ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.06.2017
JUN-2017
2 AD. + 2 COPII -- v: 6 & 1 an

încărcat de pe telefon!

Un sejur de vis, superb

Am fost in Zakynthos- Hotel Admiral Argassi in perioada 2-9 iunie 2017,2 adulti si 2 copii unul de 6 ani respectiv 1 an, am avut apartament si all inclusiv, am plătit 575 euro. Am fost cazați la parter, de pe terasa apartamentului mergeai 2 pași si intrai pe terasa hotelului.

Camera spatioasa, aer conditionat gratuit, de fapt cheia de la camera avea atasata o chestie de metal cu magnet pe care scria nr camerei si aerul pornea automat cand o introduceai, partea buna e ca puteai sa scoti cheia si sa lasi aerul pornit cand nu erai in camera. Aveai chicineta, eu nu am folosit-o, am avut all inclusiv. Baia era dotată cu cadă, iar in spatele wc-ului era o oglinda... la ce folosea nu am depistat :)), dar ne-am amuzat pe seama ei. In cea de-a 2 camera era o canapea pt o persoana.

Mâncarea foarte bine pregătită, proaspata si destul de diversificata: pui, porc, miel, curcan, peste, calamari, scoici, caracatita, chiftele... cu garnituri:cartofi, orez, paste, brocoli, conopidă, mazare, bame, vinete umplute, mini pizza etc, multe tipuri de salate, la capitolul prăjituri nu excelează... dar aveai înghețată foarte buna sau fructe proaspete, in rest chec, fursecuri, budinca, jeleuri.

Băutura: bere la halba, suc la dozator, cafea, vin, pun o poza meniul... barmanul e român si soția camerista.

Piscina se curata in fiecare seara, sezlonguri suficiente si gratuite.

Hotelul face parte dintr-un complex daca mergeai la celelalte hoteluri beneficiai de acceleasi servicii.

Hotelul avea un bar pe plajă deschis intre orele 11-17, si sezlonguri... dar marea nu era curata si cu pietre... noi nu am stat la plaja acolo.

In fiecare seara hotelul oferea un spectacol: seara greceasca, karaoke, dansuri... etc era si o petrecere pt copii de jumatate de ora.

Noi ne-am simtit foarte bine, si va recomand acest hotel!

Încă ceva, daca mergeti cu copii mici, va recomand hotelul Admiral, celelalte hoteluri din complex commodore si capitains au camerele mai mici si multe trepte de urcat, in cazul in care aveti si cărucior...

Trimis de Fl0r3ntina in 19.06.17 15:17:46
Validat / Publicat: 20.06.17 02:19:31
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Atena, pefkohori, paralia katerini

VIZUALIZĂRI: 2048 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Fl0r3ntina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Ioan Raita
[20.06.17 07:59:30]

Felicitări pentru alegerea stațiunii Argassi. Asta spun tuturor celor care scriu despre Argassi, pentru că eu sunt pur și simplu îndrăgostit de Argassi. Estun loc unde se simt bine și tinerii și cei în vârstă este mai multă liniște decât încelelalte stațiuni, dar și locuri de distracție suficiente. Am fost de două ori acolo și aș mai merge.

Am și o întrebare. Prețul de 575 euro, a inclus și transporul, sau acesta a fost separat?

Fl0r3ntinaAUTOR REVIEW
[20.06.17 10:56:23]

@Ioan Raita: separat... bineinteles, am mers cu masina, am avut si nopti intermediare la dus ne-am oprit in Paralia Katerini, si a 2 zi ne-am intors vre-o 40km spre Salonic si am mers spre Ioannina, Arta, Antirrio, Patras, Kyllini am trecut cu ferryboatul am avut sejurul de 7 nopti la Admiral iar când ne-am întors, ne-am oprit la Patras la Catedrala Sf Andrei apoi am mers spre Atena (foarte frumoasă autostrada de la Patras la Atena), a doua zi am fost in Aegina la Sf Nectarie, si ne-am intors in Paralia Katerini apoi București, am avut 10 nopți in total. A fost foarte frumos!

Fl0r3ntina, Ioan Raita
Alte impresii din această RUBRICĂAdmiral Hotel: