ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.04.2010
MAR-2010
2 AD. + 1 COPII

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Rustic de Romania

Am petrecut cu familia - sotul si baietelul nostru fr 5 ani - Pastele 2010 la Cabana Dallas Moneasa

Am fost placut impresionati

Cazarea buna, conditiile excelente, tarife rezonabile. gazdele prietenoase si serviabile

Ambient, decoruri, peisaje

Bucataria excelenta --- daca puteam rapeam bucatarul -:))

Copilul s-a ingrasat, a prins culoare si noi bronz frumos de munte

Revenim cu siguranta la vara

Trimis de noi2 in 07.04.10 00:26:28
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MONEASA. A mai fost în/la: banat ardeal crisana moldova dobrogea

VIZUALIZĂRI: 4251 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (noi2); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[07.04.10 00:30:29]

Interesant, inedit, frumos titlul...

Da'n rest... parca ne-ai scris o telegrama studenteasca de la mare, in ultima zi, cand nici banii de tren 'napoi nu-i mai aveam

magdalena
[07.04.10 08:29:51]

Cabana Dallas, pensiunea sau hotel Monaco, ma intreb unde sunt asemanarile cu orasele respective, eu din curiozitate as fi intrebat proprietarii...

V-a costat 400 de ron 8 nopti??? Preturi la masa, ceva?

"Ambient, decoruri, peisaje"... , mai explicit? Cum sunt camerele? Ce putem vedea in zona? Cum se ajunge la aceasta cabana?

gushpi
[07.04.10 12:11:49]

mai baieti (si fete), v-ati invatat cu narav: TRE' sa scrie omu' 10 pagini sa primeasca si el un vot!!!

in review a spus totul; notele deasemenea completeaza! ce mai vreti?

@noi2 (autorul) - CHIAR va bucurati ca vi s-a ingrasat odorul?

danaches2003
[07.04.10 13:16:48]

De acord total cu gushpi; s-a creat un cerc vicios, insa daca tot l-am creat sa incercam sa-l mentinem. La inceput nu citeam review-urile lungi pentru ca ma oboseau, insa cu timpul, cand am inteles ca dintr-un review te intereseaza mai mult decat marimea camerei sau lucruri punctate fugitiv am inceput "sa studiez" review-urile pline de informatii nu doar sa le citesc. Prin urmare, va rugam mai multe informatii.

[07.04.10 19:32:19]

pentru gushpi

normal ca suntem bucurosi ca ni s-a ingrasat odorul

cind stai intre betoane, poluare fonica si tinjesti dupa o gura de aer proaspat si pur---

pentru webmaster- sa fiu un pic acida

nu ma deranjeaza sa fiti un pic sceptici nu de alta dar la vara vom reveni cu lume dupa noi la festivalul clatitelor, deci nu ne strica sa avem de pe acum camerele rezervate

acum alta poveste

daca sunteti tineri si nelinistiti si vreti sa "rupeti gura tirgului " nu este locul potrivit

nu ai discoteci, magazine si prezentari de moda, saloane de spa--si aburit cu aburi de infrumusetare-- aici vi sa te relaxezi, sa nu mai auzi celulare sunind, alerte pe meil, termene de proiecte, vecini zgomotosi, si betoane murdare--stai frumos ca boieru cu cafeaua de dimineata si tutunu pe terasa, tragi aer in piept, speli mintea si trupul---si te incarci cu energie

daca mai vreti detalii revin

noi2

ps- mancarea excelenta, dani bucatarul lor chiar ne-a pregatit si meniu cu sos la cerere---

[07.04.10 19:40:31]

@noi2

După cum vezi aici am fost de mai multe ori la Cabana Dallas, însă doar am servit masa acolo, fără să am şi cazarea tot la ei, asta deoarece mai mulţi se plângeau de condiţiile de cazare.

Sincer, m-ar interesa mai multe despre camere, exemplificate şi cu foto, pentru a ne forma o părere obiectivă, în măsura în care review-ul tău se referă şi la cazare, iar al meu doar la restaurant.

Până atunci, ai şi votul meu.

[07.04.10 19:46:36]

creivean

sunt satisfacatoare cel putin din punctul nostru de vedere care am venit cu copilul dupa noi si aveam nevoie de minim minimorum, sa fie totul suspendat si ne expus spargerii sau distrugerii

dar sunt curate, noi nu am avut apartamentul cu vana ci cu cabina de dus, camera de dormit, sala gen bucatarie de masa, cu frigider si baia-

acuma ma uit sa vad daca am poze si cu camerele, desi banuiesc ca nu- am fotografiat mai mult imprejurimile

este satisfacator si pentru 50 ron camera raportul calitate pret este ok

[07.04.10 19:53:15]

Absolut corect.

Preţul este unul de dumping, mai mic, nu cred că găseai nici la gazdă/camping şi ai la îndemână unul dintre cele mai bune restaurante.

P. S. La festivalul clătitelor s-ar putea să ne vedem.

Webmaster link-ul pus de tine nu duce nicăieri.

Linkul spre reviewul meu este:

click aici

M-oi fi încurcat eu în ştiintă...

webmasterXY*
[07.04.10 19:59:29]

La care link te referi? Ambele pedaleaza excelent!

[07.04.10 20:05:23]

Cum ziceam, m-oi fi încurcat în ştiinţă, sau o fi din cauză că-i deschis saitul în mai multe tab-uri ( încerc să scriu şi un review în acelaşi timp ).

Oricum, mulţumesc.

[07.04.10 20:06:00]

pot sa mai incarc poze? am mai gasit citeva

a

era sa uit

no net )

no digi net mobil, no cosmote cit despre alte wirless-uri--

inexistente

asa ca ne-am plimbat laptopurile sa vada si ele muntele

cris71
[03.05.10 08:20:08]

@ noi2

Foarte interesant ce spuneti, eu am fost profund dezamagit.

Primo: probabil sunteti cunostinde de-ale proprietarilor, daca de Paste camera a fost 50 de lei, de 1 Mai a crescut brusc la 80

Secundo: Camerele put a mucegai si nu au ferestre. Low cost, inteleg, dar nu cocina!

Tertio: nu stiu cum e mancarea, am vazut multa lume pe terasa. N-am mai avut curiozitarea sa ramanem acolo.

[05.05.10 23:03:02]

ptr cris71

nu suntem cunostintele proprietarilor-

pretul a fost negociat- noi am cerut reducere- ne-am targuit

cat despre camere- noi nu am avut probleme de genul acela de paste-

de ce nu ati cerut sa vedeti si alte camere?

noi am avut camerele toate cu ferestre si ni s-a specificat de la inceput ca daca dorim putem solicta alte camere-

lipsa de comunicare---

noi oricum la vara revenim mai multi-

cris71
[06.05.10 07:30:56]

Ok, nu va contest, am precizat "probabil".

Ca sa fiu sincer, pozele de pe net ale cabanei (gasite pe alte site-uri de turism) nu mi-au lasat o impresie grozava (aveam impresia ca totul e improvizat si neingrijit), dar prietenii cu care am fost au facut rezervarea.

Apa calda si caldura ne-au confirmat (telefonic) dupa o usoara ezitare. Si asta mi-a pus semne de intrebare, avand in vedere ca am mers cu fetita noastra de nici 2 ani si aveam nevoie de un confort cat de cat.

Oricum raman la parerea ca 80 de lei e mult, foarte mult pentru astfel de conditii, cu atat mai mult cu cat am avut bafta sa gasim o camera 3* la hotel, cu 130 lei. E adevarat, ceva mai mult, dar cu tot confortul dorit. Si mic dejun inclus.

Cand vom reveni la Moneasa vom incerca restaurantul, despre care am vazut ca sunt pareri bune, dar in nici un caz cazarea.

[30.11.17 13:41:35]

@noi2: Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

creivean, cris71, danaches2003, domidoc, gushpi, magdalena, noi2
Alte impresii din această RUBRICĂCabana Dallas: