ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.06.2017
ÎNSCRIS: 10.07.09
STATUS: APOLLO

Ecou la ecouri, sau viata fara ele

Ieri am avut parte de una dintre cele mai frumoase surprize din viata mea, am primit o carte cu dedicatie. Este vorba de unul dintre colegii nostri @bucsa ioan care aduna intr-un jurnal calatoriile sale. Cartea se numeste “Jurnal de trairi in calatorii” iar calatoriile sunt in tara sau in afara tarii.

Tineam cartea in maini si acestea au inceput sa-mi tremure si mai mult cand am deschis cartea si am citit dedicatia scrisa frumos in josul primei pagini:

“ Pentru Mishu, in amintirea zilelor in care, scriind ecouri la postarile mele pe AmFostAcolo, m-a incurajat sa scriu aceasta carte”

Si asta m-a facut sa ma simt minunat, nu sunt singura care iubeste ecourile, si inca mai stiu multi oameni dragi care le iubesc la fel de mult ca si mine. Atunci mi-am zis ia sa vedem cum stam anul acesta cu ecourile, sa spunem un bilant la aproape jumatatea anului si nu pot spune ca sunt chiar nemultumita (e loc si de mai bine dar asta e) si am constatat printre altele ca am un numar impresionant de ecouri postate (am ajuns deja la 1500) si normal acum o sa comentati, dar si multe puncte primite. Asa este si nu am sa le neg. Acum insa am sa va spun ce ma face pe mine sa scriu ecouri:

1. Pragmatic - e o evidenta ca am dat votul sau nu (mi se mai intampla sa scriu ecou si sa fiu atentionata ca nu am dat votul), asa este din graba si nu din rea vointa

2. Sentimental - si de fapt asta conteaza mai mult, incerc sa fac ceea ce imi place mie sa primesc. Este foarte usor sa dai un vot, este ca o bifa, am citit sau nu articolul, votez destinatia sau persoana si trec mai departe. A fost o perioada cand eram suparata pe unele comentarii si atunci o perioada doar citeam, votam si atat si pot spune ca nu m-am simtit de loc mai bine asa, astfel incat am revenit la obiceiurile mele, cui ii convine bine, cui nu, asta e o sa incerc sa supravietuiesc gandindu-ma si la nemultumiti.

Eu sunt o persoana care iubeste ecourile si nu ma uit (de fapt ma uit telegrafic dar nu asta conteaza) la voturi si cine mi le-a acordat, insa cel mai mult tanjesc dupa ecouri si nu am sa dau ca si exemplu decat cel mai recent articol despre un muzeu al umorului in care ecourile mi-au inseninat mie ziua. Fiecare ecou in parte a mai pus o stare de bine asupra mea si eram in extaz citind si de asta imi place si mie sa scriu ecouri.

Am citit articole ale unor useri mai putin cunoscuti (din pacate in ultima vreme nu am mai reusit insa am sa ma mai straduiesc) si pe care i-am simtit ca le-am dat o stare de bine cu cateva vorbe spuse.

Uneori ecourile vin si cu informatii suplimentare ceea ce intregeste articolul in sine si atunci suntem cu totii castigati.

Acum stiti cum este acea vorba “Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita” nu pot sa nu fiu mandra si sa nu ma laud cu trofeul primit anul trecut “Cald cuvant bun” pentru ecourile din 2016. Nu stiu care dintre trofee sa spun ca mi-e mai drag, cel pentru performanta de peste an sau cel pentru ecouri, as putea spune ca performerul anului poate fi oricand altcineva, dar trofeul pentru ecouri este altceva si pentru asta ii multumesc lui Cornel.

Inca nu stiu daca voi da la publicare acest articol, este scris asa, la prima simtire si daca pana la final voi simti la fel in continuare probabil ca va si aparea.

Acum stiu ca multi nu scriu ecouri din mai multe motive, nu au timpul necesar (deoarece hai sa fim cinstiti, iti ia mult timp sa stai dupa ce ai votat sa mai si scrii un ecou) sau poate ca nu isi doresc asta.

Pe de alta parte asa am ajuns sa va cunosc mai bine pe multi dintre voi, iar voi la randul vostru sa ma cunoasteti pe mine, iar daca nu imi mai aduc aminte despre ce am scris in ecouri nu va suparati pe mine, daca un articol il mai poti gandi, mai poti “pritoci” la el, ecourile sunt scrise la moment si cu ceea ce gandesti atunci.

Foarte dragut este cand in anumite situatii (intalniri sau mini-intalniri AFA) ajungi sa-i cunosti pe cei pe care ii stii doar din articole si acele momente mi se par deosebite.

Mai am un moment dragut, la un moment dat sunt coplesita de evenimente si nu reusesc sa mai fiu la zi cu articolele, astfel incat ajung sa citesc unele articole la ceva vreme dupa aparitie si atunci sa comentez si am avut placuta surpriza sa mi se raspunda: “Credeam ca esti suparata pe mine” si nu din partea doar a unei singure persoane am primit acest mesaj.

Oameni dragi, va rog sa ma credeti ca nu mai reusesc sa fiu la zi, si atunci o iau haotic, insa daca cineva se considera “nemultumit” accept cu mare drag atentionare cu PM. Mi-e si mie jena uneori peste ce articole sar uneori neintentionat.

Haotic e scris pana la urma si articolul, dar este ceea ce am simtit ca trebuie sa va spun, sa va multumesc pentru ca apreciati ecourile mele si sa va multumesc pentru ecourile postate la articolele mele.

Sa aveti zile frumoase si concedii cat mai placute.

Trimis de mishu in 13.06.17 11:12:10
Validat / Publicat: 13.06.17 16:23:42

VIZUALIZĂRI: 1496 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P03 Si acestea sunt ajutoarele mele
Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?
[1 PMA]

ECOURI la acest articol - pg. 1 / 3

se afișează ecourile [1 - 30] din total 84
mishu [13.06.17 16:26:23] »

@mishu: , pot sa incep eu cu un ecou? nu se poate, trebuie sa am primul cuvant, sper sa nu fie si ultimul, asa ca spor la lectura.

In schimb nu pot spune expresia care m-a "consacrat", dar am sa trec peste

O zi frumoasa tuturor.

doinafil [13.06.17 16:36:22] »

În sfărşit, "start vot" de la mine!

mishu [13.06.17 16:39:51] »

@doinafil:

doinafil [13.06.17 16:42:56] »

Tot n-am fost eu prima?! Hai, te "iert" şi de data aceasta, n-am ce face, nu pot să ţin pasul cu tine!

De vreo săptămână (chiar două s-au făcut) de când mă străduiesc să completez un articol despre Roma.

La viteza cu care se postează articole nu cred că voi mai reuşi să-l termin.

Dar... gata!!! nu mai citesc nimic, am zis!!!

(Aiurea! , tu crezi că mă voi ţine de cuvânt? Eu nu cred!)

Uite că, deja, ai două ecouri de la mine!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][7 voturi]
ANILU [13.06.17 16:45:41] »

@mishu: Mare dreptate ai.

Recunosc şi eu m-am întrebat ce se întâmplă cu Mishu?

Ştii cât contează pentru mine când primesc un ecou la un articole noi sau mai vechi, fie că sunt de vizită, de apreciere sau cu întrebări despre articol.

La petrecerea de la Slănic, Kristina ne-a îndemnat pe toţi să scriem ecouri.

Aseară, în urma unui ecou de-al ei, i-am dat dreptate şi i-am mulţumit.

Iar ai dreptate articolele stăm să le pitrocim, dar ecourile le scriu instantaneu după citirea unui articol.

Aşa am făcut şi acum...

Acum vreau şi eu cartea, am s-o caut să văd unde o găsesc.

Toate cele bune.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][8 voturi]
mishu [13.06.17 16:53:08] »

@ANILU: Multumesc frumos pentru cuvintele spuse din suflet cat despre partea a doua, cred ca-i poti trimite un PM domnului Bucsa (@bucsa ioan), cred ca s-ar bucura sa-i fie citite si apreciate plimbarile.

AZE [13.06.17 17:29:14] »

@mishu:si daca as putea vota cu mâinile și picioarele as face-o, ai pus punctul pe i cu acest articol, ai dreptate. Si eu scriu acest ecou pe moment. Ai dreptate în privința timpului noi scriem articole, alegem fotografii, citim alte articole si votăm sau nu articole, votam sau nu fotografii, mai scriem si ecouri. Deja e prea mult, dar contează mult ecourile.

Eu sint o persoană care scrie mai rar ecouri, tocmai din motivul descris de tine lipsa de timp sau si putina comoditate. Mă concentrez prea mult la citirea articolelor în Așa fel ca să nu-mi scape nici unul si asta in ordine cronologica și asta mănâncă din timp. Dar crede-ma ca acolo unde trebuie scris un ecou chiar o fac (mai ales atunci când observ o informație eronată în articol, s-a întâmplat și invers si nu pot decât să mulțumesc, mai greșim e logic)

În final mulțumesc pentru acest articol ai deschis un subiect interesant. Călătorii si excursii plăcute (cu reviewuri si ecouri) in continuare

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][9 voturi]
mishu [13.06.17 17:34:17] »

@AZE: Si tu ai pus punctul pe i cu acest ecou si iti multumesc. Cred ca multi dintre noi ne regasim aici cu cate ceva. Vacante placute in continuare.

Floryn81 [13.06.17 17:40:21] »

@mishu: Și eu sunt de acord cu faptul că elaborarea unor ecouri solicită destul timp, așa că de multe ori mă muțumesc doar cu cititul și -de cele mai multe ori- cu votatul. Sunt destul de rare articolele pe care nu le votez; consider că prin votul meu ”foarte bun”/”bun” recompensez și eu un pic efortul celui/celei care își petrece timpul său liber pentru a scrie impresii aici pe AFA. Impresii care mie mi-au folosit în multe rânduri!

Pe viitor, o să încerc să îți urmez exemplul și sper să scriu mai multe ecouri, pentru că și mie îmi place să le lecturez pe acelea care îmi sunt adresate de alții!

Îți doresc o vară superbă, plină de călătorii cât mai reușite!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][6 voturi]
elviramvio [13.06.17 17:42:24] »

@mishu:

Draga mea, cand am citit ca ai contabilizat deja ecourile, am crezut ca a venit Anul Nou. Am pipait caloriferul, era rece deci caldura e de afara de la soare (pisicile se bucura, eu nu).

Da, te sustin intru totul, e frumos sa primesti ecouri si sa raspunzi la ele, sa raspunzi cu propriile tale vorbe, mai natural decat in articolul scris si care necesita un anumit format totusi. Simti ca nu ai scris in zadar, doar asa cum cred unii, pentru puncte. Scrii din placerea de a impartasi si altora cateva informatii, pareri, sentimente din locurile in care ai fost.

Timpul, asa este, e mare dusman cu placerile noastre si spun asta eu care acum am program de voie dar si de nevoie la cate sarcini imi asum in familie si menajerie.

Si eu sunt in urma cu multe articole, mai ales cele despre zone pe care le iubesc si vreau sa citesc totul sau sa privesc pozele in liniste, insa le dovedim noi!!

Hai ca m-am lungit/latit, las loc si altora!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][8 voturi]
liviu49 [13.06.17 18:40:13] »

@mishu: Corupatoareo! Ma faceti invidioasa ca ati primit cartea cu autograf. Aveam si eu in biblioteca trei carti cu autograf (una de la Dan Bitica despre Transfagarasan, una de la Adrian Paunescu, pe volumul Totusi iubirea si alta de la un autor al carui nume l-am uitat, primita in ianuarie 1975 la o tabara de instruire UTC la Campulung Muscel), dar acum nu mai am niciuna. Daca ar fi sa ma supar pe cineva ca nu mi le-a inapoiat, n-as sti pe cine sa ma supar, asa ma bucur ca cineva le-a citit (sper!).

Pe domnul Bucsa l-am cunoscut pe AFA in data de 06.03.2016, cand am citit articolul sau "Spre Maramures si inapoi in 2012 si 2015" Un articol scris pe inima si sufletul meu, care, din pacate a primit mult prea putine voturi, dar si ecouri la fel de putine. S-au gasit doi cititori sa scrie ecouri mai consistente, unul fiind @mishu, al doilea unul gura mare, care credea ca poate scrie un ecou de marimea unui articol, in care, ca sa deranjeze pe toata lumea, nu stie decat sa vina cu amintiri din epoca de piatra a turismului. In scurtul meu ecou il indemnam pe domnul Bucsa sa nu vada lucrurile rele si urate, care nu sunt putin in locurile cele mai frumoase (in speta Transfagarasanul) si sa vada doar locurile unde mana omului nu a apucat inca sa strice si sa distruga. Se pare ca a reusit ca, uitandu-se la o gramada de gunoi pe marginea unui rau la munte, sa vada doar raul si muntele.

Ma bucur ca a reusit sa scrie o carte, il invidiez (cum l-am invidiat si pentru vizita sa in Maramures) ca a scris o carte, cum ii felicit pe cei care au putut citi aceasta carte.

Numai bine si calatorii placute!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][7 voturi]
liviu49 [13.06.17 19:43:23] »

@AZE: Eu, din motive de coada ursului, am renuntat din octombrie 2015 sa mai scriu articole, iar din toamna trecuta am renuntat si le ecouri. Putinele interventii pe AFA au fost datorate de evenimente deosebite. Dar @mishu, cu setul de articole despre Petrosani, o zona foarte draga mie, m-a corupt si am cazut in pacatul de a scrie cateva ecouri. Nu am renunta la scris articole definitiv, mai am multe de amintit din plimbarile mele in natura, le-am asternut pe hartie, dar am zis sa le pastrez, sa le transmit baietilor mei, iar ei, poate, sa le transmite copiilor lor. Am primit cateva indemnuri de a le publica pe AFA, dar pana acum nu m-a convins cineva ca le pot publica. S-ar putea sa nu se stie si odata, ca niciodata sa mai scriu pe AFA.

Am citit pe nerasuflate articolele dvs despre drumetiile pe munte, am vazut ca aveti cateva articole din China, mai ales din Sanhai. Nu promit nimic, dar s-ar putea sa citesc ceva din ele, desi nu prea citesc articole despre restaurante, hoteluri, sau despre strainataturi. Nu ar fi imposibil sa va treziti cu un ecou despre Sanhai.

Pana atunci numai bine si calatorii placute!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]
danaeldreny* [13.06.17 19:49:28] »

@mishu: Și pe mine m-a încurajat

liviu49 [13.06.17 19:57:05] »

@ANILU: Sa va luati de mana cu corupatoarea@mishu, pentru ca am primit niste alarme cu niste articole din Bucovina. Din pacate timpul si lipsa calculatorului m-au impiedicat sa le citesc si sa pot adauga un ecou, cel putin la ele. Zona, alaturi de cea descrisa de @mishu, imi e prea draga, pentru a nu gasi ceva de pus pe hartie. Macar iau ceva din cele 25 de articole scrise de mine despre Bucovina in octombrie 2015 si tot scriu ceva, daca nu voi gasi ceva original. Ecourile le scriu in direct, mai rar reusesc sa mai corectez ceva. Nici cu articolele nu pierd prea mult timp. In octombrie 2015, avand mai mult timp liber, dar mai ales neuronul dispus sa nu ia foc, am scris articolele despre Bucovina, pe care le-am pastrat in forma in care le-am scris de prima data, fara prea multe corecturi. Cateodata mai citesc articolele deja scrise si puse la pastrare, ma mai amuz de ce am putut scrie, dar nu corectez nimic. Daca vreodata le voi publica, le voi publica tot asa, necorectate, pentru ca asa sunt mai aproape de ce am simtit cand le-am scris.

Dar cam multa vrajeala strica!

Numai bine si calatorii placute!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]
danaeldreny* [13.06.17 20:03:25] »

Se simte cu evidență că la Mishu a scrie ecouri vine din preaplinul sufletului.

Pentru mine a scrie ecouri ca de altfel toată experienta AFA este un exercițiu de socializare și mă scoate din cochilia din care îmi place să mă bag

liviu49 [13.06.17 20:10:47] »

@elviramvio: Doamna, intre doua raportari la Statistica si niste raspunsuri la Avocatnet, imi fac timp sa mai citesc cate ceva si pe AFA. O sa ma certati ca nu am scris nici un ecou la articolele dvs, dar nu prea citesc articole despre locuri din afara, desi stiu ca unele dintre ele le-as vizita si eu daca cine stie cand si cum voi ajunge pe acolo. Poate eu sunt nostalgic, dar mi-e dor de un articol al dvs. despre Bucuresti, la care sa adaug amintirile mele din preistorie (cum spun baietii mei, cand le descriu cum arata Bucurestiul in anii 1967-1970).

Mie mi s-a parut ca scriu in zadar si de aceea am renuntat sa mai public articole pe AFA. Continui sa scriu articole despre locurile vizitate, dar le pastrez pentru mine, sa le transmit urmasilor, sa afle cum arata aceasta tara pe vremea cand eu aveam anii pe care ii vor avea ei cand vor citi randurile mele. S-au strans multe, dar mai am multe de scris, asa ca nu ma plictisesc, chiar daca am ramas fara calculator (e ramas ciung de o memorie si se blocheaza. Cred ca se razbuna pe mine ca scriu prea mult), am mai multe locuri de munca la care trebuie sa fiu si prezent, sa si muncesc. Microbul turismului nu ma lasa in pace.

"Hai ca m-am lungit/latit, las loc si altora! "

Cu acest citat inchei, urandu-va numai bine si calatoprii placute!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
danaeldreny* [13.06.17 20:16:50] »

De ce o iubesc eu pe Mishu:

(că e un moment din acela de retrospectivă emoțională )

după o vreme de primit vizite gen citit-votat-plecat am înțepenit cu 4 articole cu 19 puncte.

A venit Mishu de la Petroșani și le-a ras pe toate plus a mai produs câteva articole, tot pe pagina mea.

E prima persoană care mi-a scanat pagina sus-jos și jos-sus - sau poate greșesc dar eu asta am dedus

Vă mulțumesc, Doamnă

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][4 voturi]
maria55 † [13.06.17 20:49:25] »

@mishu: Votat cu plăcere????!

Na, ca am spus-o eu... tu n-ai avut curaj suficient!!!

Zoazore [13.06.17 21:04:12] »

@mishu: Of, măi Mișulocă, of! Și eu am fost printre cei care se scărpinau în cap întrebându-se ”cu ce-am supărat-o pe @mishu? ”

Și mie-mi plac ecourile. Ele spun ceva despre trăirea produsă celui ce-a citit articolul. @krisstinna m-a-nvățat asta! Am ascultat-o și am foarte puține articole citite la care n-am scris ecouri.

Dar @mishu cu-aceste cuvinte calde spune totul!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
mishu [13.06.17 21:07:13] »

@Crazy_Mouse: Multumesc pentru lectura si aprecieri, iar ceea ce ai spus tu este cat se poate de adevarat si este si ceea ce gandesc si eu. Este vorba de munca mai multa sau mai putina in functie de o multime de elemente si asta trebuie sa apreciem.

Vacante reusite si tie care esti un exemplu pentru noi toti asa cum am mai spus.

elviramvio [13.06.17 21:10:58] »

@liviu49:

Multumesc pentru pomenire, cum zice Danaeldreny

Așa cum v-am promis inainte de plecarea mea in vacanta, Bucurestiul este pe lista mea si un articol este aproape gata de mult timp (si Doamne ce disecat va fi de colegul Liviu49!). Dar știți cum este, timpul e hain si n-am ajuns sa fac poze, un picut de pasuire caci am si eu indatoriri cu carul, desi aparent sunt libera de sarcini ????! Si da, pot spune ca imi este dor sa scriu putin despre Bucuresti, asa cum este el si asa cum l-am revazut acum.

Va doresc servicii usoare si lecturi placute! Si totusi, niste articole scrieti si pentru noi!!!

PS Am uitat, de , varsta ! Nu va cert deloc ! Cum pot certa un om foarte sincer ? Stiti cate articole am eu pe care nu le-am citit desi ma intereseaza mult ce scrie in ele ? Si cate am citit pe diagonala si n-am dat un ecou cat de mic ? Dar majoritatea au o steluta, semn ca trebuie sa ma intorc la ele. Pai Fluturasa cu Bulgaria ei m-a imbolnavit dar iar timpul ! Nu-i bai, vine iarna curand !!!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
mishu [13.06.17 21:14:54] »

@elviramvio: ???? Dacă nu ninge tot degeaba, iar ecoul tău arată și el cât de mult apreciem ecourile. După ecouri ma uit cel mai mult la un articol și chiar și la articolele altora. Am remarcat articole care aveau ceva voturi însă nici un ecou și atunci încercam sa scriu ceva care sa însuflețească puțin votarea, căci pana la urma cam asta fac ecourile, aduc și putina viața. Îți mulțumesc pentru vizita și frumoasele cuvinte spuse aici.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][4 voturi]
crismis [13.06.17 21:19:00] »

@mishu: Fain articol! Recunosc ca eu sunt mai lenesa, nu scriu foarte multe ecouri, desi le recunosc importanta; si mie imi place ca cineva sa-mi adreseze cateva cuvinte dupa ce am scris o poveste... Doar ca nu gasesc mereu energia s-o fac, vin asa de stoarsa de la munca, incat uneori abia mai sunt in stare sa citesc si sa votez! Stiu ca asta nu e o scuza pertinenta, doar si altii muncesc, si altii au zile incarcate si mii de chestii de facut. Asa ca am toata admiratia si respectul pt tine, care pui atata munca si suflet in articolele tale, ca si in ecourile aproape nelipsite! (Multi isi ridica semne de intrebare daca n-a comentat Mishu: unde o fi?! ce o fi facand?! o fi suparat-o cineva?! Se vede de la o posta ca esti un om foarte muncitor! Inca o data, respect!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
maria55 † [13.06.17 21:20:07] »

@mishu: ecourile aduc putina viata, zici tu... eu cred ca nu putină... si mai cred ca aduc si incurajări colegilor nou intrati! O vorbă bună adresata intr-un ecou unui new entry fac mai mult decât 1000 de cuvinte, uneori! Fiecare dintre noi am avut un inceput, fiecare dintre noi asteptam o apreciere sau doar un comment la articol!

Eu una... recunosc! Imi plac ecourile... ????

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][4 voturi]
mishu [13.06.17 21:21:59] »

@liviu49: Am ajuns la o alta persoana draga sufletului meu, o persoana ale carei ecouri (o vreme sub forma de PM) le așteptam cu mare emoție și neliniște punându-mi întrebarea dacă ii place sau nu articolul, ma cearta sau ma lauda. Sunteți o persoana de la care avem multe de aflat și învățat și dacă am reusit sa va aduc din nou la vedere asta nu poate decât sa ma bucure. Cred ca aici nu contează vechimea, statutul, sexul sau vârsta, contează ceea ce avem de spus, și nu am citit putine articole la care ecourile sa nu vina cu un plus valoare.

Exista si articole care nu va sunt pe plac (și probabil ca și eu o sa mai am așa ceva) însă pentru cele (așa cum a fost seria Petroșani) la care ați venit cu completări minunate, alături de alți useri, in final a ieșit ceva minunat și din care am aflat cu toții lucruri pe care nu le cunosteam. Va mulțumesc pentru vizita și aprecieri și va doresc o seara minunata.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
crismis [13.06.17 21:22:22] »

@maria55:

Ai mare dreptate, Maria, sa ne amintim ca toti am fost la un moment dat începători aici, pe site! Sa ne amintim si cine ne-a incurajat sa continuam, si cat a contat acest lucru pt noi!

mishu [13.06.17 21:26:53] »

@danaeldreny: Mulțumesc frumos de vizita și aprecieri și cred ca deja laudele sunt prea multe o sa zică lumea ca avem o înțelegere ????. Cred ca fiecare dintre noi apreciem ceea ce citim însă poate ca uneori nu avem curajul sau timpul sa răspundem, mai ales ca timpul este cel care ne pune piedici, sau uneori ai citit dar poate ca nu ești in locul potrivit in care sa poți gândi rapid un ecou. Nu cred ca exista cineva care sa voteze la foc automat, așa ca o sa dam vina pe altele pentru lipsa ecourilor... de exemplu pe timiditate ????.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
mishu [13.06.17 21:28:59] »

@maria55: Io centrez, io trag cu capul ????, ar fi fost culmea sa ma și votez ????. Și eu te iubesc Mărie, suflet drag și frumos și darnic și cu de toate. ❤️

ANILU [13.06.17 21:30:06] »

@liviu49: Hei, bine ai revenit, ti-am simțit lipsa pe aici la "socializare".

Timpul cred că este problema tuturor.

Toate cele bune.

maria55 † [13.06.17 21:30:31] »

@mishu: "cu de toate" precum shaorma????????????! Ete cine vorbeste...

adrianbogdan, ANILU, AZE, crismis, danaeldreny*, doinafil, elviramvio, irinad, liviu49, maria55, mishu, Yolanda, Zoazore
Alte articole din această RUBRICĂFilozofări de suflet (mai puţin turistice):