ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.07.2017
ÎNSCRIS: 17.05.12
JUN-2017

La 3 drumuri !

Buna ziua, din nou...

M-am decis sa numesc acest review "La 3 drumuri" deoarece hotelul Galini se afla la intersectia a 3 drumuri, zic eu principale in Limenas, capitala Thassos-ului. Ceea ce parea initial o idee nu tocmai buna, zona fiind intens circulata atat ziua dar si pana pe la 11-12PM, s-a dovedit a fi alegerea perfecta deoarece geamurile inchise si AC te face-au sa uiti ca te afli intr-o asa intersectie.

Despre hotel acum... Este ca in multe alte locuri o afacere de familie, zic eu destul de bine condusa, cu mai multe plusuri decat minusuri. Calitatea mobilierului si felul in care este decorat atat hotelulcat si camerele aduc la ideea unui hotel butique. Noua ne-a placut destul de mult.

Asternuturile, curatenia si vederea catre mare au fost atuurile principale.

Distanta pana la magazine era de... cativa metri. Este situat EXACT in centrul Limenas-ului, pozele fiind mai concludente decat spusele mele. La parterul hotelului se afla o cafenea si vis-a-vis de intrarea in hotel un market cu tot sau aproape tot ce iti doresti.

Baia nu este mare dar destul de cocheta, avand cele necesare atat pentru el cat si ptr ea. Semnalul wi-fi este bun si puternic peste tot.

Curatenia se facea zilnic si paturile intinse deasemenea. Balconul este foarte generos, iar camera noastra (nr. 10) avea unul dintre cele mai mari cu vedere pe cele "3 drumuri".

Despre micul dejun nu ma pot exprima deoarece nu am avut inclus. Posibilitatile de plaja nu sunt foarte multe iar distanta este de cca 2-300 de metri, poate mai mult, poate mai putin.

In acest sens trebuie sa fac o precizare de care TREBUIE sa tineti cont. La intrarea pe plaja imediati ce veniti dinspre zona portului sunt mai multe "zone" de plaja amenajate si private binenteles... toate avand aceleasi costuri de sezlong+umbrela. Ceea ce este insa de luat in seama este ca putin mai departe cca 30-50 de metri exista (pe aceeasi plaja) Terasa AQUA. Initial ai impresia ca datorita aspectului este mai scumpa. Nimic mai fals, are aceleasi preturi dar aspectul face diferenta... Vi-o recomand cu mare incredere!!!

Ca si o concluzie, Galini este una din cele mai bune optiuni din Limenas...

Trimis de Coniss in 03.07.17 10:23:02
Validat / Publicat: 03.07.17 18:39:36
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 1415 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Coniss); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P12 Plaja AQUA

[03.07.17 13:00:50]

@coniss: Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

ConissAUTOR REVIEW
[03.07.17 13:04:26]

@webmaster26: Este corect.

flaviana77
[04.07.17 11:35:36]

buna pentru ca ai scris acest articol imi permit sa te intreb ceva.

am auzit multa lume spunand ca in Limenas nu exista plaja ca lumea, ca nu se merita sa te cazezi acolo din lipsa unei plaje cum trebuie.

poate ma lamuresti si pe mine de fapt cum stau lucrurile.

mie una mi-a placut Limenas, nu am stat acolo am stat in Skala Panaghia, dar sincer duceam lipsa magazineloe si a teraselor multe care se aflau in Limenas, acolo unde am stat noi era ok ca era plaja aproape.

ConissAUTOR REVIEW
[04.07.17 11:44:24]

@flaviana77: Buna Flaviana, despre Limenas trebuie sa iti spun ca este okay. Fata de alte locatii se merita ptr multitudinea teraselor, tavernelor si magazinelor. Zona portului este deasemeni foarte ok de vizitat, poze, excursii etc.

Referitor la plaja, singurul dezavantaj este ca nu este foarte aproape... Din centru Limensa-ului catre plaja, care este in partea dreapta a portului cum stai cu fata catre mare, sunt cam 300 de metri... In schimb este cu nisip, fara aricii cunoscuti de mare, fara pietre si cu intrare lina in mare.

Se poate face plaja atat pe nisip direct fara costuri, cat si pe sezlong-uri contra unei consumatii.

In functie de locul de cazare unde sta fiecare, plaja poate fi departe sau nu... Oricum zona de mers catre/de la plaja este plina de magazine, restaurante etc...

flaviana77
[04.07.17 11:52:05]

@coniss:

multumesc.

noi ne-am plimbat mult prin Limenas atunci cand am fost, insa nu stiam nimic despre plaje cum sunt, unde sunt, etc.

e bine de stiut pentru viitor.

arata foarte bine plaja din poza P 13 unde stai tu pe acel hamac.

Coniss, flaviana77
Alte impresii din această RUBRICĂGalini Hotel: