ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.07.2017
ÎNSCRIS: 03.07.17
JUL-2017

Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Grifid Encanto - foarte mare dezamăgire!

Buna ziua.

Am ales al 3 lea an sa merg in concediu la Nisipurile de Aur. Primul an la Viva Club in care a fost foarte bine, anul trecut la Lti berlin golden beach unde a fost bine, iar in anul acesta am zis sa incerc cel mai nou hotel (preluat de la Sentigo) grifild encanto.

Mare greseala, in primul rand la pretul ce l am platit (care a fost cu 300 euro mai scump ca la lti Berlin) in care aveam ultra all inclusive care practic era all inclusive fara nimic in plus, prima pacaleala.

A doua este pretul parcarii ce nu este specificat nicaieri 20 leva pe zi adica 300 ron pe 6 zile... fata de 80 lei cat am dat cu un an in urma, extrem de mult tinand cont ca masina sta in soare langa un zid de beton.

Alta problema pe care nu am stiut o si nu aveam de unde sa o stiu este ca nu se face ceck-in ul cu cina si nu cu pranzul cum este normal, daca vroiam sa mancam pranzul trebuia sa mai platim 30 de leva,

in sfarsit vine ora 18 si mergem la masa si suntem scosi afara din sala de mese ca eram imbracati inadecvat, eu aveam o pereche de blugi trei sferturi la mine (nu aveam pantaloni lungi cum cereau ei) cu mare greu am mancat si eu ceva dupa m-am certa cu vreo 3 care erau in sala de mese si umblau printre mese ca la Jilava, si ne-au pus la o masa intr-un colt.

Mancarea nici mai buna nici mai rea ca la majoritatea hotelurilor de 3 si 4 stele. Am primit o camera de hotel ceva intre 2 si 3 stele in Romania invechita si cu usi ce comunica dintr-o camera in alta cu vedere la un zid de beton si niste maracini.

Pe plaja barul se inchide la 17.00 si vin unii si incep sa stranga umbrelutele si sezlongurile...

biletul pentru 2 persoane 6 nopti a costat aproape 1000 euro, sincer nu merita decat jumate.

Nu recomand acest hotel de [***] ce isi bat joc de clienti.

Nu recomand acest hotel sub nici o forma!!!

Trimis de Ciprianalx in 03.07.17 22:09:11
Validat / Publicat: 03.07.17 22:49:13
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Viva club, Lti berlin golden beach

VIZUALIZĂRI: 2992 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ciprianalx); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster45 [03.07.17 22:36:13] »

@Ciprianalx: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 52&ridAnt=78786

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile "Q&A" (întrebări şi răspunsuri), de multe ori foarte utile, în direct, de la "faţa locului".

cmibalota [12.07.17 07:44:07] »

@Ciprianalx:

"Alta problema pe care nu am stiut o si nu aveam de unde sa o stiu este ca nu se face ceck-in ul cu cina si nu cu pranzul cum este normal, daca vroiam sa mancam pranzul trebuia sa mai platim 30 de leva"

Buna ziua Ciprian. Avem si noi plecare in aceasta luna la acest hotel, unde ne-am prostit si am platit putin peste 2000 euro pe 9 nopti, doi adulti si copil 16 ani.

Ai putea sa ne spui te rog la ce ora ati ajuns in prima zi acolo si la ce ora ati primit camera / bratarile / cardul camerei, card care citisem ca trebuie aratat la intrarea la masa (acum tot asa e?).

Intreb pentru a sti la ce ora sa planificam sa ajungem acolo. Ne gandeam ca daca ajungem mai devreme, am putea primi camera si card (pentru masa) mai devreme, pentru a manca la pranz.

Sau este regula ca prinzul din prima zi se pierde oricum?

Multumim foarte mult.

nrs † [12.07.17 09:43:39] »

intrarea se face cu pranzul ca un favor oferit de hotel (daca vrea, si asta la orice hotel e valabil), daca check-in se face incepand cu ora 14 si pranzul se termina la ora 14 cum ar putea sa inceapa cu pranzul, totul incepe cu serviciile oferite dupa ora 14 sau ora specificata a check-inului

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA [13.07.17 00:09:01] »

@cmibalota:

Sau este regula ca prinzul din prima zi se pierde oricum?

Poţi să ajungi cât de devreme vrei, un avantaj ar fi evitarea căldurii pe durata drumului, dar probabilitatea de a putea lua prânzul în ziua sosirii este una infimă. Eu nu aş conta pe chestia asta.

Hotelurile lanţului Grifid au "prostul obicei" de a solicita plata suplimentară pentru a oferi camera cu câteva ore mai devreme de ora oficială de check in şi la fel şi pentru prânzul din prima zi.

Unii au avut surpriza să piardă şi prânzul din ziua plecării. Le-au fost tăiate brăţările la predarea camerei şi nu au mai putut bea nici măcar o cafea înainte a porni spre casă.

Lucian87 [14.06.18 10:05:17] »

Noi am ajuns pe la 10 parca si ne-au spus daca vrem early check in si un late breakfast sa mai dam 15-20 de leva. Am acceptat si au zis sa le platim dupa ce ne cazam, dar au uitat sa ne mai ceara banii

cmibalota, Lucian87, nrs
    Alte impresii din această RUBRICĂGrifid Encanto Beach Hotel (ex Sentido Golden Star):

• pagină generată în 0.036619901657104 sec