar nu am dormit prea dormit, era infiorator sa auzim liliecii in pod, chiar daca ne-am cumparat si dopuri de urechi macar sa mai dormim un pic. Apoi dupa discutii cu cei de la hotel ne-au mutat intr-o alta camera mai jos, unde se auzea muzica, cocosul dimineata dar macar nu se mai auzeau liliecii. Si acolo am ramas pana la finalul sejurului.

Piscina unde luam micul dejul era chiar frumoasa insa micul dejun a fost foarte slab. Cei de la restaurant romani fiind s-au plans ca nu au bani ca sa ne ofere un mic dejun mai bogat si tot ce ne pot oferi este o chifla, o felie de cas, una de sunca, un o fiert, o cutiuta de unt si una de gem, cu un pahar de suc de portocale si o cafea, acelasi meniu fix in fiecare dimineata timp de 7 zile. Oboseala din noptile nedormite s-a simtit tot timpul sejurului. Eu nu recomand acest hotel de groaza, ci chiar insist sa il ocoliti si sa aveti un concediu decent si relaxant in alta parte.

Trimis de tamira in 04.07.17 15:28:46
Validat / Publicat: 04.07.17 21:48:22
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Am mai fost in Thasos, Rodos si Paralia Katerini

VIZUALIZĂRI: 1379 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (tamira); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[04.07.17 16:20:18]

Cu ocazia primului review scris pe site, @tamira: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat în rubrica "Atlas Studios [Argassi], ZAKYNTHOS" (nou-creată pe sait)

[04.07.17 22:25:17]

tamiraAUTOR REVIEW
[05.07.17 11:36:36]

Pozitionarea pe harta a hotelului este corecta.

iulian68, tamira
Alte impresii din această RUBRICĂAtlas Studios: