Aqvatonic Med Spa - Steaua de Mare

înscris/ă în 25.06.13
JUN-2017
+ COPII: 2

SPA-ul din Eforie

Am mers la Aqvatonic sau Steaua de mare in luna Iunie tocmai pentru a putea "fenta" eventuale neplaceri cauzate de vreme in aceasta perioada. Si chiar a fost o alegere buna, avand in vedere ca am prins si o zi ploioasa de parca era toamna. Daca esti cazat aici, acest lucru nu mai este o problema, deoarece la Spa-ul lor interior este super. Am vazut foarte multi turisti cazati la alte hoteluri care au venit aici. Sunt tot felul de chestii in bazinul lor care iti fac masaje subacvatice, apa avand temperatura intre 29 si 34 grade diferentiat, bazinul avand forma unui labirint. Exista si salina si saune calde, cu infrarosii, cu aburi. Foarte placut este si faptul ca se permite accesul copiilor fara restrictii in bazin desi apa are in cea mai mare parte 1.35 m si nu se leaga nimeni de tine, doar sa ai grija de ei.

Hotelul este in renovare, practic doar primele 2 etaje fiind amenajate, restul "in viitor". As semnala o problema, care poate fi rezolvata foarte usor, la receptie exista cateva fete care nu prea stiu ce inseamna sa schitezi macar un zambet, ca "da bine" pentru turisti sa fie intampinati frumos; nu sunt toate fetele asa, dar cand am ajuns noi la cazare, parca eram la un examen!

Am avut cazare intr-un apartament: 1 camera cu un pat foarte mare si una cu o canapea, nu prea stralucita. Deasemenea fiecare camera mai este dotata cu un patut pentru copii. Au minibar foarte bine aprovizionat. Camerele au fiecare cate un televizor led cu diagonala mare. In baie exista o cada (nu stiu daca si in camerele simple), insa chiuveta este un pic "ciudatica". Au asigurat tot felul de articole de igiena: gel dus, betisoare, pungi sanitare, sapun, casca dus, ...

Curatenia se face zilnic si doamnele de aici isi fac treaba cu prisosinta! .

Am avut masa cu demipensiune si desi cand am facut rezervarea am cerut MD + Pranz, am avut totusi MD+ Cina, dar nu a fost asta o problema. Aceasta a fost servita in sistem bufet la o braserie a lor, unde pot sa spun ca era super. Este undeva mai sus si se vede marea foarte frumos. Nu era aglomerat avand in vedere perioada in care am fost si asta a asigurat un comfort deosebit. Nu pot spune ca era foarte mare varitate la mancare dar era suficient incat sa gasesti oricand ceva care sa te satisfaca. Un minus aici: lipsa ciorbelor.

Una peste alta, pot sa spun ca intreg personalul se straduieste foarte mult sa asigure toate cele necesare turistilor pentru un sejur placut. Banuiesc ca in sezon cand este aglomerat, (spun asta si din cele citite in trecut), apar si probleme, dar acum in Iunie chiar a fost placut!

Impresii încărcate de iustin_79 in 12.06.2017 11:05:03

Validat / Publicat: 12.06.17 16:29:26

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (iustin_79); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  7650 PMA (din 12 voturi) nota2
  • sait oficial al acestei destinații:
  • Coordonate GPS ale acestui obiectiv: 44.07634100 N, 28.63742000 E - CONFIRMATE
  • Ai fost acolo? - Scrie impresii / Incarcă foto din excursie
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de iustin_79? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[12.06.17 16:29:51]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 64&ridAnt=78216

- crismis
[12.06.17 18:50:52]

@iustin_79: Chiar am remarcat ieri pe booking acest hotel...

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos