ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.06.2017
JUN-2017

Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Vila Tasos Corfu: ghena insulei Corfu! O mizerie!!!

Vila Thasos din Corfu, este de fapt ghena insulei Corfu!

Am venit aici 4 adulti cu un copil de 1an si 4luni.

Am decis sa venim aici datorita review-urilor bunicele cu o medie de 8.1 si de asemenea datorita unui alt review dat de o mamica cum ca ar fi ok pt copii, dar nu este deloc asa! Am rezervat prin Booking. Pozele lor arata foarte fain, dar realitatea este trista.

Am rezervat 2 camere din 21 iunie-26 iunie 2017. Cand am ajuns bineinteles ca nu am primit camere alaturate... daca asta ar fi fost asta singura problema as fi putut spune ca nu e bai...

Imi este si rusine sa povestesc ce mizerie de vila si ce conditii insalubre prezinta.

Inca de cand am ajuns aici am avut impresia ca vila este o carciuma ordinara parasita. Am crezut ca am gresit adresa, dar nu... nu gresisem. O sa vedeti pozele.

O sa povestesc despre ambele camere in paralel.

Intrarea la ambele camere este pe cate o usa de lemn veche, ambele usi defecte, gaurite si cu clante care dau sa cada. Aici, usile se trantesc si se inchid si deschid cu piciorul, ca sa poata fi folosite. De siguranta nici nu se pomeneste. Poate intra oricand oricine si poti ramane fara bunuri lejer.

Intr-una din camere, imediat ce intri te pleaneste un miros de wc de dai in Hepatita. WC/baie: fara aerisire. Cabina de dus pe structura mucegaita de lemn. Dulapioare cu manere cu vopsea pocnita. Da sa cada de pe manere. Baia din camera cealalta are cabina de dus pe structura de plastic cu usi de sticla, dar nu fuctioneaza. Nu ofera sapun sau gel de dus. Prosoapele chipurile albe sunt de un galben de prea multe utilizari si miros a soda.

Trecand spre bucatarie, te paleste un alt miros ingrozitor de igrasie. Frigidere vechi de 50 de ani, ruginite, dar vopsite peste rugina, de da sa pocneasca vopseaua si bineinteles ca frigiderele sunt defecte.

Plitele electrice sunt ultra ruginite, mi-a fost scarba si sa ma uit la ele.

Robinetele sunt infecte, necuratate si pline de calcar. Vesela este sub orice critica. Nici boschetarii nu ar folosi-o.

Patul nostru era un twin lipit. Scandura de jur imprejur zgaria pe toate partile si se desprindeau sipcile. Risti sa te accidentezi usor!

Patul din a2a camera nu are saltea ci 2bureti suprapusi.

TV cu tub intr-o camera si un LCD minuscul in a2a.

Nu au net. Noi 4 suntem pe Vodafone. Pe mine reteaua ma gasea in Albania si toti aveam net E. Nu functiona.

Nu au aer conditionat ci cate 1ventilator infect, in fiecare camera. Ventilatoarele sunt pline de praf de nu ai curaj sa le pornesti ca te apuca crizele de astm.

Usile de la balcoane sunt prinse in sarme. Poate intra oricine sa fure bagajele, fie prin balcon, fie pe usa principala.

A2a camera este chipurile renovata, dar acelasi miros oribil si aceeasi mizerie de mobila veche si utilitati ruginite si acolo... groaznic!!! Are o lustra tip elice. Desigur ca este defecta si elicele sunt desprinsa si dau sa cada in pat pe guests.

Piscina este frumoasa, dar pe langa piscina este gresie si risti sa iti rupi gatul pt ca aluneca chiar si cu papuci. Nu este deloc safe pt adulti, de copii nici nu mai zic.

Legat de micul dejun: inainte de a ajunge aici ni s-a dat mail sa alegem dintre 4tipuri si trebuie anuntat cu 1 zi inainte de vrei. Costa intre 3.5 si 4.5€ si daca vrei cafea sau suc te costa separat. In mail scria ca asta este pret de oferta ca daca vrei o cafea in timpul zilei pretul este triplu.

Sper sa pot atasa toate pozele cu dezastrul de aici. Am stat 1 noapte pt ca eram foarte obositi si am plecat. Sotul a negociat cu patronul sa plateasca doar 1 noapte si sa anuleze micul dejun si asa am plecat undeva in apropiere. Urmeaza sa povestesc de vila noua unde am stat.

Trimis de BeatriceC in 21.06.17 12:56:15
Validat / Publicat: 21.06.17 15:55:56
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Skiatos, Thasos, Olimpic Beach, Paralia Katerini, Zakintos

VIZUALIZĂRI: 1592 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (BeatriceC); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

adrianaglogo
[21.06.17 19:52:09]

@BeatriceC: Cu adevarat dezastru... Ziceam si intr-un ecou la alt articol ca grecii au inceput sa vanda orice...

Pacat, ajungem sa ne stricam vacanta pentru astfel de conditii de cazare.

Sunt curioasa, ati rezervat printr=o agentie, pe booking sau direct la proprietari?

Eu am fost in Grecia de multe ori, cu rezervari pe booking, pana acum a fost bine. dar incep sa am emotii pentru vara asta...

Vacante placute.

giuliani
[22.06.17 13:45:48]

@adrianaglogo: Si aici daca imparti costurile:

302/4pers= 75,5€ / 6 nopti = 12,58€/pers/noapte, adica

putin peste 55RON de persoana pe noapte.

Poate ne lamureste autorul cum sta treaba exact cu costurile, caci daca e chiar asa e clar de ce sunt conditiile mai proaste.

[22.06.17 15:16:43]

@adrianaglogo: prin booking am rezervat. Aici erau putine reviewuri si pe booking, dar bunicele si de aia am ales sa venim.

Am plecat de acolo la Vila Demis din Sidari, la 10min de acolo, cu masina si e foarte ok si curat. Si gazda de nota 10. Voi scrie cat de curand si despre asta.

Ca pret iesim mai ieftin aici. Suntem aproape de centru si plaje. E frumos

[22.06.17 15:21:36]

@giuliani: cam 25 euro pe noapte. Noi am rezervat din iarna crezand ca este oferta. Sincer... nici daca m-ar chema pe gratis nu m-as mai duce. Este periculos, insalubru si poti ramane fara bagaje. Drumul pana la plaja este plin de gunoaie imputite. Oribil. Nu te simti ca la mare... ci ca in ghetou

giuliani
[22.06.17 15:51:08]

@BeatriceC: Chiar nasol, pacat ca exista asemenea locatii care pot deveni chiar periculoase cand calatoresti cu un bebe.

Eu as recomanda sa scrii si pe booking un review actual, sa stie si altii la ce sa se astepte.

[23.06.17 17:08:54]

@giuliani: nu mai pot scrie pe booking pt ca dupa ce am ajuns la Vila Tasos, sotul a vorbit cu proprietarul sa ne anuleze rezervarea pt ca nu ne place de nici o culoare. A iesit cu scandal. Pana la urma am negociat sa ramanem o noapte. Pt ca proprietarul sa iasa in castig cu procentul de 20%, pe care il da la booking a sunat la ei si le-a spus ca am anulat rezervarea cu totul... desi am stat 1 noapte. Astfel, anuland nu mai pot scrie review pe booking si nu stiu cum altfel sa fac

adrianaglogo, BeatriceC, giuliani
Alte impresii din această RUBRICĂVilla Tasos: