ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.06.2017
ÎNSCRIS: 16.07.12
JUN-2017
4 AD. + 4 COPII -- v: 6 luni, 6&9&10 ani

Ok, dar la tarifele de extrasezon

Am fost anul acesta la studio Filio dupa mai multe cautari. Am ales Filio pentru plaja si locul de joaca din curtea locatiei. conditii si servicii slabute, respectiv de 2 stele. La baie nu am avut sapun si nici gel sau sampon, cred ca s-a omis pentru ca prietenii nostrii au avut un sapunel mic si rotund, nu stiu daca si suficient. Oricum ne-am descurcat. Chicineta era ok, sumara cu cateva tacamuri si farfurii amestecate, plita mergea bine, dar s-a simtit lipsa unui cuptor cu microunde pentru confortul pregatirii unei mese calde. Frigiderul a functionat foarte bine. Baia sumara cu o perdea la dus, totul modest dar functional.

Locul de joaca cu leagane in stare buna, un pic bricolate si reparate de ei, masa de ping pong slabuta confectionata din niste pal vopsit in verde. Gratarul bun, maricel dar confectionat de amatori pentru ca nu avea tiraj si te afumai tot.

Plaja frumoasa, neamenajata cu nimic de locatie, erau doar sezlongurile legate cu lanturi si lacate ce le deschideai cu cheia de la usa.

Nu vreau sa par subiectiv dar pentru cei care ii intereseaza aceste detalii este bine de stiut, mai ales daca mergeti in perioada de sezon. Si pentru ca am ajuns si aici esenta postarii mele este aceea ca locatia este ok, dar la trifele de extrasezon, adica 30-35 euro/noapte. Din discutiile avute cu Dimitris la ei in locatie in perioada de Iulie si August au tarife de 95/110 euro/studio/noapte si 145/euro/apartament/noapte. In perioada de inceput de Iunie tarifele sunt la o treime. Indraznesc sa-mi dau cu parerea vis-a-vis de tarife, intru-cat am fost la fata locului si credetima ca nu sunt pe masura confortului si serviciilor. Sa nu va asteptati la cine stie ce finisaje si lucruri de calitate in incinta locatiei. Singura justificare ar fi apropiera de mare. Dupa 5 ani consecutivi de Grecia, va recomand alte resorturi mai confortabile, cu piscina proprie, loc de joaca si mic dejun la banii respectivi.

Pot spune ca preturile de extrasezon chiar sunt ok, conditii pe masura, iar vremea si marea nemaipomenite.

Vacanta placuta impreuna cu copiii!

Trimis de ady77 in 12.06.17 15:45:14
Validat / Publicat: 12.06.17 21:20:28
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Platamonas, Nei Pori, Paralia, Thassos,

VIZUALIZĂRI: 2809 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ady77); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster [15.06.17 10:23:52] »

Laura1289 [04.07.18 09:00:07] »

Ciudat la Filio

Din februarie tot vorbesc cu cei de la Filio. Soțul are un job solicitant și niciodată nu stiu cum lucrează. In sfarsit am aflat ca in august are câteva zile libere și am trimis mail la Filio Studio sa petrecem câteva zile frumoase, intr-un loc child friendly. Demetris ne-a făcut oferta de cazare și ne-a spus că trebuie să plătim 30% din pretul total, în decurs de 2 zile. Bun. Am cerut un nr de cont sa ii liberă banii, a zis " nu, accept numai transfer prin Western. " Am zis Ok, deși era un plus de 30 de euro pentru mine. Am zis totusi sa il intreb daca în caz de situație neprevăzută, și nu pot sa mai ajung la ei la data rezervată, imi da banii inapoi sau o parte din bani. Sau dacă mă pot caza în altă perioada, când au ei loc. Se pare ca intrebarile mele l-au enervat întrucât a zis ca alege sa nu mai facă deloc rezervarea. Ba chiar a fost destul de ironic și a sugerat că sunt nehotarata, când intrebarile mele erau firești, chiar nimic deplasat nu a fost, ba chiar i-am explicat situatia cu jobul soțului. Drept urmare, nici nu ma gandesc sa mai caut cazare vreodata la ei. Thassos e plin de locuri frumoase, oameni prietenoși și decenti, care nu pun conditii cum sa le trimiți banii și nu se supără dacă ii întrebi despre politica hoteliera.

====

ady77 [04.07.18 09:44:50] »

@Laura1289: Incearca la Studio Katerina, este lipit de Filio. Au aceleasi conditii si este administrat de sora mamei lui Dimitris. Noi am fost si am aflat ca initial a fost doar o pensiune iar ulterior mama lui Dimitris si matusa au impartit pensiunea in doua, fiind despartita doar de un gard.

Apropo de Dimitris sa stiti ca este un tip tanar la vreo 30 de ani si cam fitos si oportunist, si nu prea face compromisuri pentru ca au multi turisti.

Atentie insa ca in sezon au tarife mari si nu corespund cu ceea ce ofera. Merita sa incercati si in alta parte, vezi pe www.go-thassos. gr, direct la proprietari.

Bafta!

ady77