ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.04.2010

Foarte nemulțumit
Sub orice critică
Foarte nemulțumit
Sub orice critică

Sandra Club - daca va doriti un concediu de COSMAR ati nimerit unde trebuie! Noi nu am rezistat decat 2 zile.

Dupa ce am asteptat o vara intreaga concediul si dupa ce m-am documentat suficient de bine (credeam eu) inainte de a alege hotelul Sandra Club am plecat la inceput de septembrie spre minunata Tunisie.

Voi incerca cat mai pe scurt sa fac o caracterizare obiectiva a acestui hotel. Detalii mai puteti citi si la Hammamet Garden Resort (hotelul la care ne-am mutat dupa doua nopti).

La prima vedere Sandra Club pare un hotel OK, cand incepi sa te instalezi lucrurile incep sa se schimbe. Camerele (nu stiu daca toate dar noi am incercat 2, una la parter si cealalta la etajul 1) sunt urat mirositoare (asta ca sa fiu eleganta, pentru ca in realitate put! Prima camera a mucegai iar a doua canal), lenjeria este gri-galbuie, jilava si miroase infiorator. Dulapurile sunt pline de furnici, si cand spun pline sa nu credeti ca vedeti asa, un sir indian discret pe acolo, NU, dupa o noapte petrecuta in dulap hainele voastre vor arata ca o felie de paine cu unt uitata in iarba, la noi a fost trist pt. ca nu erau numai ale noastre ci si ale copilului. Aerul conditionat nu functioneaza, este doar pe post de ventilator, dar nu va sfatuiesc sa-l folositi pentru ca vi se umple camera de miros de sobolan mort instantaneu! Draperia care ar trebui sa va protejeze camera de razele puternice ale soarelui este dintr-o musama foate groasa care se incinge si care emana si ea un miros de plasic incins.

Distractia adevarata incepe insa odata cu programul Disco care dureaza pana pe la ora 1 noaptea si nu iti dai foarte bine seama daca este de la hotelul tau sau de la cel alaturat, dar nu conteaza pentru ca oricum te crezi pe scena! Este foarte bine pentru tinerii veniti la distractie, dar pentru cei ca noi care alesesem hotelul ca fiind unul recomandat famililor cu copii mici este groaznic cand iti vezi copilul trezindu-se din sfert in sfert de ora, asa brusc in picioare in pat si plangand, transpirat tot, pentru ca evident aerul conditionat nu functioneaza, iar usa, respectiv geamul nu il poti lasa deschis nici din cauza zgomotului nici din cauza pisicilor (poate chiar si a sobolanilor, nu stiu, dar altfel de ce atatea pisici? ).

Plaja este cam la 300 m de hotel, drumul nu este foarte lung dar nu are nici un pomisor care sa te apere de soare cand te intorci de la plaja.

Singurul lucru OK este mancarea, diversificata, proaspata, buna, suficienta, dar dupa ce ai vazut camerele parca incepi sa-ti pui semne de intrebare.

Norocul nostru a fost ca am reusit sa ne mutam la alt hotel, pacat ca nu ne-am gandit dupa prima noapte si am mai suportat-o si pe a doua

Poze nu am decat cu pustiul la piscina, pt. ca nu mi-a trecut prin minte sa pozez si camerele, dar oricum mirosul si galagia nu le puteau reda.

Trimis de iuliagh in 01.04.10 10:09:04
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TUNISIA.

VIZUALIZĂRI: 1588 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (iuliagh); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Piscina mica de la Sandra Club

Diaura*
[01.04.10 11:06:33]

Totul e bine cand se schimba in bine. Pacat ca ai si o amintire atat de neplacuta despre Tunisia.

webmasterXY*
[01.04.10 11:07:00]

iuliagh, binevenite aceste impresii. Ma gandeam totusi ca ai putea nota si categoriile "Bucatarie & Masa" si "Plaja & Marea". Ce zici?

[01.04.10 12:22:01]

webmaster12: OK, dar din pacate nu reusesc sa-mi dau seama cum se face, poate ma ajuti tu cu un procentaj minim pt. ca nu as vrea sa creada cineva ca am fost multumita per ansamblu.

Diaura: da, bine ca s-a rezolvat si nu ne-am chinuit tot sejurul! Acum chiar ne amuzam, ii spun sotului ca daca ma supara il trimit la Sandra Club in vacanta si facem tot felul de glume!

webmasterXY*
[01.04.10 12:27:36]

iuliagh, ne spui in ecou ce procentaj vrei sa treci la cele 3 rubrici si modificam noi

[01.04.10 12:31:29]

webmaster 12: Bucatarie si masa 40%; Plaja si mare: 25%; Distractie: 1% (se poate?) Multumesc mult!

[01.04.10 12:34:10]

din pacate nu se poate pune exact 40% si nici 1% (cat ai vrut tu) dar am pus valorile cele mai apropiate (37,5 respectiv 0).

[01.04.10 13:39:02]

Multumesc mult !

gushpi
[01.04.10 15:51:01]

aici ti-am dat SB (super bonus); dupa ce ma intorc din Tunisia, iti mai trimit cateva voturi...

[01.04.10 22:39:28]

gushpi : Merci mult si o vacanta frumoasa in Tunisia ! Sper sa te fi ajutat in alegerea pe care ai facut-o .

bose
[08.05.12 23:52:22]

Cum ai reuşit să faci transferul sau mutarea la alt hotel? Ai plătit alţi bani pentru noua locaţie sau ai apelat la agenţie şi te-a transferat la alt hotel? Ai pierdut ceva la faza asta? Întoarcerea în ţară s-a făcut la data stabilită la plecarea din ţară sau s-a amânat puţin?

Nu a fost dificil să te muţi la alt hotel? Care au fost implicaţiile şi care au fost paşii - demersurile făcute în acest sens?

[09.05.12 11:37:12]

@bose: Dupa ce am schimbat 2 camere care ne-au convins sa schimbam hotelul, am contactat ghidul local al agentiei romane, i-am spus care este problema si am rugat-o sa ne dea o varianta pentru a schimba hotelul. Ne-a spus ca o putem face dar ca trebuie sa mai platim o diferenta (ceva peste 100 Eur -am fi platit si mai mult, pt. ca eram hotarati in cazul in care nu se putea, sa mergem noi direct la alte hoteluri sa ne cazam). Am spus OK., ne-a rugat sa asteptam pana pe la ora 17 cand va trimite un sofer sa ne transfere, am intrebat daca putem merge singuri cu taxiul, ne-a rugat sa asteptam inca 1 ora sa ne confirme telefonic ca putem merge la celalalt hotel. Cand am primit confirmarea, ne-am urcat bagajele in taxi si am plecat!

Deci: am platit diferenta de tarif la hotelul la care ne-am mutat, si am plecat inapoi spre tara la data stabilita. Daca am fi dorit prelungirea cu o saptamana ne-ar fi costat mult mai mult decat daca am fi cumparat din tara 14 zile (ne-a explicat ghida ca acest lucru este pt. ca avionul se intoarce cu 3 locuri goale, diferenta era cam de 400 EUR si nu merita)

Sper sa-ti fo fost de folos

bose
[09.05.12 22:14:42]

Mă interesa în ideea că nu şti cu ce situaţii te poţi întâlni ca turist şi e bine să şti ce variante ai în caz de nevoie. Nu am mai întâlnit o astfel de situaţie şi de aceea eram curios. Sper să nu am nevoie de această manevră pe durata concediilor mele dar nu ai de unde să şti când poţi ajunge în astfel de situaţii neplăcute.

[10.05.12 10:12:52]

@bose: Nu doresc nimanui sa fie atat de nemultumit incat sa fie nevoit sa schimbe hotelul, dar noi nu am mai fi rezistat fizic inca o noapte. Cu un an inainte fusesem la Tour Kalef unde a fost superb, camera cu o priveliste minunata, conditii ok, deci aveam cu ce compara...

bose, Diaura*, gushpi, iuliagh
Alte impresii din această RUBRICĂSandra Club: