De Paris Amsterdam Hotel

înscris/ă în 08.07.11
APR-2017

Hotel de Paris 3*, AMSTERDAM

Amsterdam Aprilie 2017 – Hotel de Paris

Anul trecut ne-am hotarat sa petrecem vacanta de Paste din 2017 in Amsterdam. Perioada nu era intamplator aleasa: urma sa fie vacanta elevilor, dar era si in timpul celor doua luni in care este deschis parcul Keukenhof.

Am facut rezervari la Tarom pentru zbor Bucuresti-Amsterdam (147 euro/persoana dus-intors) si am inceput sa cautam cazare pe booking. Avand in vedere ca eram 3 persoane, am gasit cu greu o camera cu trei paturi la un pret rezonabil pt aceea perioada. Nu am stiut de ce este asa aglomerat Amsterdam-ul cu 11 luni inainte de plecarea noastra. Am aflat ulterior ca este si Pastele catolic in aceea perioada …

Hotelul la care am facut rezervarea a fost Hotel de Paris; l-am ales pentru ca era la un pret rezonabil (pentru Amsterdam. fireste) – 250 de euro / noapte pentru o camera tripla, cu mic dejun inclus si pentru ca era aproape de Leidseplein. De la aeroportul Schiphol, am luat bus 197 si in 30 minute am ajuns in piata Leidseplein (5 euro / persoana). De aici pana la hotel am facut 5 minute de mers pe jos.

Cu toate ca ckeck-in-ul era de la ora 14, ne-am cazat in jurul orei 12. Am platit la hotel taxa de oras si costul integral al camerei (nu ni se retinut avans la rezervarea de pe booking).

Hotelul este foarte curat – zilnic se schimba prosoapele, are lift, receptia deschisa non-stop, camerele sunt suficient de mari; micul dejun se serveste de la ora 7:30 si este destul de indestulator: 2 tipuri de sunca, salam, cascaval feliat, ompleta, rosii, careasveti, unt, margarina, mai multe sortimente de panificatie – paine si croissant, ceai, cafea, iaurt, fructe proaspete, compot etc. Cafea se poate lua gratuit de la aparat si cand nu se serveste micul dejun. In ultima zi, am facut check-out-ul la ora 9, dar ne-am lasat bagajele la hotel pana seara, cand aveam vaionul. Camera de bagaje este gratuita.

Recomanda acest hotel si pentru pozitionare si pentru amabilitatea personalului, curatenie si liniste.

Impresii încărcate de PISICAANA in 07.05.2017 18:11:17

Validat / Publicat: 07.05.17 19:39:21

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în BENELUX.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (PISICAANA); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5400 PMA (din 8 voturi) nota2

[07.05.17 19:39:07]

@PISICAANA: Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 70&ridAnt=77472

Mutat în rubrica "De Paris Amsterdam Hotel, AMSTERDAM" (nou-creată pe sait)

- PISICAANA
[08.05.17 08:39:13]

@webmaster26: da, sunt corecte coordonatele. Multumesc

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos