ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.06.2017
STATUS: CHIBIȚ
JUN-2017

încărcat de pe telefon!

Nu recomand nimănui!

Am fost furati de personalul de curatenie!!!

Sambata dimineață am pus niste bani in portofel (lei), pe care l-am lasat in geanta, in camera. La pranz, o doamna a spus ca a descoperit lipsa unor bani din portofel si ne-a întrebat daca este aceeasi situație si la noi. Imediat am urcat si am descoperit ca îmi luaseră 500 de lei din portofel. Nu mi luaseră pe toți, fete finuțe :)) cateva minute mai târziu, holul hotelului era plin cu familii de romani care constatasera ca fusesera furate. 8 familii. Numai romani.

A venit un echipaj de politie, au vorbit cu recepționera, care a făcut o lista pe un post-it cu numărul camerei si suma lipsa. Echipajul a plecat, fara sa fi intrat în vreo camera.

Imediat după, au venit reprezentanții agenției locale care ne-au întrebat de ce nu am cerut seif la recepție!!! Si au spus apoi ca e ciudat ca suntem doar romani implicați. Recepționera, intrebata ce parere are, ne-a spus in fata ca ea crede ca mintim. Managerul de personal a spus ca urmează sa vina un echipaj de politie romana, sa asteptam.

Cum am văzut ca nu se întâmplă nimic, am sunat la numărul de urgenta de la consulat si domnul Daniel M. s-a informat si in 20 minute mi-a spus sa mergem cu toții la secția de politie sa depunem plangere penala. Acolo ne-au adus un translator din bulgara in engleza si cu ajutorul lui am depus cu toții plangere. Am stat pana la 23.15 in sectia de politie.

Si ca sa fie treaba treabă, in ultima zi, inainte sa plecam, am gasit pe balconul camerei excremente de șobolani.

Trimis de Livia1 in 10.06.17 16:53:39
Validat / Publicat: 10.06.17 17:30:12

VIZUALIZĂRI: 1295 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Livia1); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Excrementele de șobolani
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[10.06.17 17:27:25]

@Livia1: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Conform politicii saitului, seturile de impresii cu evaluări "zero peste tot" sunt publicate FĂRĂ NOTE, fiind considerate scrise (prea) la supărare, lipsite probabil de minima obiectivitate aşteptată.

Daca doreşte, autorul poate reveni asupra evaluărilor, fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII (dacă articolul nu este încă publicat), fie scriind un ecou în care specifică noile evaluări (dacă timpul alocat editării a expirat)

Regretabil incidentul. Având în vedere absența oricăror altor informații despre hotelul în care ai fost cazată, fiind vorba doar de o avertizare, articolul se publică fără PMA.

Arya
    [10.06.17 18:21:22]

@Livia1: Oare închirierea unui seif nu ar fi costat mai puțin decât paguba suferită, nervii, timpul pierdut la poliție etc. ?

Livia1AUTOR REVIEW
    [10.06.17 18:40:32]

@Arya: dar dvs vi se pare in regula sa fiti furata din camera, de personalul hotelului? Seiful despre care vorbiti era doar la receptie. Nu era portabil.

Arya
    [10.06.17 18:54:55]

@Livia1:

Nu, nu este normal, tot așa cum nu este normal sa fii furat în autobuz, tramvai etc. Dar ce ai făcut tu pentru a preîntâmpina incidentul?

Orice hotel pe unde am fost, în orice tara, își declina explicit orice responsabilitate în cazul dispariției banilor, bijuteriilor sau a altor bunuri de valoare nedeclarate și nedepozitate în siguranță.

DE obicei folosesc seiful din cameră, gratuit sau cu plată după caz.

Au fost situații în care nu-mi încăpea laptopul în seif. Atunci l-am băgat în troler pe care l-am închis cu cifru și cu lacatel, ca la aeroport. Nimeni nu a îndrăznit sa forțeze lacătul.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
    Mihaela32
    [14.08.21 22:35:56]

@Livia1: Da, i se pare in regula orice atata vreme cat are sansa se se certa cu cineva, pentru ca individa din asta traieste.

Livia1, Mihaela32
    Alte impresii din această RUBRICĂAquamarine Hotel: