Vila Verde Hotel

înscris/ă în 18.05.15
MAY-2017

la PMM* = 1070 MDL

Furios

Am călătorit destul de mult in aproape toata Europa, am mai fost in Moldova, am întâlnit oameni deosebiți, dar aici am întâlnit o situație incredibila

Sunt cu un grup de circa 40 de persoane (majoritatea necunoscuți)

Ospatarii ne-au solicitat sa ne alegem unul din cele 4 meniuri disponibile si apoi soc, sa ne asezam la masa in functie de meniul comandat.

Nici o sansa de negociere, atitudine comunistă, asa ca am renuntat la cina.

Nu va faceti rezervări la acest ospiciu.

Nu asa se face turism trebuie sa înțelegeți asta.

Impresii încărcate de eduard68 in 13.05.2017 20:06:06

Validat / Publicat: 15.05.17 20:34:41

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în REP. MOLDOVA. A mai fost în/la: Diferite hoteluri
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Toata Europa

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (eduard68); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  900 PMA (din 2 voturi) nota2

[13.05.17 20:28:41]

@eduard68: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

--==--
Impresiile scrise "live" din sejur sunt de multe ori binevenite - cei interesați în acea destinație pot discuta "în direct" cu cineva de la fața locului, pot pune întrebări, solicita detalii etc.

Totuși, în unele cazuri e recomandat să fie lăsat un "timp de decantare" a impresiilor...

Te rugăm să completezi textul de mai sus cu impresii scrise la finalul sejurului - optim: la întoarcerea acasă.

Poţi folosi linkul EDIT IMPRESII pentru a aduce oricând completări, corecturi, adăugiri textului iniţial.

Opţional: un set reprezentativ de fotografii ar fi deasemenea binevenit pentru ilustrarea articolului şi a sejurului în sine.
Pentru a adăuga poze: amfostacolo.ro/pic_addnew ... 93&ridAnt=77593

Până atunci, articolul este păstrat în STAND-BY

--==--

IMPORTANT: Rog anunță-ne când ai terminat (scriind un ecou, aici) - pentru a şti c-a sosit timpul să publicăm impresiile.

Cu mulţumiri pentru înţelegere.

Am călătorit destul de mult in aproape toata Europa...

Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articole (review-urio) noi.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă).

NB: linkul SCRIE IMPRESII poate fi găsit şi în pagina 1 a saitului.

[15.05.17 19:44:15]

@eduard68: Gata sejurul? Ceva completări/ajustări, fotografii?

- eduard68
[15.05.17 19:50:35]

Gata cu acest sejur nereusit. Ma bucur ca m-am întors acasa, chiar daca am fost umilit si eu si colegii meu de catre ospătari de la cei care ne-au luat banii si au oferit doar asa cum au vrut ei, nu cum era normal.

- iulianic
[20.05.17 10:53:18]

@eduard68: Bine ai venit printre noi! Călătorii frumose și amintiri de neuitat despre care să ne povestești și nouă în viitor!

Înțeleg că ai fost foarte nemulțumit de prestația ospătarilor de la Vila Verde - Chișinău. Totuși, numai atât ne poți spune despre această locație? Cum ți s-au părut camerele, prestația cameristelor (aceste persoane adesea nevăzute de turiști, dar a căror trecere prin camere este benefic resimțită de oaspeți), cum a fost primirea la recepție și de ce alte servicii ați mai beneficiat în timpul șederii voastre acolo? Spui că ați fost un grup mare (40 de persoane). Toți au fost la fel de nemulțumiți?

Nu va faceti rezervări la acest ospiciu.

Oare nu ești prea supărat când afirmi asta?

- eduard68
[21.05.17 10:48:37]

@iulianic: camerele si serviciile de cazare au fost OK, dar serviciile din restaurant au lăsat o amprentă neplăcută. Nu doar eu am fost nemultumit, toți din grup nu au fost mulțumiți de serviciile din restaurant.