ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.06.2017
ÎNSCRIS: 16.09.13

Kahve Dunyasi – Mall Vitan – mens only

De la inceput doresc sa precizez ca acest review este doar pentru barbati si rog persoanele de sex feminin sa nu-l citeasca

Deci, daca vineri, sau sambata seara pe la orele 19:00, va nimeriti in zona Vitan insotiti de consoarta, nu ezitati sa intrati in Kahve Dunyasi.

La intrebarea justificata, ce draq este atat de deosebit la cafeaua turceasca? ... va raspund: Absolut nimic.

Totusi… este o cafea cu mult mai buna decat se poate bea in multe locatii din Turcia, la un pret pe masura – in jur de 8 lei cafeaua mica si 12 lei cafeaua mare. Este insotita de o bomboana de ciocolata si apa.

Totusi …. nu va trimit acolo pentru cafea, ci pentru ca in realitate este o pravalie de … …. dulciuri. Tortul de ciocolata este “beton”, atat la propriu cat si la figurat. Ciocolata in forma ei pura cu “oaresce” in ea, combinatie care va duce la eliberarea de endorfine in mod garantat.

Inghetata, care poate fi servita atat simpla (caimac, bitter, etc), cat si in diverse combinatii la pahar, aranjate cu mult gust.

Tot felul de checuri si alte pandispane, care mai de care mai bun.

Ca racoritoare se pot lua diverse combinatii de menta cu lamaie (are culoarea verde; cu siguranta import Marte), diverse amestecuri cu banane si frisca, limonada, etc.

Se poate bea si alta cafea, in caz ca nu sunteti in forma pentru o turceasca, combinatie ca va fi stabilita de fiecare la fata locului.

Magazinul, vinde si la pachet; cafea Kenya, Guatemala, etc. ; cafea turceasca la cutii de 250 gr – 23-25 lei (tips: eticheta portocalie este cafeaua clasica); bomboane cu diverse imbracate in ciocolata; bomboane de ciocolata si cate si mai cate.

Ca sa credeti trebuie sa intrati in magazin.

Locuri la mese atat in interior, cat si in exterior pentru fumatori. Capacitate…... cam 60 de persoane. Pret mediu vizita/doua pesoane de sex diferit – in jur de 50 lei. Recomand.

De ce mens only?

Pai…... barbat, femeie, ciocolata, endorfine, plimbare pana acasa, dus, uleiuri esentiale, lumanari (se pot folosi si torte, dar atentie la draperii) si etc-ul este garantat.

Stimati soti, in caz ca nu v-ati prins…. va bucurati in continuare de simpatia mea.

Tips: parte din articol este fabulatie… dupa caz

ENJOY.

P.S 1.: cunoaste cineva vre-o metoda mai sigura ca un pamantean sa faca cu siguranta ceva, cu toate ca i s-a atras atentia in mod expres sa nu faca?

P.S. 2: de cate ori vizitez Dunyasi, aparatul foto este blocat

P.S. 3: “cenzura” a aprobat postarea, cu observatia:”promisiuni, promisiuni”

Trimis de danyo in 26.06.17 10:33:14
Validat / Publicat: 26.06.17 11:04:05
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BUCUREȘTI.

VIZUALIZĂRI: 4008 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (danyo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?

Zoazore
[26.06.17 11:21:43]

@danyo: Ești fan cafea, bag eu de seamă! Na, c-am citit! Și mi-a plăcut! Dar ”lui” nu-i zic”!

danyoAUTOR REVIEW
[26.06.17 22:53:51]

@Zoazore: cam da; sunt fan. referitor la sot... lasati pagina deschisa cu o zi inainte de salariu

multumesc pentru aprecieri si pentru ca cititi

ANILU
[28.06.17 08:52:41]

@danyo:... eiiiiii, constat că eşti şi romantic... cafengiu am constatat că eşti de la articolul precedent.

Aceasta cafenea exista si la Mall Plaza, am încerca-o dar n-aş putea spune că m-a dat pe spate.

Aşa este, cafeneaua este plină de dulciuri...

... i-am citit şi soţului articolul...

O zi bună.

danyoAUTOR REVIEW
[28.06.17 10:36:28]

@ANILU: Batand Turcia din cand in cand, am 3 variante: ness - nu prea bun, cafeaua truceasca - Ok si locul 1 ceaiul. Raportat la cafea turceasca, Dunyasi are cafea mai buna, fata de ce am baut prin Turcia. Sotia, pt ca adevaratul cafegiul al familiei este cafegioaica, a incercat si alta varianta de cafea Dunyasi (mai gust de la ea) = subscriu; cafelele nu sunt stralucite. Eu doar am gustat din dulciurile de la Dunyasi. Chiar sunt bune, cu riscul (dupa aia) sa te arda... buzunarul. Totusi, aceste locatii au ceva in comun, exceptand cafeaua... calitatea umana, atat a personalului, cat si a clientilor. Nimeni nu zbiara, muzica daca exista este placuta, etc. Multumesc pentru ecou si numai bine

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]
[30.10.17 13:30:15]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Sugestii pentru timp liber, BUCUREȘTI" (deja existentă pe sait) - rubrică OFFTOPIC sau DE INTERES TURISTIC RESTRÂNS!

ANILU, danyo, Zoazore
Alte impresii din această RUBRICĂSugestii pentru timp liber în București și împrejurimi: