Pensiunea Teleptean

înscris/ă în 16.05.17
DEC-2016

TIPĂREȘTE [doar articolul] SAU [articol + ecouri]

Craciun si Revelion 2016

Am hotarit acest an sa petrecem Craciunul si Revelionul in Maramuresul cel laudat. Si am inceput cu luni de zile inainte sa ce documentam cam ce oferte sunt in functie de conditiile noastre si in final am optat pe Pensiunea Teleptean

L-am contactat pe patronul pensiunii Domnul T. i-am spus ce dorim (am fost 2 cupluri cu un adolescent de 16 ani) si dupa citeva zile a revenit cu o oferta bazata pe cerintele noastre (ne-a costa € 700 pentru 12 nopti all inclusive de persoana) ceea ce ne-a convenit.

Nefiind din partea locului ne-a ajutat sa gasim un sofer care ne-a dus in zilele de pauza (pauza de mincare bautura si somn) in difereite ouncte turistice (Cimitirul Sapinta, Minastirea Birsana etc) si ne-a fost de ajutor.

Cind am ajuns la pensiune am fost intimpinati de la intrare cutraditionala palinca si afinata facute de casa.

Apartamentul si camera dubla inchiriate au fost curate, caldura a fost suficienta.

In ce priveste mincare si bautura totul a fost la superlativ si din plin!

Piscina acoperita, piscina sarata si cele doua saune sunt perfecte dupa portii indestulatoare de mincare (mincare bio).

Despre personal numai de bine! Toata lumea te face s ate simti ca acasa.

Recomand din tot sufletul aceasta Pensiune. Multumim domnule Ghita T.!

Impresii încărcate de Nicole19 in 16.05.2017 17:13:04

Review-ul a fost validat (publicat pe site) in 16.05.17 / 18:15:11

VIZUALIZARI: 171

Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Nicole19); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
NOU! Deţineţi ori administraţi o unitate hotelieră? AmFostAcolo vă pune, de-acum, la dispoziţie pachetul de promovare CONTACT CITIŢI MAI MULT [+]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3600 PMA (din 7 voturi) nota2

[16.05.17 18:13:53]

@Nicole19: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 31&ridAnt=77638

[16.05.17 18:26:28]

@Nicole19: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

- Nicole19
[16.05.17 18:29:29]

@webmaster26: Da coordonatele sunt corecte. Multumesc.

• Relaxare si liniste, personal foarte dragut (Jun.2015) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 19.07.15 de aurora56 din TULCEA) - RECOMANDĂ