ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.06.2017
JUN-2017
2 AD. + 2 COPII -- v: 4ani+2ani

încărcat de pe telefon!

Restaurant Crazy Spoon

Restaurantul este usor de gasit, in portul nou, aflat stradal vis-a-vis de statia de taxiuri din capitala Skiathosului.

Este detinut (sau cel putin asa presupun pentru ca ea intampina toti clientii) de romanca Maria. In paranteza as adauga ca mi-a placut faptul ca fiiul ei lucreaza la taverna aliniindu-se la traditia greceasca de afacere in familie.

Este draguta, serviabila, vorbeste cu tine de parca te-ar cunoaste de o viata si tare placuta este senzatia asta.

Ne-a fost recomandata de ghidul agentiei ca fiind printre putinele locatii din port cu peste proaspat dar citisem si alte recomandari de aici de pe AFA si de pe alte bloguri.

Am mancat la Crazy Spoon de 3 ori. De fiecare data mancarea a fost buna, gustoasa, portiile suficiente, preturile bune.

Maria iti recomanda meniul in functie de preferintele pe care le ai.

Am incercat tzipura (dorada in greaca), miel la cuptor, ciorba de peste, scoici inabusite si caracatita pe gratar. Toate au fost delicioase.

Cred ca este printre putinele taverne la care gasesti ciorbe.

Din partea casei am primit pepene galben sau cirese.

Ca minus, daca il pot incadra in categoria asta, ar fi ca este situat la strada principala si din cand in cand te mai loveste cate un val de miros de esapament insa pe de alta parte ai posibilitatea sa vezi agitatia cotidiana a portului si superbele veliere.

Recomand ca fiind o taverna sigura, la care nu aveti cum sa dati gres.

Trimis de Simona1976 in 27.06.17 15:36:28
Validat / Publicat: 27.06.17 16:48:43
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 3141 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Simona1976); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

elviramvio
[27.06.17 18:08:19]

@Simona1976:

Miel la cuptor!! Si eu care abia m-am ridicat de la masă! Poate de aceea am prins primul vot, de la miel mi se trage!

Simona1976AUTOR REVIEW
[27.06.17 18:48:18]

Sotul mi-a spus ca a fost delicios. Fara grasime, suculent si asezonat cu cartofi. A mancat pana si copilul de 2 ani.

Multumesc pentru vot ☺

[28.06.17 09:26:39]