ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.05.2017
DIN: Tecuci [GL]
ÎNSCRIS: 29.05.17
MAY-2017

Aldemar Olympian Village Family Resort *****

Am fost cazati in acest complex la inceputul lui mai 2017.

hmmm... ce pot sa spun... un resort foooarte mare, in prima zi chiar am folosit harta pusa la dispozitie la cazare.

Cinci dar nu prea cinci stele in sensul ca exista mai multe corpuri de cazare, dincolo de bungalow-uri, care nu sunt din aceeasi "categorie". Astfel ca prima cazare - camera 101- am refuzat-o imperativ. Nu m-ar fi deranjat dimensiunea, dar mirosul de igrasie chiar mi-ar fi stricat tot concediul. Am solicitat alta camera (eram impreuna cu alti prieteni care fusesera cazati intr-un alt corp si asa am facut diferenta... daca nu... probabil m-as fi resemnat) care ne-a fost pusa la dispozitie fara comentarii.

Noua camera... surpriza... mare, aerisita, desi era tot la parter, fara mirosuri adiacente, inspectia de rigoare... baie extraordinara... mai putin faptul ca probabil o bruneta se pieptanase dupa "curatenie".

La capitolul curatenie in camera... totul era la modul superficial.

Ei si acum sa va arat si partile bune: asternuturi si prosoape impecabile.

Resortul in integralitatea lui frumos, gradini ingrijite, curatenie la piscine, restaurantele aveau program non stop (tip buffet si a-la- carte cu programare) iar mancarea... chiar aveai de unde alege, pe toate gusturile, diversificata, proaspata. Sa fiu putin carcotasa aveam asteptari la fructele de mare... dar la acest capitol foarte slabut. Am compensat la o taverna din Olympian Village (desi am avut AI... am fost la vizitat... va povestesc).

Plaja foarte mare, amenajata cu sezlonguri suficiente, intrare lina in mare, beach bar... cam tot ce-ti dorea inima.

Distractia pentru copii- un mare topogan, program de animatie la piscina, teren de tenis si fotbal... pe scurt aveau activitate.

Distractia ptr mamici- spa-ul... ei aici nu prea m-am apropiat... cel mai simplu masaj, de 25 min pleca de la 88 euro... nu prea am frecventat, mi s-a parut scump.

La fel de scumpe mi s-au parut si shop-urile din resort (ca deh... erau mai multe)

Per total... ok... nu 5 stele (greu de gasit la un buget rezonabil in Grecia), recomandabil.

Trimis de Lorisca in 30.05.17 15:57:01
Validat / Publicat: 30.05.17 17:46:04
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: THASSOS

VIZUALIZĂRI: 2692 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Lorisca); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster95 [30.05.17 16:59:55] »

@Lorisca: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat în rubrica "Aldemar Olympian Village Family Resort [Skafidia], KYLLINI" (nou-creată pe sait)

Lorisca [30.05.17 17:30:07] »

@webmaster95: da, coordonatele sunt ok

webmaster [30.05.17 17:52:28] »

Carmen Ion CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA [30.05.17 17:53:19] »

Webmaster: de ce e încadrat reviewul la rubrica Peloponez, din moment ce pe hartă apare clar că e situat în Corfu?

Am deschis harta din link fiindcă eram curioasă ce resort de 5 stele se află în Peloponez...

Lorisca [30.05.17 18:01:44] »

@Carmen Ion: coordonatele corecte:

Latitudine: 37.706992

Longitudine: 21.322668

SKAFIDIA, ILIA, OLYMPIA, PELOPONNESE

Carmen Ion CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA [30.05.17 18:03:28] »

@Lorisca: OK, văd că s-a schimbat harta.

calatorul [17.09.17 20:20:36] »

@Lorisca: Multumim pentru informatiile oferite si impresiile impartasite, alegeri inspirate si vacante frumoase.

marga b [18.06.18 11:48:06] »

Lorisca cu ce ati mers, avion sau masina, daca ati fost cu avionul, cat a durat transferul de la aeroport?

Lorisca [18.06.18 13:03:32] »

@marga b: Buna! Noi am mers cu masina.

marga b [18.06.18 13:41:20] »

@Lorisca: multumesc, mi-am dat seama dupa ce am lansat intrebarea

Noi plecam pe 27.06 cu avionul.

Inca o intrebare, ce localitate este mai apropiata de resort?

Lorisca [18.06.18 16:53:31] »

@marga b: Cu mare drag iti recomand o vizita la Olympia, o asezare micuta dar cu niste taverne grozave, dar mai ales recomand o vizita la Complexul Arheologic. In rest Fanaras parca era aproape.

Noi de la Andemar am dat o fuga si pana in ZaKynthos, daca nu vreti sa stati doar la plaja.

Distractie placuta si nu uita... ca au mai multe categorii de camere. Verifica, si daca nu iti place... soliciti schimbarea camerei.

marga b [18.06.18 19:59:51] »

Mulțumesc mult, probabil ca o sa închiriem și noi mașina și mergem in Olympia, Zakyinthos este pe lista de anul viitor (a fost și anul acesta dar...) I In rest odihna, leneveala sibtot ce se mai poate.

Încă o data mulțumesc.

calatorul, Lorisca, marga b
Alte impresii din această RUBRICĂAldemar Olympian Village Family Resort [Skafidia]: