Domogled Hotel

înscris/ă în 13.01.16
APR-2017
REGIM MASĂ BUFET SUEDEZ
325 RON PERS

O dorinta, un vis implinit, o amintire de neuitat

I.mi doream sa ajung la baile herculane si dorinta mi sa implinit in 2017, cind am contactat o firma serioasa de turism cunoscuta prin saiturile sale de oferte [...] si am cumparat cu ocazia sarbatorilor de paste 2017, o oferta de 3 nopti de cazare in camera dubla cu pat matrimonial si bufet suedez, pentru 2 persoane, pretul fiind unul acceptabil...

La receptie am fost intimpinati de o domnisoara foarte amabila, bine instruita in relata cu clientii, care apreciaza mult felul in care sint primiti.

Am fost repartizati la etajul 4 dar am refuzat pentru ca liftul nu functiona pentru acest etaj, astfel am primit camera la etajul 3. Camera a fost destul de spatioasa. Bine aerisita, avea mocheta pe josmobilier acceptabil si chir confortabil, caloriferul nu funtiona dar temperatura nu a scazut sub 22 grade lenjeria a fost curata, patul matrimonial avea o saltea odihnitoare. Baia era micuta dar funtionala, apa calda si rece din abundenta doar la scurgerea apei era o problema ca se strecura pe sub bordura. Daca nu esti pretentios poti clasa camera cu adevarat la 3 stele.

In ce priveste sala de mese bucataria si restaurantul pot spune ca am vazut multa atentie cu curatenia, personalul e foarte atent in relatia cu clientii... La masa am avut bufet suedez si am fost foarte multumuti de tot ce ni sa oferit, mai ceva ca la mama acasa, citeva le pot aminti mamaliguta brinza si smintina salate oua rosii fripturi de miel porc si vita, ciorbite si multe alte sortimente de mincare apreciate la gust, prajituri si cozonac pentru pofticiosi, vin si sucuri naturale si cafea pentru doritori. Mincarea si servirea merita nota 10 nu am putut baga nimic de vina, si char am stat de vorba si cu alti participanti, si erau foarte multumiti...

Am parasit hotelul in a 3 zi de pasti si am fost profund impresiont de atentia acordata si zic ca se merita sa vizitezi si sa alegi hotel domogled din baile herculane.

Peisajul din statiune e mirific fascinant romantic, desprins dintro lume de basm care i, ti ofera munti cu stinci golase si foarte abrupte paduri de foioasesi conifere care ofera un oxigen benefic pentru relaxare si sanatate. Riul cerna i, ti atrage atentia cu apele sale cristaline dar foarte agitate, cind intilneste pietre in calea lor.

Aici intilnesti ape termale ce tisnesc din stinca si stau la indemina oricui fara bani si fara plata si daca esti un turist ce vrei sa faci fotografii in statiune chiar ai ce fotografia dela hoteluri moderne cu 16 etaje la cele medievale reabilitate cu bani europeni, biserici parcuri cu fintini arteziene si in special natura cu tot ce ofera ea. Aici intilnesti pescari iscusiti la prins pastrav dar si alpinisti ce le place sa se catere pe stincile abrupte.

Parcul Domogled si celelalte obiective turistice din zona merita vazute.

Daca Dumnezeu i.mi ajuta sper sa revin in fiecare an in acest colt de rai ce se numeste baile herculane si va invit si pe dumneavoastra cei ce ati citit aceste cuvinte. Haideti anul viitor de paste sa ne intilnm tot mai multi la hotel domogled. Numele meu este Z. Ilie comuna Sintimbru sat Galtiu judetul Alba.

Impresii încărcate de ILIS07 in 19.04.2017 23:37:00

Validat / Publicat: 20.04.17 00:08:16

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: GEOAGIU BAI AIDA ,,GERMISARA... CACIULATA LA HOTEL TRAIAN SI ALTELE.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (ILIS07); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5850 PMA (din 8 voturi) nota2

[20.04.17 00:07:21]

@ILIS07: te rog să eviţi pe viitor folosirea exclusivă a literelor MAJUSCULE (LITERE MARI), această practică este nerecomandată (îngreunează citirea) şi în general considerată lipsită de politeţe pe internet.

În limbaj internaut, a scrie cu LITERE MARI înseamnă că strigi la noi! Vezi, de exemplu, aici

Textul în cauză a fost ajustat de noi, mai sus.

Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc). Aceste info se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeaşi căsuţă de mail în care primeşte şi înştinţările despre ecouri.

Pentru a transmite un mesaj personal: click pe linkul "mesaj pers" afişat la fiecare ecou, lângă username (ori click pe username, apoi - în fereastra nou-deschisă - pe linkul "trimite mesaj pers").

Notă: Este necesar ca destinatarul să aibă bifată opţiunea ACCEPT PRIMIRE MESAJE DE LA CEILALŢI UTILIZATORI. Opțiunea se poate seta/deseta din secțiunea CONTUL MEU.

ATENȚIE! referirile la AGENȚII și alte entități din România care funcționează pe principii COMERCIALE (portaluri web de profil etc) sunt INTERZISE

Puteți trimite, în schimb, aceste informații prin intermediul mesajelor personale (pe privat) - click pe numele utilizatorului, apoi, în fereastra nou-deschisă, pe linkul "Trimite mesaj pers".

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 45&ridAnt=77159

[20.04.17 07:50:27]

@ILIS07: rog aruncă o privire peste următorul link amfostacolo.ro/src_google ... ap.php?hid=3745.

• - localizează unitatea de cazare în cauză pe acea hartă (mărește sau micșorează zoom-ul pentru o vizualizare cât mai confortabilă)
  • - fă click pe locul unde e amplasată
    • - dacă click simplu nu funcţionează: fă click-dreapta pe acel loc, apoi alege, din meniul ce va apărea, "Ce se află aici" ("What s here?")
  • »» coordonatele GPS vor apărea într-o mică fereastră în partea de jos a paginii;
  • copiază coordonatele și scrie-ni-le te rog aici.
  • ---

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos