ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.06.2017
ÎNSCRIS: 25.07.09
JUN-2017

Nici nemulțumit, nici mulțumit

O experienta minunata

Hotel Aeria cazare, masa si piscina la Aeolis, Transport la plaja cu microbuzul Hotelului de la 9.30 si intoarcere la masa ora 13.05.

Cazarea la Aeria curat, prosoape ok la baie este facut din zid cu gresie, nu este cabina de dus sau cada. Are o perdeluta ok curata. un prosop de iesit din dus ptr picioare. Gel dus sampon hartie igienica sapunel zilnic. Frigider functional in camera. Asternuturi schimbate la 3 zile.

Ap aer conditionat functional o masa si 2 scaune la terasa. Atentie sunt tantari in camera luati-va ap tantari.

Pe balcon este suport de uscat rufe, puteti sa va luati carlige de acasa daca va sunt necesare. Nu se fura din camera insa aveti si un seif jos in dulap.

Am cerut cazare la etaj si asa ne a si dat. Drumul cu autocarul a fost f lung 14 ore cu opriri cam de 30 min. S a plecat din Bucuresti cu intarziere din cauza transferurilor din tara.

Masa si bauturile dim in sala de mese suc cafea ceai de la aparate. mancarea ok paine alba neagra pe care v o taiati singuri Nu au chifle baghete. unt president margarina la cutiute mici. miere gem ciocolata cu miniclatite

Sistemul Allincl cu bauturi de la bar incepe la ora 12.00 Ve ti intra cu pranzul si iesiti cu micul dejun care se termina la ora 10. Va taie bratara

Ptr ultima zi daca vreti sa serviti masa este 15 euro 1 pers Fara Bauturi!!! le platiti separat.

bauturile va sunt servite de barmana in pahar de plastic daca stati la Piscina daca stati in Lobby la pahar de sticla, Nu sunt stralucite bauturile gin brandy votca Exista cockteiluri aveti o lista ce intra la Allincl.

In sala de mese la pranz si seara va sunt servite bauturile vin si berea de catre ospatari cereti si va aduc ei la masa, taria va luati de la Bar voi cereti la Barman.

Daca doriti ceva gen usturoi lamaie cereti la ospatari si va aduc, este un ospatar care vorbeste romana Kostas el va poate ajuta la ce doriti sa aflati si sa va recomande excursii drumuri scurte etc

Noi am fost la Plaja Potos nu ne a placut am luat Taxi 10 euro dus 10 euro intors am fost 2 fam. este o Doamna de la receptie care face taxi dupa masa. Cine doreste sa mearga la Plaja Paradis tot cu Taxi dar cred ca i mai scump noi n am fost insa am inteles ca este cea mai frumoasa. Cu masina personala aveti cam 20 km de la Hotel

Excursii am luat cu barca din Potos ne a propus ghidul 30 euro de pers, din Potos este 25 euro de pers dar daca luati Taxi 10 euro dus 10 intors ajungeti tot acolo. Excursiile sunt 30 euro de pers cu autocarul tur de insula cu barca opriri ptr baie in mare, pescuit si plaja la Aliki 1 ora jum masa pe vapor frigarui si un pah vin sau suc de 1 pers

Giola de mers si vizitat de la hotel. Se coboara scarile care cam au 1 km este si o plaja jos care se vede de la hotel dar nu veti putea intra in apa sunt Bolovani

Traseul ptr Giola vi l recomand dimineata cand nu este soare f puternic Recomand adidasi ptr drum iar acolo sa va luati papuci sau ceva de intrat in apa ptr ca sunt ARICI pe stanci chear la intrare

2 pers s au intepat in Arici acolo. Si. au scos tepii singur cu acul din picior nu au mers la Dr

este traseu de tara gen off roud pana la Giola acolo ve ti coborai pe stanci pana la acea piscina atentie ptr copiii si cei invrsta. De vizitat, o veti admira si de pe mare daca mergeti cu barca.

Este 1 data cand ajungem pe Thassos ne -a placut Plajele majoritatea au si pietricele. Noi am fost la Psili Ammos nu am folosit papucii de plaja. Ptr Sezlong trebuie facuta consumatie 5 euro 1 bere draft sau 0,33 sticla Heineken Mai ieftin la Aliki 0,5 heineken 4 euro

Deci Peisaj frumos de la Aeolis, Vreme buna soare mai puternic decat pe Halkidiki luati-va lotiuni de plaja bune si antitermice si No spa ptr a evita insolatia.

Noi am luat aceasta vacanta pe targ cu 200 euro 1 pers si cu transport inclus Suntem multumiti

Masa este in general axata pe mancare gatita nu pe fripturi la gratar A fost gustoasa nu ne-am imbolnavit de la nici un fel de mancare. Tzatzichi f bun fructe mere piersici pepene galben rosu caise felii de grep fruit si portocale. Nu am avut animatie nici Seara Greceasca.

Daca doriti informatii suplimentare va stau la Dispozitie

Vacanta placuta Tuturor

Trimis de marival in 11.06.17 16:29:06
Validat / Publicat: 11.06.17 20:21:00
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Sonia Village Halkidiki Julia Hotel

VIZUALIZĂRI: 4227 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marival); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P20 Pranz

AZE
    [12.06.17 00:07:25]

@marival: Buna ziua. Ma bucur atunci cand mai apare cate un articol pozitiv despre acest loc atat de drag mie. Pana acum au fost 3 reviewuri pozitive si 2 negative, acum dupa articolul tau este 4 la 2 (adica 4 reviews pozitive si doua negative)

Pentru Grecia este super serviciul de AI gasit acolo. Chiar daca era putina aglomeratie nu se statea la coada dupa o masa libera, un lucru totusi nu am inteles niciodata: inghetata era doar pentru copii.

Plaja care am folosit-o predominant a fost plaja hotelului cu stancile si aricii de mare. Nu m-a deranjat nimic in moment ce aveam slapii in picioare, iar copilul era super incantat sa mearga cu barcuta gonflabila din dotarea personala si sa caute crabi in crapaturile stancilor de la plaja Kalami (asa se numeste plaja) Bineinteles ca avand Loganul din dotare am explorat toata insula inclusiv varful Ipsarion. Microbuzul hotelului era la fel de punctual doar ca nu am avut nevoie de el.

As mai avea o mica observatie la pretul descris de tine in caseta tehnica. Acolo ai scris 200 eur 2 persoane in articol ai scris 200 eur o persoana. Clarifica te rog prin ecou detaliile exacte. Noi am platit in 2015 exact 2245 lei pt sejur 7 nopti Aeria Thassos fara transport (deci undeva la 400 eur fara transport, pt copil era gratis)

[12.06.17 09:55:29]

La solicitarea autoarei, articolul a "primit" o ilustraţie muzicală sau video-muzicală - vezi mai sus, imediat sub titlu.

Daca aceasta preferă o altă melodie sau un alt videoclip, este rugat să ne scrie (aici, ca ecou, ori pe PM)

marivalAUTOR REVIEW
    [12.06.17 12:34:55]

@AZE: Bună 400 euro 2 pers cu AI și autocar bilet luat noiembrie 2016 targ

marivalAUTOR REVIEW
    [12.06.17 12:41:43]

@webmaster39: Mulțumesc ff mult melodia aceasta o și doream Felicitări mi. ați ghicit gandul

AZE
    [12.06.17 14:37:07]

@marival: multumesc pt info, a fost un pret bun

AZE, marival
    Alte impresii din această RUBRICĂAeria Hotel: