ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.04.2010
ÎNSCRIS: 17.07.09
JUN-2009
team-building

Foarte nemulțumit

NORDSEE - fast food fish/sea food

În Iunie 2009, am stat în Viena o săptămână, în interes de serviciu şi cum nu am avut asigurat decât micul dejun, am luat masa în mai multe locuri în oraş, în zona Mariahilferstrasse.

Am scris deja despre Centimeter aici: click aici

La iniţiativa unor colegi, întruna din zile am intrat să servim masa la restaurantul (fast-food-ul) NORDSEE, situat pe Mariahilferstrasse, nr. 84.

Proastă alegere.

Trebuie să precizez că, ca un ardelean ce mi-s, chiar îmi plac preparatele din peşte, dar la Nordsee, am găsit de fapt un fel de fast-food cu preparate din peşte/fructe de mare, care nici pe de parte nu au fost pe gustul meu.

Am luat un file de pangasius, cartofi pai şi 100 grame de creveţi, dar nu am putut să mănânc aproape nimic, modul de preparare fiind departe de gusturile mele.

Nu ştiu ce să zic, poate nu am fost eu inspirat, când am luat ce am luat, mai mult ca sigur că sunt şi preparate comestibile, nu vreau neaparat să dau cu piatra, dar mie nu mi-a plăcut.

Atmosfera din restaurant era ok. , cam aglomerat, curat, personalul serviabil (restaurantul funcţionează în regim împinge tava), dar mâncarea fără gust.

Îi aştept pe colegii cu experienţe fericite la Nordsee, să mă contrazică.

În total, nota mea de plată a fost în jur de 20 Euro, pentru nimic.

Saitul, îl găsiţi aici:

click aici

Din păcate AmFostAcolo şi nu o să mai merg.

Trimis de creivean in 01.04.10 21:59:55
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în AUSTRIA.

VIZUALIZĂRI: 3783 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

david
[01.04.10 22:53:57]

Pot spune ca nu imi place pestele in mod deosebit dar am mancat la Nordsee Innsbruck si Nordsee Parndorf un file de somon cu glazura de cascaval si garnitura de cartofi natur foarte delicios.

magdalena
[01.04.10 22:55:58]

Din majoritatea fotografiilor nu reiese la care local fac referire, poate era bine sa precizezi la fiecare foto sa stim si noi.

creiveanAUTOR REVIEW
[02.04.10 07:46:06]

@magdalena

Din păcate, nu mai ştiu unde am pus pozele de la Nordsee.

Eram cu laptopul de serviciu, unde le-am descărcat şi pur şi simplu nu le mai găsesc.

Toate cele 5 foto sunt din Centimeter II.

@david

Mai mult ca sigur că, aşa este.

Se poate mânca şi bine în Nordsee, dar eu nu pot să recomand a se mânca acolo, dacă mie nu mi-a plăcut mâncarea şi conceptul de fast food fish/sea food, pe care-l au.

[02.04.10 08:58:25]

completat '[Centimeter II]' in descrierea celor 5 poze

Traveller
[02.04.10 13:00:17]

Am fost si la un Nordsee aflat intre Stephandom si Dunare unde am mincat un delicios file de somon cu cartofi prajiti si sos.

Nordsee exista si in Romania ( cel putin eu am mincat in Feeria din Baneasa ) fiind un lant specializat in produse din peste.

@Crevian:

Cred ca ce ai mincat tu nu a fost o alegere fericita; eu pot sa spun ca am mincat de citeva ori la ei si am fost multumit !

In schimb preturile mi s-au parut destul de mari !

creiveanAUTOR REVIEW
[09.04.10 21:11:58]

Coordonate GPS NORDSEE Mariahilferstrasse:

N 48. 19756º x E 16. 34784º

Alina Morar
[29.04.10 11:24:38]

Si eu am mancat la NordSee la Parndorf. Mie mi-a placut foarte mult. Eu sunt mare mancatoare de peste, dar pangasius nu prea imi place.

Alina Morar, creivean, david, magdalena, Traveller
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Viena? :